Anaconda - en to el translation catalogue (934 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
el: 
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να επιλέξετε μια διαφορετική επιλογή κατάτμησης.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: 
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
el: 
    
    Η εγκατάσταση εντόπισε %s MB RAM.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
el: 
    
    Άγνωστο σφάλμα.  Γίνεται εγκατάλειψη.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
el: 
    
    ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!!! Ο εξυπηρετητής VNC εκτελείται ΧΩΡΙΣ ΚΩΔΙΚΟ!
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επιλογή στο boot vncpassword=<password>
    αν θέλετε να διασφαλίσετε τον εξυπηρετητή.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
el: 
    
    Επιλέξατε να συνδεθείτε σε έναν listening vncviewer. 
    Αυτό δεν απαιτεί την εισαγωγή ενός κωδικού.  Εαν 
    θέσετε έναν κωδικό, αυτός θα χρησιμοποιηθεί στην περίπτωση που η σύνδεση 
    στον vncviewer είναι ανεπιτυχής

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
el: 
    
    Επιλέξατε να εκτελέσετε το vnc με έναν κωδικό.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
el:   <Tab>/<Alt-Tab> Αλλαγή πεδίου     | <Space> επιλογή | <F12> επόμενη οθόνη

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
el:   <Tab>/<Alt-Tab> Αλλαγή πεδίου     | <Space> επιλογή | <F12> επόμενη οθόνη

en:  against anaconda at %s
el:  στο λογισμικό anaconda στο %s

en:  with the provider of this software.
el:  στον παροχέα αυτού του λογισμικού.

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
el: Εγκατάσταση του %(productName)s %(productVersion)s στο %(name)s

en: %s Installer
el: Εγκατάσταση %s

en: %s directory:
el: %s κατάλογος:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
el: Το %s έχει ένα τύπο τμήματος δίσκου 0x82 (Linux swap) αλλά δε φαίνεται να έχει διαμορφωθεί ως τμήμα δίσκου Linux swap.
    
    Θέλετε να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου ως τμήμα δίσκου swap;

en: %s must have a %s disk label.
el: Το %s θα πρέπει να έχει μια ετικέτα δίσκου %s.

en: %s must have a bsd disk label.
el: Το %s θα πρέπει να έχει μια ετικέτα δίσκου bsd.

en: %s must have a mac disk label.
el: Το %s θα πρέπει να έχει μια ετικέτα δίσκου mac.

en: '%s' is an invalid IP address.
el: Η '%s' δεν είναι μία έγκυρη διεύθυνση IP.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
el: Η '%s' δεν είναι μία έγκυρη διεύθυνση IPv6.

en: (Max size is %s MB)
el: (Μεγ μέγεθος είναι %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
el: Το /boot/efi δεν είναι EFI.

en: <Enter> to exit
el: <Enter> για έξοδο

en: <Not Applicable>
el: <Δεν εφαρμόζεται>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
el: <Space>,<+>,<-> επιλογή | <F2> προσθήκη δίσκου | <F12> επόμενη οθόνη

en: <b>Data Storage Devices</b> (to be mounted only)
el: <b> Συσκευές Αποθήκευσης Στοιχείων </b> (να μπνταριστούν μόνο).

en: <b>Device number:</b>
el: <b>Αριθμός συσκευής:</b>

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
el: <b>Εγκατάσταση %(pkgStr)s</b> (%(size)s)

en: <b>Repository _name:</b>
el: <b>Όνο_μα αποθετηρίου:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
el: <b>_Τύπος αποθετηρίου:</b>

en: <b>Tip:</b> All Linux filesystems on install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
el: <Συμβουλή</b>. Ολοι οι φάκελλοι του συστήματος Linux στις συσκευές εγκατάστασης στόχου θα επαναφορμαριστούν και θα σβηστούν όλα τα στοιχεία. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αντίγραφα ασφαλείας.

en: <b>Tip:</b> Install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
el: <b> Συμβουλή Η εγκατάσταση συσκευών προορισμού θα επανατυποποιηθεί και θα σβήστούν όλα τα στοιχεία. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αντίγραφα ασφαλειας.

en: <b>Tip:</b> Your filesystems on install target devices will not be wiped unless you choose to do so during customization.
el: <b> Συμβουλή </b>. Τα  αρχεία  σας στις συσκευές εγκατάστασης προορισμού δεν θα σβηστούν εκτός αν επιλέξετε να κάνετε έστι κατά την διάρκεια της προσαρμογής.

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
el: Ένα συνθηματικό boot loader δεν επιτρέπει στους χρήστες να αλλάζουν τις παραμέτρους που περνάνε στο πυρήνα. Για μεγαλύτερη ασφάλεια του συστήματος, σας συστήνουμε να χρησιμοποιήσετε ένα συνθηματικό.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
el: Εμφανίστηκε ένα μοιραίο σφάλμα κατά την εγκατάσταση του πακέτου %s. Αυτό ίσως υποδεικνύει σφάλματα στο διάβασμα από το μέσο εγκατάστασης. Η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχιστεί.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
el: Συνίσταται ότι το αρχείο swap θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %d MB. Παρακαλώ εισάγετε ένα μέγεθος για το αρχείο swap:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
el: Πρέπει να οριστούν τόσο ο τύπος του αρθρώματος όσο και το όνομα του για την εντολή συσκευής kickstart.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
el: Ένα συνθηματικό θα εμποδίσει αυθαίρετους ακροατές να συνδεθούν και να παρακολουθήσουν τη διαδικασία εγκατάστασης σας. Παρακαλώ εισάγετε ένα συνθηματικό για να χρησιμοποιηθεί για την εγκατάσταση

en: A screenshot named '%s' has been saved.
el: Αποθηκεύτηκε ένα στιγμιότυπο οθόνης με το όνομα '%s'.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
el: Σας συστήνουμε να δημιουργήσετε οπωσδήποτε ένα αρχείο swap. Αν δε δημιουργηθεί ένα, η εγκατάσταση μπορεί να τερματιστεί απροσδόκητα. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: A value is required for the field %s
el: Μία τιμή απαιτείται για το πεδίο %s.

en: Absolute Symlinks
el: Απόλυτοι συμβολικοί δεσμοί

en: Add Device
el: Προσθήκη συσκευής

en: Add FCP device
el: Προσθήκη συσκευής FCP

en: Add Partition
el: Προσθήκη τμήματος δίσκου

en: Add Repository
el: Πρόσθεση αποθετηρίου

en: Add Swap
el: Προσθήκη Swap

en: Add _FCoE SAN
el: Προσθήκη  _FCoE SAN

en: Add _ZFCP LUN
el: Προσθήκη _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
el: Προσθήκη στό_χου iSCSI

en: Additional Size Options
el: Επιπλέον επιλογές μεγέθους

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Advanced Storage Options
el: Προχωρημένες επιλογές δίσκων

en: Afrikaans
el: Αφρικανική

en: After shutdown, please perform a manual IPL from %s to continue installation.
el: Μετά το κλείσιμο, παρακαλώ κάντε ένα χειροκίνητο IPL από το %s για να συνεχίσει η εγκατάσταση.

en: Allowable _Drives:
el: Διαθέσιμοι _δίσκοι:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
el: Χρήση αυτής της συνθηματικής φράσης για όλες τις υπάρχουσες κρυπτογραφημένες συσκευές

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
el: Χρήση αυτής της συνθηματικής φράσης για όλες τις υπάρχουσες κρυπτογραφημένες συσκευές για την βελτιστοποίηση της διεργασίας boot

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα - δε βρέθηκαν έγκυρες συσκευές για να δημιουργηθούν νέα συστήματα αρχείων. Παρακαλώ ελέγξτε το υλικό σας για να εντοπίσετε την αιτία του προβλήματος.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εύρεση των αρχείων εγκατάστασης ISO στο δίσκο σας. Παρακαλώ ελέγξτε τις εικόνες ISO και προσπαθήστε ξανά.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
el: Υπήρξε σφάλμα στην προσάρτηση της πηγαίας συσκευής %s.  Αυτό μπορεί να συμβεί αν οι εικόνες ISO σας βρίσκονται σε μια προηγμένη συσκευή αποθήκευσης όπως LVM ή RAID, ή αν υπήρξε πρόβλημα κατά την προσάρτηση ενός τμήματος δίσκου.  Επιλέξτε Έξοδος για να εγκαταλείψετε την εγκατάσταση.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση των στιγμιοτύπων οθόνης.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ενεργοποίησης της συσκευής δικτύου %s

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια προσάρτησης μέρους ή όλου του συστήματος σας. Ένα μέρος του μπορεί να είναι προσαρτημένο κάτω από το %s.
    
    Πατήστε <return> για να βγείτε σε κέλυφος. Το σύστημα σας θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την αποπροσάρτηση του δίσκου. Βεβαιωθείτε ότι δεν έχετε πρόσβαση στο %s μέσω του κελύφους στο tty2 και πατήστε Εντάξει για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
el: Σφάλμα κατά την προσπάθεια φόρτωσης ενός στοιχείου περιβάλλοντος χρήσης της εγκατάστασης.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια δημιουργίας %s.  Κάποιο στοιχείο από αυτήν τη διαδρομή δεν είναι ένας κατάλογος. Το πρόβλημα είναι σοβαρό και η εγκατάσταση δε θα συνεχιστεί.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
el: Σφάλμα αποθήκευσης στιγμιότυπου οθόνης. Αν αυτό συνέβηκε κατά την εγκατάσταση πακέτου, πιθανόν να χρειαστεί να προσπαθήσετε μερικές φορές για να το επιτύχετε.

en: An error was encountered while activating your storage configuration.
el: Βρέθηκε το ακόλουθο σφάλμα κατά την ενεργοποίηση της ρύθμισης του δίσκου σας.

en: An error was encountered while creating device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την δημιουργία της συσκευής %s.

en: An error was encountered while formatting device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την διαμόρφωση της συσκευής %s.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εισαγωγή του συστήματος αρχείων στην συσκευή %s.

en: An error was encountered while removing device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την απομάκρυνση της συσκευής %s.

en: An error was encountered while resizing device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την αλλαγή μεγέθους της συσκευής %s.

en: An error was encountered while setting up device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την ρύθμιση της συσκευής %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
el: Δημιουργήθηκε μια εξαίρεση που δε μπόρεσε να γίνει χειρισμός της. Πιθανόν να πρόκειται για σφάλμα στην εφαρμογή.  Παρακαλούμε αποθηκεύσετε ένα αντίγραφο του λεπτομερούς exception και συμπληρώστε μια αναφορά σφάλματος

en: Arabic
el: Αραβική

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
el: Είστε βέβαιοι πως θέλετε να διαγράψετε το λογικό τόμο "%s";

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε τον πίνακα τμημάτων δίσκου στην αρχική του κατάσταση;

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να προχωρήσετε χωρίς τον ορισμό μιας συνθηματικής φράσης για τη συσκευή %s?
    
    Αν παρακάμψετε αυτό το βήμα τα περιεχόμενα της συσκευής σας δε θα είναι διαθέσιμα κατά την εγκατάσταση.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
el: Είστε βέβαιοι πως θέλετε να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: Assamese
el: Ασαμίγια

en: At least one of your swap devices does not have a UUID, which is common in swap space created using older versions of mkswap. These devices will be referred to by device path in /etc/fstab, which is not ideal since device paths can change under a variety of circumstances.
el: Τουλάχιστον μια από τις συσκευές μετατροπής δεν έχει ένα UUID, που είναι κοινό στον χώρο μετατροπής που δημιουργήθηκε με την χρήση παλαιότερων εκδοχών mkswap. Αυτές οι συσκευές θα αναφέρονται ανά είσοδο συσκευής σε κλπ/fstab που δεν είναι ιδανικό εφόσον οι λειτουργίες συσκευής μπορούν να αλλαξουν κάτω από πολλές περιστάσεις.

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
el: Τουλάχιστον ένα αχρησιμοποίητο τμήμα δίσκου φυσικού τόμου απαιτείται για τη δημιουργία μιας ομάδας τόμων LVM.
    
    Δημιουργήστε ένα τμήμα δίσκου ή συστοιχία RAID τύπου "φυσικός τόμος (LVM)" και διαλέξτε την επιλογή "LVM" ξανά.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
el: Απαιτούνται τουλάχιστον δύο κενές κατατμήσεις software RAID για τη δημιουργία μιας συσκευής RAID.
    
    Πρώτα δημιουργήστε τουλάχιστον δύο τμήματα δίσκου "software RAID" και μετά επιλέξτε ξανά την επιλογή "RAID".

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
el: Προσπάθεια σύνδεσης με τον πελάτη vnc στο σύστημα %s...

en: Automatic Partitioning Errors
el: Σφάλματα αυτόματης κατάτμησης

en: BIOS Drive Order
el: Σειρά δίσκων BIOS

en: Back
el: Πίσω

en: Bad bootproto %s specified in network command
el: Καθορίστηκε εσφαλμένη bootproto %s στην εντολή δικτύου

en: Below are the storage devices you've selected to be a part of this installation.  Please indicate using the arrows below which devices you'd like to use as data drives (these will not be formatted, only mounted) and which devices you'd like to use as system drives (these may be formatted).  Please also indicate which system drive will have the bootloader installed.
el: Κάτω είναι οι συσκευές αποθήκευσης που επιλέξατε να αποτελούν τμήμα αυτής της εγκατάστασης. Παρακαλώ δείξτε την χρήση των τόξων κάτω από ποιές συσκευές θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε ΄ως λειτουργίες στοιχείων (αυτά δεν θα τυποποιηθούν μόνο θα μονταριστούν0 και ποιες συσκευές θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε ως λειτουργίες συστήματος (αυτές μπορούν να τυποποιηθούν). Παρακαλώ δείξετε  επίσης ποιό λειτουργικό σύστημα θα εγκαταστήσει τον φορτωτλη βάση.

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Bengali(India)
el: Μπενγκάλι(Ινδία)

en: Boot Loader Configuration
el: Ρύθμιση Boot Loader

en: Boot label contains illegal characters
el: Η ετικέτα boot περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Boot loader device
el: Συσκευή boot loader

en: Boot loader operating system list
el: Λίστα λειτουργικών συστημάτων του boot loader

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου μπορούν να βρίσκονται μόνο σε συσκευές RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε συσκευές RAID.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου μπορούν να βρίσκονται μόνο σε έναν λογικό τόμο.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε ένα σύστημα αρχείων %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε μία κρυπτογραφημένη συσκευή

en: Bulgarian
el: Βουλγαρική

en: CHAP pair
el: ζεύγος CHAP

en: CHAP pair and a reverse pair
el: ζεύγος CHAP και αντίστροφο ζεύγος

en: C_ontinue
el: Συ_νέχεια

en: Can't have a question in command line mode!
el: Δε μπορείτε να κάνετε ερώτηση στη λειτουργία γραμμής εντολών!

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cannot Delete
el: Αδυναμία διαγραφής

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
el: Αδυναμία εύρεσης σκληρού δίσκου για BIOS disk %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
el: Αδυναμία εύρεσης αρχείου kickstart στο CDROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
el: Αδυναμία εύρεσης αρχείου kickstart στο σκληρό δίσκο.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
el: Αδυναμία εύρεσης ks.cfg στα αφαιρούμενα μέσα.

en: Cannot perform any creation action
el: Δεν μπορεί να εκτελέσει κάποια πράξη δημιουργίας

en: Capacity
el: Χωρητικότητα

en: Capacity (MB)
el: Χωρητικότητα (ΜΒ)

en: Caps Lock is on.
el: Τα κεφαλαία είναι ενεργοποιημένα.

en: Catalan
el: Καταλανική

en: Chandev Parameters
el: Παράμετροι Chandev

en: Change Disc
el: Αλλαγή δίσκου

en: Change _password
el: Αλλαγή _συνθηματικού

en: Checking
el: Γίνεται έλεγχος

en: Checking "%s".
el: Έλεγχος "%s".

en: Checking dependencies in packages selected for installation
el: Έλεγχος εξαρτήσεων των πακέτων που επιλέχθηκαν για εγκατάσταση

en: Checking filesystem on %s
el: Έλεγχος συστήματος αρχείων στο %s

en: Checking media.
el: Γίνεται έλεγχος μέσων.

en: Checksum Test
el: Έλεγχος αθροίσματος ελέγχου

en: Chinese(Simplified)
el: Κινέζικα(Απλοποιημένα)

en: Chinese(Traditional)
el: Κινέζικα(Παραδοσιακά)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
el: Επιλέξτε "%s" για να ελέγξετε το δίσκο που βρίσκεται στον οδηγό, ή "%s" για να εξαχθεί ο δίσκος και να εισάγετε έναν άλλο για έλεγχο.

en: Choose a Language
el: Επιλέξτε μία γλώσσα

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
el: Επιλέξτε μία συνθηματική φράση για αυτό τις κρυπτογραφημένες σας συσκευές. Η συνθηματική φράση θα σας ζητηθεί κατά την εκκίνηση του συστήματος.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
el: Επιλέξτε μία συνθηματική φράση για αυτό το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου. Η συνθηματική φράση Θα σας ζητείται κατά την εκκίνηση του συστήματος.

en: Clear Disks Selector
el: Καθαρισμός Επιλογών Δίσκου

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
el: Η λειτουργία γραμμής εντολών απαιτεί να έχουν καθοριστεί όλες οι επιλογές σε ένα αρχείο ρύθμισης kickstart.

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Con_firm:
el: Ε_πιβεβαίωση:

en: Configure TCP/IP
el: Ρύθμιση TCP/IP

en: Configure _proxy
el: Ρύθμιση _proxy

en: Configuring Network Interfaces
el: Ρύθμιση συσκευών δικτύου

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση διαγραφής

en: Confirm Physical Extent Change
el: Επικύρωση αλλαγών στο φυσικό μήκος

en: Confirm Reset
el: Επιβεβαίωση επαναφοράς

en: Confirm passphrase:
el: Επιβεβαίωση συνθηματικής φράσης:

en: Confirm:
el: Επιβεβαίωση:

en: Congratulations
el: Συγχαρητήρια

en: Congratulations, your %s installation is complete.
el: Συγχαρητήρια, η εγκατάσταση %s ολοκληρώθηκε.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
el: Συγχαρητήρια, η εγκατάσταση του %s ολοκληρώθηκε.
    
    Παρακαλώ επανεκκινήστε για να χρησιμοποιήσετε το εγκατεστημένο σύστημα.  Σημειώστε ότι μπορεί να υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις που είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του συστήματος σας, και η εγκατάσταση τους είναι απαραίτητη μετά την επανεκκίνηση.

en: Connected!
el: Ολοκλήρωση σύνδεσης!

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Copying live image to hard drive.
el: Γίνεται αντιγραφή εικόνας live στο σκληρό δίσκο.

en: Could not allocate requested logical volumes:
    
    %s.
el: Δεν θα μπορούσατε να εκχωρήσετε τους λογικούς τόμους που ζητήθηκαν %s.

en: Could not allocate requested partitions: %s.
el: Αδύνατη η δέσμευση απαιτούμενων τμημάτων δίσκου: %s.

en: Couldn't Mount ISO Source
el: Δε μπόρεσε να προσαρτηθεί η πηγή ISO

en: Croatian
el: Κροατική

en: Customize _later
el: Προσαρμογή αρ_γότερα

en: Czech
el: Τσέχικη

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
el: Δεν έχει οριστεί η μεταβλητή DISPLAY. Γίνεται εκκίνηση λειτουργίας κειμένου

en: Danish
el: Δανική

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Boot _Target
el: Προεπιλεγμένος προορισμός ε_κκίνησης

en: Dependency Check
el: Έλεγχος εξαρτήσεων

en: Device
el: Συσκευή

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
el: Η συσκευή %s δε φαίνεται να περιέχει κάποια εικόνα εγκατάστασης.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
el: Η συσκευή %s είναι κρυπτογραφημένη. Για να προσπελάσετε τα περιεχόμενα της συσκευής κατά την εγκατάσταση πρέπει να εισάγετε παρακάτω την κωδική φράση της συσκευής.

en: Device Creation Failed
el: Απέτυχε η δημιουργία συσκευής

en: Device Removal Failed
el: Αποτυχία αφαίρεσης συσκευής

en: Device Resize Failed
el: Απέτυχε η αλλαγή μεγέθους συσκευής

en: Devices
el: Συσκευές

en: Directory holding image:
el: Κατάλογος με εικόνες iso:

en: Dirty File Systems
el: Βρώμικα συστημάτων αρχείων

en: Disc Found
el: Βρέθηκε δίσκος

en: Disc Not Found
el: Δε βρέθηκε δίσκος

en: Do _Not Format
el: Να _μη γίνει διαμόρφωση

en: Do you have a driver disk?
el: Έχετε δίσκο οδηγού;

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
el: Θέλετε να ξεκινήσετε τις συσκευές δικτύου σε αυτό το σύστημα;

en: Do you wish to load any more driver disks?
el: Θέλετε να φορτώσετε άλλους δίσκους οδηγών;

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Driver Disk Source
el: Πηγή δισκέτας οδηγού

en: Driver disk
el: Δίσκος οδηγού

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
el: Ο οδηγός δίσκου είναι μη έγκυρος για αυτήν την έκδοση του %s.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
el: Λόγω αλλαγών στο σύστημα, δε μπορεί να γίνει αυτόματη ενημέρωση της ρύθμισης του boot loader σας.

en: Duplicate Device
el: Διπλότυπη συσκευή

en: Duplicate Label
el: Διπλότυπη ετικέτα

en: Dutch
el: Ολλανδική

en: EFI System Partition
el: Σύστημα τμημάτων δίσκου EFI

en: E_xit Installer
el: Έξο_δος από το πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit LVM Volume Group
el: Επεξεργασία ομάδας τόμων

en: Edit LVM Volume Group: %s
el: Επεξεργασία ομάδας τόμων: %s

en: Edit Logical Volume: %s
el: Επεξεργασία λογικού τόμου: %s

en: Edit Partition: %s
el: Επεξεργασία τμήματος δίσκου: %s

en: Edit RAID Device
el: Επεξεργασία συσκευής RAID

en: Edit RAID Device: %s
el: Επεξεργασία συσκευής RAID: %s

en: Edit Repository
el: Επεξεργασία αποθετηρίου

en: Eject Disc
el: Εξαγωγή δίσκου

en: Enable IPv4 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv4

en: Enable IPv6 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv6

en: Enable network interface
el: Ενεργοποίηση συσκευής δικτύου

en: Encrypt device?
el: Κρυπτογράφηση συσκευής;

en: English
el: Αγγλική

en: Enter Boot Loader Password
el: Εισάγετε το συνθηματικό Boot Loader

en: Enter Module Parameters
el: Εισαγωγή παραμέτρων Module

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
el: Εισάγετε το συνθηματικό boot loader και μετά επιβεβαιώστε το. (Σημειώστε ότι ο χάρτης πλήκτρων του BIOS σας μπορεί να είναι διαφορετικός από αυτόν του συστήματος σας.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
el: Εισάγετε μια ετικέτα για να εμφανίζεται στο μενού του boot loader. Η συσκευή (ή ο σκληρός δίσκος και ο αριθμός τμήματος δίσκου) είναι η συσκευή από την οποία θα γίνεται εκκίνηση.

en: Enter passphrase for encrypted partition
el: Εισάγετε την συνθηματική φράση για το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου

en: Enter passphrase:
el: Συνθηματική φράση:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
el: Εισάγετε την διεύθυνση IPv4 ή/και IPv6 και το πρόθεμα (διεύθυνση / πρόθεμα).Για το IPv4, είναι αποδεκτά η μάσκα δικτύου σε μορφή τεσσάρων αριθμών χωρισμένων με τελείες ή το πρόθεμα τύπου CIDR. Τα πεδία για την πύλη και τον εξυπηρετητή ονομάτων πρέπει να είναι έγκυρες διευθύνσεις IPv4 ή IPv6.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
el: Σφάλμα - το όνομα λογικού τόμου %s δεν είναι έγκυρο.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
el: Σφάλμα - το όνομα λογικού τόμου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες ή διαστήματα. Αποδεκτοί χαρακτήρες είναι γράμματα, ψηφία, '.' ή '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
el: Σφάλμα - το όνομα της ομάδας τόμου %s δεν είναι έγκυρο.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
el: Σφάλμα - το όνομα της ομάδας τόμου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες ή διαστήματα.Αποδεκτοί χαρακτήρες είναι γράμματα, ψηφία, '.' ή '_'.

en: Error Enabling Network
el: Σφάλμα κατά την Ενεργοποίηση του Δικτύου

en: Error Installing Package
el: Σφάλμα κατα την Εγκατάσταση του Πακέτου

en: Error Parsing Kickstart Config
el: Σφάλμα ανάλυσης ρύθμισης kickstart

en: Error Partitioning
el: Σφάλμα κατάτμησης

en: Error Running Transaction
el: Σφάλμα εκτέλεσης συναλλαγής

en: Error Saving Screenshot
el: Σφάλμα αποθήκευσης στιγμιότυπου οθόνης

en: Error Setting Up Repository
el: Σφάλμα στην προετοιμασία του αποθετηρίου

en: Error With Data
el: Σφάλμα με τα δεδομένα

en: Error With Request
el: Σφάλμα με το αίτημα

en: Error determining boot device's disk name
el: Σφάλμα καθορισμού ονόματος της μονάδας δίσκου εκκίνησης

en: Error downloading kickstart file
el: Σφάλμα λήψης αρχείου kickstart

en: Error downloading updates image
el: Σφάλμα λήψης αρχείου αναβαθμίσεων

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
el: Σφάλμα στο %s στη γραμμή %d του αρχείου kickstart %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
el: Σφάλμα ανοίγματος αρχείου kickstart %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
el: Σφάλμα επεξεργασίας γραμμών %%ksappend: %s

en: Error processing LVM.
    There is inconsistent LVM data on %(msg)s.  You can reinitialize all related PVs (%(pvs)s) which will erase the LVM metadata, or ignore which will preserve the contents.  This action may also be applied to all other PVs with inconsistent metadata.
el: Σφάλμα επεξεργασίας LVM.
    Φαίνεται ότι υπάρχουν μη έγκυρα δεδομένα LVM στο%(msg)s. Μπορείτε να επαναρχικοποιήσετε όλα τα σχετικά PVs (%(pvs)s) , που θα διαγράψουν όλα τα μεταδεδομένα LVM. Αυτή η πράξη μπορεί να εφαρμοσθεί σε όλα τα υπόλοιπα PVs με μη έγκυρα δεδομένα

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
el: Σφάλμα ανάγνωσης περιεχομένων αρχείου kickstart %s: %m

en: Error with Hostname
el: Σφάλμα στο όνομα συστήματος

en: Error with Partitioning
el: Σφάλμα με την κατάτμηση

en: Error with Password
el: Σφάλμα με το συνθηματικό

en: Error with passphrase
el: Σφάλμα με τη συνθηματική φράση

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Estonian
el: Εσθονική

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit installer
el: Έξοδος από το πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Exiting
el: Έξοδος

en: Failed to activate these network interfaces: %s
el: Αποτυχία ενεργοποίησης των δικτυακών συσκευών: %s

en: Failed to load driver disk from file.
el: Αποτυχία φόρτωσης δίσκου οδηγού από αρχείο.

en: Failed to mount driver disk.
el: Αποτυχία προσάρτησης δισκέτας οδηγού.

en: Failed to mount partition.
el: Αποτυχία προσάρτησης τμήματος δίσκου.

en: Failed to mount updates disk
el: Αποτυχία προσάρτησης δίσκου ενημερώσεων

en: Failed to read directory %s: %m
el: Αποτυχία ανάγνωσης καταλόγου %s: %m

en: File System _Type:
el: Τύπος συστήματος α_ρχείων:

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
el: Τα συστήματα αρχείων που επιλέξατε έχουν ήδη ενεργοποιηθεί. Δε μπορείτε να επιστρέψετε πίσω από αυτό το σημείο.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: Fill all space _up to (MB):
el: Γέμισμα όλου του χώρου _μέχρι (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
el: Γέμισμα στο μέγιστο _επιτρεπτό χώρο

en: Finishing upgrade
el: Ολοκλήρωση διαδικασίας αναβάθμισης

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
el: Ολοκλήρωση διαδικασίας αναβάθμισης. Αυτό μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο.

en: Finnish
el: Φινλανδική

en: First BIOS drive:
el: Πρώτος οδηγός BIOS:

en: First sector of boot partition
el: Πρώτος τομέας του τμήματος δίσκου boot

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
el: Αναβόσβημα %s θύρας για %d δευτερόλεπτα.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
el: Οι ακόλουθες προειδοποιήσεις συνέβηκαν κατά την αυτόματη κατάτμηση:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
el: Επιλογή ως _πρωταρχικό τμήμα δίσκου

en: Format
el: Διαμόρφωση

en: Format Warning
el: Προειδοποίηση διαμόρφωσης

en: Format Warnings
el: Προειδοποιήσεις διαμόρφωσης

en: Format as Swap?
el: Διαμόρφωση ως Swap;

en: Format?
el: Διαμόρφωση;

en: Formatting
el: Γίνεται διαμόρφωση

en: Formatting Failed
el: Απέτυχε η διαμόρφωση

en: Found local installation media
el: Εντοπίστηκε μέσο τοπικής εγκατάστασης

en: Fourth BIOS drive:
el: Τέταρτος οδηγός BIOS:

en: Free
el: Ελεύθερο

en: Free Space
el: Ελεύθερος χώρος

en: Free Space (MB)
el: Ελεύθερος χώρος (MB)

en: Free Space:
el: Ελεύθερος χώρος:

en: French
el: Γαλλική

en: Fresh Installation
el: Φρέσκια Εγκατάσταση

en: Gateway:
el: Πύλη:

en: German
el: Γερμανική

en: Go _back
el: _Πίσω

en: Graphical Desktop
el: Γραφική Επιφάνεια Εργασίας

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
el: Η γραφική εγκατάσταση δεν είναι διαθέσιμη.  Εκκίνηση λειτουργίας κειμένου.

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Gujarati
el: Γκουγιαράτι

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
el: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Σκληρός δίσκος

en: Hard Drives
el: Σκληροί δίσκοι

en: Hard drive
el: Σκληρός δίσκος

en: Hardware Error Encountered
el: Παρουσιάστηκε Σφάλμα στο Υλικό

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Χίντι

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
el: Το όνομα συστήματος πρέπει να έχει μήκος 255 χαρακτήρες ή λιγότερο.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
el: Το όνομα συστήματος θα πρέπει να ξεκινά με έναν έγκυρο χαρακτήρα της μορφής  'a-z' ή 'A-Z', ή '0-9'

en: Hostname:
el: Όνομα συστήματος:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
el: Το όνομα συστήματος μπορεί να περιέχει μόνο χαρακτήρες όπως 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', ή '.'

en: How would you like to modify your drive configuration?
el: Με ποιο τρόπο θα θέλατε να τροποποιηθεί η ρύθμιση του δίσκου σας;

en: Hungarian
el: Ουγγρική

en: I _don't want to create a swap file
el: _Δε θέλω να χρησιμοποιήσω ένα αρχείο swap

en: I _want to create a swap file
el: _Θέλω να δημιουργήσω ένα αρχείο swap

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
el: Δεν είναι δυνατή η μετάβαση στο προηγούμενο βήμα από αυτό το σημείο. Θα πρέπει να προσπαθήσετε ξανά.

en: IP address is missing.
el: Λείπει η διεύθυνση IP.

en: IPv4 Address:
el: Διεύθυνση IPv4:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
el: Το πρόθεμα IPv4 CIDR πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 32.

en: IPv4 Needed for NFS
el: Το IPv4 είναι απαραίτητο για NFS

en: IPv4 address:
el: Διεύθυνση IPv4:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
el: Οι διευθύνσεις IPv4 πρέπει να περιέχουν τέσσερις αριθμούς από 0 μέχρι 255, χωρισμένους με τελείες.

en: IPv6 address:
el: Διεύθυνση IPv6:

en: Icelandic
el: Ισλανδική

en: Identify
el: ταυτότητα

en: Identify NIC
el: Αναγνώριση NIC

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
el: Αν θέλετε να ελέγξετε περισσότερα μέσα, εισάγετε τον επόμενο δίσκο και πατήστε "%s". Ο έλεγχος όλων των δίσκων δεν είναι αυστηρά  υποχρεωτικός όμως προτείνουμε να τον εφαρμόσετε. Κατά ελάχιστο, οι δίσκοι θα πρέπει να ελεγχθούν μία φορά πριν την πρώτη τους χρήση. Αν ο πρώτος έλεγχος είναι επιτυχής δεν απαιτείται επιπλέον έλεγχος την επόμενη φορά που θα τα χρησιμοποιήσετε.

en: Ignore _all
el: Αγνόηση _Όλων

en: Illegal Logical Volume Name
el: Άκυρο όνομα λογικού τόμου

en: Illegal logical volume name
el: Άκυρο όνομα λογικού τόμου

en: Illegal size
el: Μη έγκυρο μέγεθος

en: Iloko
el: Ιλόκο

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: In which time zone are you located?
el: Σε ποια ζώνη ώρας βρίσκεστε;

en: Indonesian
el: Ινδονησιακή

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Initializing iSCSI initiator
el: Γίνεται αρχικοποίηση του iSCSI initiator

en: Insert Driver Disk
el: Εισαγωγή δίσκου οδηγού

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
el: Εισάγετε το δίσκο οδηγών στο /dev/%s και πατήστε "OK" για να συνεχίσετε.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
el: Εισάγετε το δίσκο με τις ενημερώσεις στο %s και πατήστε "OK" για να συνεχίσετε.

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Install Window
el: Παράθυρο εγκατάστασης

en: Install class forcing text mode installation
el: Η κλάση εγκατάστασης επιβάλλει αναγκαστική εγκατάσταση σε λειτουργία κειμένου

en: Install on System
el: Εγκατάσταση στο σύστημα

en: Install the live CD to your hard disk
el: Εγκαταστήστε το live CD στο σκληρό σας δίσκο

en: Install to Hard Drive
el: Εγκατάσταση στο σκληρό δίσκο

en: Installation Key
el: Κλειδί εγκατάστασης

en: Installation Method
el: Μέθοδος εγκατάστασης

en: Installation Progress
el: Πρόοδος εγκατάστασης

en: Installation Starting
el: Γίνεται εκκίνηση της εγκατάστασης

en: Installation cannot continue.
el: Η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
el: Η εγκατάσταση απαιτεί την κατάτμηση του σκληρού σας δίσκου. Η προεπιλεγμένη διάταξη είναι κατάλληλη για τους περισσότερους χρήστες.  Επιλέξτε το χώρο και τους δίσκους που θα χρησιμοποιηθούν, όπως και τον προορισμό εγκατάστασης.

en: Installing %s
el: Εγκατάσταση %s

en: Installing bootloader.
el: Εγκατάσταση bootloader.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
el: Εγκατάσταση σε μια συσκευή FireWire. Δεν είναι σίγουρο ότι το σύστημα θα δουλεύει μετά την εγκατάσταση.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
el: Εγκατάσταση σε μια συσκευή USB . Δεν είναι σίγουρο ότι το σύστημα θα δουλεύει μετά την εγκατάσταση.

en: Installs or upgrades to enterprise devices such as Storage Area Networks (SANs). This option will allow you to add FCoE / iSCSI / zFCP disks and to filter out devices the installer should ignore.
el: Εγκαταστάσεις ή αναβαθμίσεις στις συσκευές επιχειρήσεων όπως Δίκτυα Περιοχής Αποθήκευσης. (SANs).Αυτή η επιλογή θα επιτρέψει επίσης να προσθέσετε δίσκους  FCoE.ISCSI/zFCP και να φιλτράρετε συσκευές που οι ομάδες εγκατάστασης αγνούν.

en: Installs or upgrades to typical types of storage devices.  If you're not sure which option is right for you, this is probably it.
el: Συστήματα εγκατάστασης η αναβαθμίσεις στους κλασσικούς τύπους συκευών αποθήκευσης. Αν δεν είστε σίγουρος ποια επιλογή είναι η σωστή για σας, είναι πιθανόν αυτή.

en: Invalid Directories
el: Μη έγκυροι κατάλογοι

en: Invalid Duration
el: Μη έγκυρη διάρκεια

en: Invalid Prefix
el: Μη έγκυρο πρόθεμα

en: Invalid Proxy URL
el: Μη έγκυρο URL για proxy

en: Invalid Repository Name
el: Μη έγκυρο όνομα αποθετηρίου

en: Invalid Repository URL
el: Μη έγκυρο URL αποθετηρίου

en: Invalid Volume Group Name
el: Μη έγκυρο όνομα ομάδας τόμων

en: Invalid mount point
el: Μη έγκυρο σημείο προσάρτησης

en: Italian
el: Ιταλική

en: Japanese
el: Ιαπωνική

en: Kernel Parameters
el: Παράμετροι πυρήνα

en: Keyboard Selection
el: Επιλογή πληκτρολογίου

en: Keyboard Type
el: Τύπος πληκτρολογίου

en: Kickstart Error
el: Σφάλμα Kickstart

en: Korean
el: Κορεάτικη

en: LVM Volume Groups
el: Ομάδες τόμων LVM

en: Label
el: Ετικέτα

en: Language Selection
el: Επιλογή γλώσσας

en: Load another disk
el: Φόρτωση άλλου δίσκου

en: Load driver disk
el: Φόρτωση δίσκου οδηγού

en: Loading
el: Γίνεται φόρτωση

en: Loading %s driver
el: Φόρτωση οδηγού %s

en: Loading SCSI driver
el: Γίνεται φόρτωση οδηγού SCSI

en: Local CD/DVD
el: Τοπικό CD/DVD

en: Logical Volume Name
el: Όνομα λογικού τόμου

en: Logical Volume Name:
el: Όνομα λογικού τόμου:

en: Login
el: Σύνδεση

en: Looking for installation images on CD device %s
el: Έρευνα για αρχεία εγκατάστασης στον οπτικό οδηγό CD %s

en: Looking for installation images on CD device %s
el: Έρευνα για αρχεία εγκατάστασης στον οπτικό οδηγό CD %s

en: MD RAID ARRAY %s (%-0.f MB)
el: ΣΕΙΤΑ MD RAID %s (%-0.f MB)

en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονική

en: Maithili
el: Μάραθι

en: Make LVM Volume Group
el: Δημιουργία ομάδας τόμων LVM

en: Make Logical Volume
el: Δημιουργία λογικού τόμου

en: Make RAID Device
el: Δημιουργία συσκευής RAID

en: Malay
el: Μαλαισιακή

en: Malayalam
el: Μαλαιαλάμ

en: Manual TCP/IP Configuration
el: Μη αυτόματη ρύθμιση TCP/IP

en: Manually choose
el: Χειροκίνητη επιλογή

en: Manually create your own custom layout on the selected device(s) using our partitioning tool.
el: Πρακτικά δημιουργήστε την δική σας προσαρμοσμένη φόρμα στην συσκευή επιλογής, με την χρήση εργαλείου χωρισμού.

en: Marathi
el: Μάραθι

en: Media Check
el: Έλεγχος μέσων

en: Media Detected
el: Εντοπίστηκε μέσο

en: Mi_grate filesystem to:
el: Μεταφ_ορά συστήματος αρχείου σε:

en: Migrate File Systems
el: Εισαγωγή συστημάτων αρχείων

en: Migration Failed
el: Αποτυχία εισαγωγής

en: Minimal
el: Ελάχιστο

en: Missing /boot Volume
el: Ελλείπων/ βασικός Τόμος

en: Missing Group
el: Η ομάδα λείπει

en: Missing ISO 9660 Image
el: Λείπει η εικόνα ISO 9660

en: Missing Information
el: Ελλειπείς πληροφορίες

en: Missing Package
el: Απουσία πακέτου

en: Missing Protocol
el: Πρωτόκολλο που λείπει

en: Model
el: Πρότυπο

en: More Driver Disks?
el: Περισσότεροι δίσκοι οδηγών;

en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Mount Point/
    RAID/Volume
el: Σημείο προσάρτησης/
    RAID/Τόμος

en: Mount failed
el: Αποτυχία προσάρτησης

en: Mount point in use
el: Το σημείο προσάρτησης ήδη χρησιμοποιείται

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
el: Θα πρέπει να δώσετε -- μια παράμετρο url  για τη μέθοδο Url kickstart.

en: NFS Setup
el: Ρύθμιση NFS

en: NFS directory
el: Κατάλογος NFS

en: NFS installation method requires IPv4 support.
el: Η μέθοδος εγκατάστασης NFS απαιτεί υποστήριξη IPv4.

en: NFS server name:
el: Όνομα εξυπηρετητή NFS:

en: Name Server:
el: Εξυπηρετητής ονομάτων:

en: Name in use
el: Το όνομα ήδη χρησιμοποιείται

en: Nameserver:
el: Εξυπηρετητής ονομάτων:

en: Nepali
el: Μπενγκάλι

en: Network Configuration
el: Ρύθμηση Δικτύου

en: Network Error
el: Σφάλμα δικτύου

en: Network Install Required
el: Απαιτείται εγκατάσταση μέσω δικτύου

en: Networking Device
el: Συσκευή δικτύου

en: No
el: Όχι

en: No Drives Found
el: Δε βρέθηκαν δίσκοι

en: No Media Found
el: Δε βρέθηκαν δίσκοι

en: No Network Available
el: Αδυναμία εύρεσης δικτύου

en: No Software Repos Enabled
el: Δεν υπάρχουν ενεργοποιημένα αποθετήρια λογισμικού

en: No authentication
el: Καμία πιστοποίηση

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
el: Δεν έχουν φορτωθεί οδηγοί συσκευών για το σύστημα σας.  Θα θέλατε να φορτωθεί κάποιος τώρα;

en: No driver found
el: Δε βρέθηκε οδηγός

en: No drivers found
el: Δε βρέθηκαν οδηγοί

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
el: Δε βρέθηκαν οδηγοί για χειροκίνητη εισαγωγή. Θέλετε να χρησιμοποιήσετε ένα δίσκο με οδηγούς;

en: No free slots
el: Δεν υπάρχουν ελεύθερες υποδοχές

en: No free space
el: Δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος

en: No initiator name set
el: Δεν έχει ορισθεί όνομα initiator

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
el: Δεν βρέθηκε υλικό εγκατάστασης. Παρακαλώ εισαγάγετε ένα οπτικό δίσκο στον οδηγό και προσπαθήστε ξανά.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
el: Δε έχουν εγκατασταθεί πακέτα πυρήνα στο σύστημα σας. Η ρύθμιση του boot loader δε θα αλλάξει.

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
el: Δεν υπάρχουν τμήματα δίσκου για αλλαγή μεγέθους.  Αλλαγή μεγέθους μπορεί να γίνει μόνο σε φυσικά τμήματα δίσκου με συγκεκριμένα συστήματα αρχείων.

en: No password
el: Χωρίς συνθηματικό

en: Node Name
el: Όνομα Κόμβου

en: Norwegian(Bokmål)
el: Νορβηγική (Bokmål)

en: Not enough physical volumes
el: Δεν υπάρχουν αρκετοί φυσικοί τόμοι

en: Not enough space
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος

en: Note that the creation action requires one of the following:
    
    * Free space in one of the Hard Drives.
    * At least two free Software RAID partitions.
    * At least one free physical volume (LVM) partition.
    * At least one Volume Group with free space.
el: Σημιεώστε ότι η πράξη δημιουργίας απαιτεί ένα από τα ακόλουθα Ελεύθερος χώρος σε έναν από τους Σκληρούς Δίσκους. Τουλάχιστον δύο ελεύθερα τμήματα Λογισμικού RAID. Τουλάχιστον έναs  ελεύθερος φυσικός τόμος (LVM. Τουλάχιστον ένα Γκρουπ Τόμων με κενό χώρο.

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
el: Σημειώστε ότι μπορεί να υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις που είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του συστήματος σας, και η εγκατάσταση τους είναι απαραίτητη μετά την επανεκκίνηση.

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: Number of _spares:
el: Αριθμός ε_φεδρειών:

en: OK
el: Εντάξει

en: Original File System Label:
el: Αρχική ετικέτα συστήματος αρχείων:

en: Original File System Type:
el: Αρχικός τύπος συστήματος αρχείων:

en: Package Installation
el: Εγκατάσταση πακέτου

en: Packages in %s
el: Πακέτα στο %s

en: Partition
el: Τμήμα δίσκου

en: Partitioning
el: Κατάτμηση

en: Partitioning Errors
el: Σφάλματα κατάτμησης

en: Partitioning Type
el: Τύπος κατάτμησης

en: Partitioning Warning
el: Προειδοποίηση κατάτμησης

en: Partitioning Warnings
el: Προειδοποιήσεις κατάτμησης

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
el: Τα τμήματα δίσκου του τύπου '%s' θα πρέπει να περιορίζονται σε ένα δίσκο. Αυτό μπορεί να γίνει με την επιλογή του δίσκου στη λίστα 'Επιτρεπόμενοι δίσκοι'.

en: Passphrase
el: Συνθηματική φράση

en: Passphrase for encrypted device
el: Εισάγετε την συνθηματική φράση για το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Password (confirm):
el: Συνθηματικό (επιβεβαίωση):

en: Password Length
el: Μήκος συνθηματικού

en: Password Mismatch
el: Τα συνθηματικά δεν ταιριάζουν

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Passwords don't match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Performing post-installation configuration
el: Γίνονται ρυθμίσεις μετά την εγκατάσταση

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
el: Γίνεται εκτέλεση αλλαγών συστήματος αρχείων μετά την εγκατάσταση. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: Performing post-upgrade configuration
el: Γίνονται ρυθμίσεις μετά την εγκατάσταση.

en: Persian
el: Περσική

en: Physical Volumes to _Use:
el: Φυσικοί τόμοι για _χρήση:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
el: Επιλέξτε ένα συνθηματικό υπερχρήστη (root). Πρέπει να το πληκτρολογήσετε δύο φορές για να βεβαιωθείτε ότι το ξέρετε και δεν έγινε κάποιο λάθος πληκτρολόγησης.

en: Please enter a logical volume name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για το λογικό τόμο.

en: Please enter a volume group name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για την ομάδα τόμων.

en: Please enter an NFS server and path.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν εξυπηρετητή NFS και την διαδρομή του.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
el: Παρακαλώ εισάγετε τυχόν παραμέτρους τις οποίες επιθυμείτε να δώσετε στο άρθρωμα %s  χωρίζοντας τις με κενά. Αν δε γνωρίζετε τι παραμέτρους πρέπει να δώσετε, προσπεράστε αυτήν την οθόνη πατώντας το κουμπί "Εντάξει".

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
el: Παρακαλώ συνδέστε χειροκίνητα τον πελάτη vnc στο %s για να ξεκινήσει η εγκατάσταση.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
el: Παρακαλώ συνδέστε χειροκίνητα τον πελάτη vnc για να ξεκινήσει η εγκατάσταση.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
el: Παρακαλώ ονομάστε αυτό τον υπολογιστή. Το όνομα συστήματος αναγνωρίζει τον υπολογιστή σε ένα δίκτυο.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
el: Παρακαλώ εισάγετε την πληροφορίες ρύθμισης για αυτό το αποθετήριο λογισμικού.

en: Please reboot to use the installed system.
el: Παρακαλώ επανεκκινήστε για να χρησιμοποιήσετε το εγκατεστημένο σύστημα.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τυχόν επιπλέον αποθετήρια που θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για εγκατάσταση λογισμικού.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
el: Παρακαλώ επιλέξτε παρακάτω τον οδηγό που θέλετε να χρησιμοποιήσετε. Αν δεν εμφανίζεται και έχετε ήδη ένα δίσκο με οδηγούς πατήστε F2.

en: Please shutdown to use the installed system.
el: Παρακαλώ τερματίστε το σύστημα για να χρησιμοποιήσετε το εγκατεστημένο σύστημα.

en: Polish
el: Πολωνική

en: Port
el: Πύλη εισόδου

en: Portuguese
el: Πορτογαλική

en: Portuguese(Brazilian)
el: Πορτογαλική (Βραζιλιάνικη)

en: Post Installation
el: Μετά την εγκατάσταση

en: Post Upgrade
el: Μετά την αναβάθμιση

en: Post-Installation
el: Μετά την εγκατάσταση

en: Pre-Installation
el: Πριν την εγκατάσταση

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
el: Το πρόθεμα πρέπει να είναι από 1 μέχρι 32 για δίκτυα IPv4 ή από 1 μέχρι 128 για δίκτυα IPv6

en: Preparing to install
el: Γίνεται προετοιμασία εγκατάστασης

en: Preparing transaction from installation source
el: Προετοιμασία συναλλαγής από την πηγή εγκατάστασης.

en: Press <enter> for a shell
el: Πατήστε <enter> για ένα κέλυφος

en: Proceed with upgrade?
el: Συνέχεια με την αναβάθμιση;

en: Proxy U_RL (host:port)
el: U_RL Διαμεσολαβητή proxy (σύστημα:θύρα)

en: Proxy pass_word
el: Συν_θηματικό διαμεσολαβητή Proxy

en: Proxy u_sername
el: Όνομα _χρήστη διαμεσολαβητή Proxy

en: Punjabi
el: Παντζαμπινά

en: RAID Device
el: Συσκευή RAID

en: RAID Devices
el: Συσκευές RAID

en: RAID _Device:
el: _Συσκευή RAID:

en: RAID _Level:
el: Ε_πίπεδο RAID:

en: RAM detected (MB):
el: Αναγνωρίστηκε RAM (MB):

en: Re-ini_tialize all
el: Αρχικοποίηση _όλων

en: Re_boot
el: Επανε_κκίνηση

en: Re_set
el: Επανα_φορά

en: Re_view and modify partitioning layout
el: Επισ_κόπηση και τροποποίηση διάταξης κατάτμησης

en: Read-Only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Reading anaconda updates
el: Ανάγνωση ενημερώσεων anaconda

en: Reading driver disk
el: Ανάγνωση δίσκου οδηγών

en: Reboo_t
el: Επανε_κκίνηση

en: Reboot
el: Επανεκκίνηση

en: Reboot?
el: Επανεκκίνηση;

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
el: Οι πρόσφατοι πυρήνες (2.4 ή νεότεροι) χρειάζεται σημαντικά μεγαλύτερο swap σε σχέση με παλαιότερους πυρήνες, τουλάχιστον το διπλάσιο μέγεθος της εγκατεστημένης RAM στο σύστημα σας. Αυτήν τη στιγμή έχετε %dMB swap, αλλά μπορείτε να δημιουργήσετε επιπρόσθετο χώρο swap σε ένα από τα συστήματα αρχείων σας τώρα.

en: Reinstall System
el: Επανεγκατάσταση συστήματος

en: Remote exception saving methods will not work.
el:  Οι Απομακρυσμένοι μέθοδοι εξαίρεσης αποθήκευσης δεν θα λειτουργήσουν.

en: Removes only Linux partitions (created from a previous Linux installation).  This does not remove other partitions you may have on your storage device(s) (such as VFAT or FAT32).
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
el: Αφαιρεί μόνο τα τμήματα Linux (που δημιουργήθηκαν από μία πρώην εγκατάσταση Linux).Αυτό δεν αφαιρεί άλλα τμήματα που μπορεί να έχετε στην συσκευή της αποθήκευσής σας (όπως VFAT ή FAT32) <b> Συμβουλή </b>. Αυτή η επιλογή θα αφαιρέσει στοιχεία από την επιλεγμένη συσκευή. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αντίγραφα ασφαλείας.

en: Replace Existing Linux System(s)
el: Αντικατάσταση εγκατεστημένου συστήματος(α) Linux

en: Replace existing Linux system
el: Αντικατάσταση εγκατεστημένου συστήματος Linux

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
el: Το όνομα του αποθετηρίου %r λείπει στη ρύθμιση, γίνεται χρήση id

en: Repository _URL
el: URL αποθετη_ρίου

en: Repository editing is not available in text mode.
el: Η επεξεργασία αποθετηρίων δεν είναι διαθέσιμη στη λειτουργία κειμένου.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
el: Το συνθηματικό που επιλέξατε περιέχει χαρακτήρες οι οποίοι βρίσκονται εκτός του συνόλου ascii και δεν είναι αποδεκτοί για χρήση σε συνθηματικά.

en: Required Install Media
el: Απαιτούμενο μέσο εγκατάστασης

en: Rescue Method
el: Μέθοδος Rescue

en: Rescue Mode
el: Λειτουργία rescue

en: Resize Device Error
el: Σφάλμα αλλαγής μεγέθους συσκευής

en: Resize FileSystem Error
el: Σφάλμα αλλαγής μεγέθους συστήματος αρχείων

en: Resizing
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Resizing Failed
el: Η αλλαγή μεγέθους απέτυχε

en: Resizing filesystem on %s
el: Αλλαγή μεγέθους συστήματος αρχείων στο %s

en: Retains your current data and partitions and uses only the unpartitioned space on the selected device(s), assuming you have enough free space available.
el: Συγκρατεί τα παρόντα στοιχεία και τμήματα και χρησιμοποιεί μόνο τον ατεμάχιστο χώρο στην συσκευή επιλογής, υποθέτοντας ότι έχει αρκετό χώρο διαθέσιμο.

en: Retrieving
el: Ανάκτηση

en: Retrieving installation information for %s.
el: Ανάκτηση πληροφοριών εγκατάστασης για το %s.

en: Retrieving installation information.
el: Ανάκτηση πληροφοριών εγκατάστασης.

en: Retry
el: Προσπάθεια ξανά

en: Retrying
el: Νέα προσπάθεια

en: Retrying download.
el: Νέα προσπάθεια λήψης πακέτου.

en: Romanian
el: Ρουμανική

en: Root Password
el: Κωδικός λογαριασμού Root

en: Root Password:
el: Συνθηματικό υπερχρήστη:

en: Root _Password:
el: Συν_θηματικό υπερχρήστη:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
el: Εκτέλεση του anaconda %s, το περιβάλλον διάσωσης του %s - παρακαλώ περιμένετε.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
el: Εκτελείται το anaconda %s, η εφαρμογή εγκατάστασης συστήματος %s - παρακαλώ περιμένετε.

en: Running anaconda via telnet.
el: Εκτέλεση anaconda μέσω telnet.

en: Running post-installation scripts
el: Εκτέλεση δέσμης ενεργειών μετά την εγκατάσταση

en: Running pre-installation scripts
el: Εκτέλεση δέσμης ενεργειών πριν την εγκατάσταση

en: Running...
el: Εκτέλεση...

en: Russian
el: Ρωσική

en: Saving Screenshot
el: Αποθήκευση στιγμιότυπου οθόνης

en: Scanning
el: Γίνεται σάρωση

en: Scanning iSCSI nodes
el: Σάρωση iSCSI nodes

en: Screenshots Copied
el: Τα στιγμιότυπα οθόνης αντιγράφηκαν

en: Scriptlet Failure
el: Αποτυχία Scriptlet

en: Second BIOS drive:
el: Δεύτερος οδηγός BIOS:

en: Seconds:
el: Δευτερόλεπτα:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
el: Επιλέξτε 'Ναι' για να συνεχίσετε και να γίνει διαμόρφωση αυτών των τμημάτων δίσκου,ή 'Όχι' για να γυρίσετε πίσω και να αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις.

en: Select A Directory
el: Επιλογή ενός φακέλου

en: Select Device Driver to Load
el: Επιλογή οδηγού συσκευής για φόρτωση

en: Select Partition
el: Επιλογή τμήματος δίσκου

en: Select driver
el: Επιλογή οδηγού

en: Select driver disk image
el: Επιλογή εικόνας δίσκου οδηγού

en: Select the _partition to put the swap file on:
el: Επιλέ_ξτε τμήμα δίσκου για το αρχείο swap:

en: Select the file which is your driver disk image.
el: Επιλέξτε το αρχείο στο οποίο βρίσκεται η εικόνα δίσκου οδηγού.

en: Serbian
el: Σερβική

en: Serbian(Latin)
el: Σερβική(Λατινική)

en: Setup Networking
el: Ρύθμιση δικτύου

en: Shrinks existing partitions to create free space for the default layout.
el: Συρρικνώνει τα υπάρχοντα τεμάχια για να δημιουργήσει ελεύθερο χώρο για φόρμα default.

en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: Sinhala
el: Σινχάλα

en: Size
    (MB)
el: Μέγεθος
    (MB)

en: Size (MB)
el: Μέγεθος (MB)

en: Size (MB):
el: Μέγεθος (MB):

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: Skip boot loader updating
el: Παράκαμψη ενημέρωσης ρύθμισης boot loader

en: Slovak
el: Σλοβακική

en: Slovenian
el: Σλοβενική

en: Software Development
el: Ανάπτυξη λογισμικού

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
el: Μερικά από τα αποθετήρια λογισμικού απαιτούν δικτύωση, αλλά υπήρξε ένα σφάλμα στην ενεργοποίηση της δικτύωσης στο σύστημα σας.

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
el: Κάποια πακέτα που σχετίζονται με αυτήν την ομάδα δεν απαιτείται να εγκατασταθούν αλλά παρέχουν επιπλέον λειτουργικότητα.  Παρακαλούμε επιλέξτε τα πακέτα που θα θέλατε να εγκατασταθούν.

en: Spanish
el: Ισπανική

en: Specify optional module arguments
el: Καθορισμός προαιρετικών παραμέτρων

en: Start VNC
el: Γίνεται εκκίνηση VNC

en: Starting VNC...
el: Έναρξη VNC...

en: Starting graphical installation.
el: Εκκίνηση γραφικής εγκατάστασης.

en: Starting installation process
el: Γίνεται εκκίνηση της προόδου εγκατάστασης

en: Storage Activation Failed
el: Αποτυχία ενεργοποίησης δίσκου

en: Storage Device Warning
el: Προειδοποίηση Συσκευής Αποθήκευσης

en: Success
el: Επιτυχία

en: Suggested size (MB):
el: Προτεινόμενο μέγεθος (MB):

en: Swap file _size (MB):
el: Μέγε_θος αρχείου Swap (MB):

en: Swap file size (MB):
el: Μέγεθος αρχείου Swap (MB):

en: Swedish
el: Σουηδική

en: System clock uses UTC
el: Το ρολόι του συστήματος χρησιμοποιεί UTC

en: System to Rescue
el: Σύστημα για rescue

en: System to Upgrade
el: Σύστημα για αναβάθμιση

en: Tajik
el: Ταμίλ

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Target
el: Στόχος

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Test
el: Δοκιμή

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
el: Η εγκατάσταση σε λειτουργία κειμένου παρέχει  μια περιορισμένη ποικιλία επιλογών εγκατάστασης.  Δεν σας επιτρέπει να καθορίσετε την δική σας διάταξη κατατμήσεων ή την επιλογή πακέτων.  Θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία VNC;

en: That directory could not be mounted from the server.
el: Δεν είναι δυνατή η προσάρτηση του καταλόγου από τον εξυπηρετητή.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
el: Ο κατάλογος δε φαίνεται να περιέχει μια εικόνα εγκατάστασης %s.

en: That's not the correct %s disc.
el: Αυτός δεν είναι ο σωστός δίσκος %s.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
el: Ο δίσκος %s δε βρέθηκε σε κανένα από τους οδηγούς CDROM σας. Παρακαλώ εισάγετε δίσκο το %s CD και πατήστε %s για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
el: Ο δίσκος %s δε βρέθηκε σε κανένα από τους οδηγούς σας. Παρακαλώ εισάγετε το δίσκο %s και πατήστε %s για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
el: Η εικόνα ISO %s έχει μέγεθος που δεν είναι πολλαπλάσιο των 2048 bytes. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι έχει καταστραφεί κατά τη μεταφορά σε αυτό τον υπολογιστή.
    
    Συνιστάται να τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης και να ακυρώσετε την εγκατάσταση, αλλά μπορείτε να επιλέξετε να συνεχίσετε αν νομίζετε ότι το μήνυμα προέκυψε από λάθος.

en: The VNC server is now running.
el: Ο διακομιστής VNC είναι ενεργός.

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
el: Το τμήμα δίσκου boot θα πρέπει να βρίσκεται μέσα στα πρώτα 4MB του δίσκου.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
el: Η προεπιλεγμένη εγκατάσταση του %s περιλαμβάνει ένα σύνολο προγραμμάτων που είναι κατάλληλο για γενική χρήση με σύνδεση στο διαδίκτυο. Ποιες πρόσθετες χρήσεις θα θέλατε να υποστηρίζει το σύστημα σας;

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
el: Η default εγκατάσταση του %s συμπεριλαμβάνει μια ομάδα από λογισμικό που έχουν εφαρμογή στη γενική χρήση του διαδικτύου. Μπορείς προαιρετικά να επιλέξεις διαφορετική ομάδα λογισμικού τώρα.

en: The default installation of %s is a minimum install. You can optionally select a different set of software now.
el: Η default εγκατάσταση του %s είναι μια μίνιμουμ εγκατάσταση.

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
el: Ο δίσκος %s απαιτεί να υπάρχει ελεύθερο τουλάχιστον 1MB  στην αρχή.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου %s. Αυτό μπορεί να οφείλεται στην έλλειψη ενός αρχείου ή σε κατεστραμμένα μέσα. Παρακαλώ ελέγξτε την πηγή εγκατάστασης σας.
    
    Αν τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης, το σύστημα σας θα βρεθεί σε μια αμφίβολη κατάσταση η οποία πιθανόν να χρειαστεί επανεγκατάσταση.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
el: Το σύστημα αρχείων της εγκατάστασης Linux που επιλέξατε να αναβαθμίσετε έχει ήδη προσαρτηθεί. Δε μπορείτε να επιστρέψετε μετά από αυτό το σημείο.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
el: Οι παρακάτω κατάλογοι θα έπρεπε να είναι συμβολικοί δεσμοί, αλλιώς δημιουργείτε πρόβλημα στην αναβάθμιση. Αλλάξτε τους καταλόγους στην αρχική τους κατάσταση ως συμβολικούς δεσμούς και ξεκινήστε ξανά την αναβάθμιση.

en: The following devices have been found on your system.
el: Οι ακόλουθες συσκευές βρέθηκαν στο σύστημά σας.

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
el: Ένα ή περισσότερα συστήματα αρχείων που υπάρχουν στο /etc/fstab  του Linux συστήματος σας δε μπόρεσαν να προσαρτηθούν. Παρακαλώ διορθώστε το πρόβλημα και προσπαθήστε να αναβαθμίσετε το σύστημα ξανά.
    %s

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Installation can not continue.
el: Το παρακάτω λάθος συνέβη καθώς στηνόταν το αποθετήριο εγκατάστασης:
    
     %(e)s
    
     Η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχιστεί.

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Please provide the correct information for installing %(productName)s.
el: Συνέβηκαν τα παρακάτω σφάλματα κατά τη ρύθμιση του αποθετηρίου εγκατάστασης:
    
    %(e)s
    
    
    Παρακαλώ εισάγετε τις σωστές πληροφορίες για την εγκατάσταση του %(productName)s.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
el: Το παρακάτω λάθος προέκυψε ενώ κατέβαινε το δεσμευμένο πιστοποιητικό:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
el: Βρέθηκε το ακόλουθο σφάλμα κατά την ανάλυση της ρύθμισης του kickstart σας:
    
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
el: Τα παρακάτω συστήματα αρχείων για το σύστημα Linux σας δεν έχουν γίνει σωστά unmount. Κλείστε το σύστημα σας και αφήστε το σύστημα αρχείων να τερματιστεί σωστά και να ελεγχθεί, για να γίνει η αναβάθμιση.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
el: Τα παρακάτω συστήματα αρχείων για το σύστημα Linux σας δεν έχουν γίνει σωστά unmount. Θα θέλατε να τα προσαρτήσετε πάραυτα;
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
el: Τα παρακάτω αρχεία είναι απόλυτοι συμβολικοί δεσμοί, οι οποίοι δεν υποστηρίζονται κατά τη διάρκεια μιας αναβάθμισης. Αλλάξτε τους σε σχετικούς συμβολικούς δεσμούς και ξεκινήστε ξανά την αναβάθμιση.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
el: Δεν έγινε διαγραφή των παρακάτω τμημάτων δίσκου επειδή βρίσκονται σε χρήση:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
el: Τα ακόλουθα προϋπάρχοντα τμημάτων δίσκου επιλέχτηκαν για διαμόρφωση και όλα τους τα δεδομένα θα καταστραφούν.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
el: Παρουσιάστηκαν τα ακόλουθα σημαντικά σφάλματα με το ζητούμενο σχήμα τμημάτων δίσκου σας.
    
    %s
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με το ζητούμενο σχήμα τμημάτων δίσκου σας;

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
el: Η δοσμένη τοποθεσία δεν είναι ένα έγκυρο %s live CD για να χρησιμοποιηθεί ως πηγή εγκατάστασης.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
el: Η εικόνα που δοκιμάστηκε έχει σφάλματα. Ο λόγος μπορεί να είναι φθαρμένο αρχείο ή χαλασμένη δισκέτα.  Αν είναι δυνατόν, καθαρίστε το δίσκο και προσπαθήστε ξανά.  Αν ι δοκιμή συνέχιση να αποτυγχάνει τότε μην συνεχίσετε την εγκατάσταση.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
el: Η εικόνα ελέγχθηκε με επιτυχία.  Η εγκατάσταση από αυτό το μέσο λογικά πρέπει να είναι εντάξει. Σημειώστε ότι ο έλεγχος μέσων δεν ανιχνεύει όλα τα σφάλματα μέσων και οδηγών που μπορεί να υπάρξουν.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
el: Δεν βρέθηκε υλικό εγκατάστασης %s. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις και προσπαθήστε ξανά.

en: The installation was stopped due to what seems to be a problem with your hardware. The exact error message is:
    
    %s.
    
     The installer will now terminate.
el: Η εγκατάσταση σταμάτησε λόγω κάποιου φερόμενου προβλήματος υλικού. Το ακριβές μήνυμα του σφάλματος είναι:
    
     %s.
    
     Ο εγκασταστάτης θα τερματιστεί.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
el: Η εγκατάσταση προσπάθησε να προσαρτήσει την εικόνα #%s, αλλά δεν τη βρήκε στο σκληρό δίσκο.
    
    Παρακαλώ αντιγράψτε την εικόνα στο δίσκο και επιλέξτε Προσπάθεια ξανά. Επιλέξτε Έξοδος για να εγκαταλείψετε την εγκατάσταση.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
el: Η εγκατάσταση δε μπόρεσε να εντοπίσει τον boot loader που χρησιμοποιείται από το σύστημα σας.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
el: Λείπουν απαραίτητες πληροφορίες από το αρχείο kickstart για χρήση από το anaconda.  Παρακαλώ προσθέστε τις ακόλουθες ενότητες και προσπαθήστε ξανά:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
el: Το όνομα λογικού τόμου "%s" ήδη χρησιμοποιείται. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
el: Το σημείο προσάρτησης "%s" χρησιμοποιείται ήδη, παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
el: Το σημείο προσάρτησης %s δεν είναι έγκυρο. Τα σημεία προσάρτησης πρέπει να ξεκινάνε με '/', δεν πρέπει να τελειώνουν σε  '/' και πρέπει να περιέχουν εκτυπώσιμους χαρακτήρες χωρίς διαστήματα.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
el: Το σημείο προσάρτησης %s θα πρέπει να βρίσκεται σε ένα σύστημα αρχείων linux.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
el: Το σχήμα κατάτμησης που ορίσατε προκάλεσε τα εξής κρίσιμα σφάλματα.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
el: Το σχήμα κατάτμησης που ορίσατε προκάλεσε τις εξής προειδοποιήσεις.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
el: Το συνθηματικό πρόσβασης πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον οκτώ χαρακτήρες.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
el: Οι συνθηματικές φράσεις ήταν διαφορετικές. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The password must be at least six characters long.
el: Το συνθηματικό πρόσβασης πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον έξι χαρακτήρες.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
el: Τα συνθηματικά ήταν διαφορετικά. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
el: Τα συνθηματικά ήταν διαφορετικά. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του φυσικού μεγέθους της έκτασης επειδή ο χώρος που απαιτείται από τους τρέχοντες λογικούς τόμους θα ξεπεράσει τον υπάρχοντα χώρο.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
el:  Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του μεγέθους της φυσικής έκτασης επειδή το αποτέλεσμα του μέγιστου μεγέθους του λογικού τόμου (% 10.2f MB) θα είναι μικρότερο από έναν ή περισσότερους υπάρχοντες λογικούς τόμους.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
el: Το αποθετήριο %s έχει ήδη προστεθεί. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα και URL αποθετηρίου.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
el: Το μέγεθος που έχει εισαχθεί δεν είναι ένας έγκυρος αριθμός μεγαλύτερος του 0.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
el: Ο λογαριασμός υπερχρήστη χρησιμοποιείται για τη διαχείριση του συστήματος. Εισάγετε ένα συνθηματικό για τον υπερχρήστη.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
el: Το root σύστημα αρχείων που δημιουργήσατε δεν είναι αρκετά μεγάλο για αυτήν τη ζωντανή εικόνα (απαιτούνται %.2f MB).

en: The root for the previously installed system was not found.
el: Η ρίζα της εγκατάστασης του πρώην συστήματος δεν βρέθηκε.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
el: Το root για την προηγούμενη εγκατάσταση συστήματος δεν βρέθηκε. Μπορείτε να βγείτε από την διαδικασία εγκατάστασης ή να γυρίσετε πίσω για να επιλέξετε εγκατάσταση αντί για αναβάθμιση.

en: The root password must be at least 6 characters long.
el: Το συνθηματικό υπερχρήστη πρέπει να έχει τουλάχιστον 6 χαρακτήρες.

en: The root password must be at least six characters long.
el: Το συνθηματικό υπερχρήστη πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον έξι χαρακτήρες.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
el: Τα στιγμιότυπα οθόνης έχουν αποθηκευτεί στον κατάλογο:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Θα έχετε πρόσβαση σε αυτά όταν επανεκκινήσετε και συνδεθείτε ως root.

en: The software you have selected to install will require the following %(productName)s %(productVersion)s discs:
    
    %(reqcdstr)s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and exit please select "Reboot".
el: Το λογισμικό που έχετε επιλέξει απαιτεί τους παρακάτω %(productName)s %(productVersion)s δίσκους:
    
    %(reqcdstr)s
    
    Παρακαλώ ετοιμάστε τους πριν να συνεχίσετε με την εγκατάσταση.  Αν χρειάζεται να εγκαταλείψετε την εγκατάσταση πατήστε "Επανεκκίνηση".

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
el: Οι ρυθμίσεις δίσκων που επιλέξατε έχουν ήδη ενεργοποιηθεί. Δε μπορείτε πια να επιστρέψετε στην οθόνη επεξεργασίας δίσκου. Θέλετε να συνεχίσετε με τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
el: Η συσκευή swap:
    
         %s
    
    στο αρχείο /etc/fstab χρησιμοποιείται τώρα ως τμήμα δίσκου software suspend, που σημαίνει ότι το σύστημα σας βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε λειτουργία αδρανοποίησης. Αν κάνετε μια νέα εγκατάσταση βεβαιωθείτε ότι η εγκατάσταση έχει ρυθμιστεί έτσι ώστε να διαμορφώσει όλα τα τμήματα δίσκου swap.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
el: Η συσκευή swap:
    
         %s
    
    στο αρχείο /etc/fstab χρησιμοποιείται αυτήν τη στιγμή ως τμήμα δίσκου software suspend, που σημαίνει ότι το σύστημα σας βρίσκεται σε λειτουργία αναστολής. Για να κάνετε μία αναβάθμιση, παρακαλώ κλείστε το σύστημα σας αντί να το θέσετε σε αναστολή.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
el: Το αρχείο swap πρέπει να είναι μεγέθους μεταξύ 1 και 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος.

en: The system will now reboot.
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος.

en: The value you entered is not a valid number.
el: Η τιμή που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
el: Το όνομα ομάδας τόμων "%s" ήδη χρησιμοποιείται. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
el: Ο z/IPL Boot Loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης. Τώρα έχετε τη δυνατότητα να εισάγετε πρόσθετες παραμέτρους του πυρήνα και του chandev όπου χρειάζονται.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
el: Ο z/IPL Boot Loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα σας.
    
    Το τμήμα δίσκου root θα είναι αυτή που επιλέχθηκε κατά τη διάρκεια επιλογών κατάτμησης.
    
    Ο πυρήνας που θα χρησιμοποιηθεί για την εκκίνηση είναι ο προεπιλεγμένος πυρήνας εγκατάστασης.
    
    Σε περίπτωση που θέλετε να κάνετε αλλαγές μετά την εγκατάσταση το αρχείο επιλογών είναι /etc/zipl.conf.
    
    Τώρα μπορείτε να εισάγετε πρόσθετες παραμέτρους για τον πυρήνα ανάλογα με τις ανάγκες σας.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
el: Ο z/IPL boot loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα σας.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
el: Υπάρχουν πολλαπλά τμήματα δίσκου στη συσκευή που μπορούν να περιέχουν την πηγαία εικόνα οδηγών. Ποια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
el: Υπάρχουν πολλαπλά τμήματα δίσκου στη συσκευή που μπορούν να περιέχουν την ενημέρωση εικόνας δίσκου. Ποιους θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
el: Δεν απομένει ελεύθερος χώρος στην ομάδα τόμων για τη δημιουργία νέων λογικών τόμων. Για να προσθέσετε ένα λογικό τόμο θα πρέπει να μειώσετε το μέγεθος ενός ή περισσοτέρων λογικών τόμων που ήδη υπάρχουν

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος στην επιλεγμένη συσκευή για δημιουργία αρχείου swap.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
el: Μία ή περισσότερες εγκαταστάσεις Linux βρέθηκαν στο σύστημα σας.
    
    Παρακαλώ επιλέξτε μία για να την αναβαθμίσετε, ή επιλέξτε 'Επανεγκατάσταση συστήματος' για να γίνει καινούργια εγκατάσταση.

en: There was an error configuring your network interface.
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά τη ρύθμιση της διεπαφής δικτύου σας.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την αλλαγή μεγέθους της συσκευής %s.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εγκατάσταση του bootloader. Το σύστημα μπορεί να μην είναι εκκινήσιμο.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
el: Σφάλμα εγκατάστασης της live image στο σκληρό σας . Αυτό μπορεί να οφείλεται στην έλλειψη ενός αρχείου ή σε κατεστραμμένα μέσα. Παρακαλώ ελέγξτε την πηγή εγκατάστασης σας.
    
    Αν τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης, το σύστημα σας θα βρεθεί σε μια αμφίβολη κατάσταση η οποία πιθανόν να χρειαστεί επανεγκατάσταση.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας, για τον ακόλουθο λόγο (λόγους): %s

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας για τον ακόλουθο λόγο: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
el: Υπήρχαν συγκρούσεις αρχείων κατά τον έλεγχο των πακέτων προς εγκατάσταση:
    %s

en: Third BIOS drive:
el: Τρίτος οδηγός BIOS:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του προορισμού boot αφού προορίζεται για το σύστημα %s που πρόκειται να εγκαταστήσετε.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
el: Αυτή η αλλαγή στην τιμή του φυσικού μήκους θα χρειαστεί να στρογγυλέψει τις αιτήσεις για το μέγεθος του τρέχοντος λογικού τόμου προς τα πάνω, σε ένα ακέραιο πολλαπλάσιο της φυσικής έκτασης.
    
    Η αλλαγή θα γίνει αμέσως.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
el: Αυτή η αλλαγή στην τιμή της φυσικής έκτασης θα οδηγήσει στην απώλεια αρκετού χώρου σε ένα ή περισσότερους φυσικούς τόμους στην ομάδα τόμων.

en: This device is already being used for another boot entry.
el: Αυτή η συσκευή χρησιμοποιείται ήδη από κάποια άλλη εγγραφή boot.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
el: Αυτή η συσκευή είναι ένα εκτεταμένο τμημα δίσκου που περιέχει λογικά τμήματα που δεν μπορούν να διαγραφούν:

en: This device is part of a LVM volume group.
el: Αυτή η συσκευή είναι μέρος της ομάδας τόμων LVM.

en: This device is part of a RAID device.
el: Αυτή η συσκευή είναι μέρος μιας συσκευής RAID.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
el: Αυτή η συσκευή είναι μέρος της ομάδας τόμων LVM '%s'.

en: This device is part of the RAID device %s.
el: Αυτή η συσκευή είναι μέρος της συσκευής RAID  %s.

en: This is a global passphrase
el: Αυτή είναι μια καθολική συνθηματική φράση

en: This is the recommended option.
el: Αυτή είναι η συνιστώμενη επιλογή.

en: This label is already in use for another boot entry.
el: Αυτή η ετικέτα χρησιμοποιείται ήδη από κάποια άλλη εγγραφή boot.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
el: Το σημείο προσάρτησης δεν είναι έγκυρο. Ο κατάλογος %s θα πρέπει να βρίσκεται στο σύστημα αρχείων /

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
el: Αυτή η επιλογή δημιουργεί μια νέα ρύθμιση boot loader . Επιλέξτε αυτό αν θέλετε να αλλάζετε boot loaders.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
el: Αυτή η επιλογή δεν επιφέρει καμία αλλαγή στη ρύθμιση του boot loader. Επιλέξτε το αν χρησιμοποιείτε έναν τρίτο boot loader.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου διατηρεί τα δεδομένα για την εγκατάσταση σκληρού δίσκου.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
el: Αυτή η συσκευή είναι μέρος μιας ασυνεπούς ομάδας τόμων LVM.

en: This platform requires /boot on a dedicated partition or logical volume.  If you do not want a /boot volume, you must place / on a dedicated non-LVM partition.
el: Η παλτφόρμα χρειάζεται/βάση σε ένα δεδομένο χώρισμα ή λογικό τόμο. Αν δεν θέλετε βασικί τόμο, πρέπει να τοποθετήσετε σε ένα δεδομένο μη LVM διαχώρισμα.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
el: Αυτή σας η επιλογή απαιτεί να έχετε μια ενεργή δικτυακή σύνδεση κατά τη διαδικασία εγκατάστασης.  Παρακαλώ ρυθμίστε μία συσκευή δικτύου.

en: This will update your current boot loader.
el: Αυτό θα ενημερώσει τον τρέχοντα boot loader.

en: Time Zone Selection
el: Επιλογή ζώνης ώρας

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
el: Για να ξεκινήσετε το έλεγχο των μέσων πριν ξεκινήσει η εγκατάσταση πατήστε %s.
    
    Επιλέξτε %s για να προσπεράσετε των έλεγχο των μέσων και να ξεκινήσετε την εγκατάσταση.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
el: Για να χρησιμοποιήσετε RAID πρέπει πρώτα να δημιουργήσετε τουλάχιστον δύο τμήματα δίσκου του τύπου 'software RAID'. Μετά από αυτό μπορείτε να δημιουργήσετε μια συσκευή RAID η οποία μπορεί να διαμορφωθεί και να προσαρτηθεί.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
el: Για να γίνει χρήση δίσκων iSCSI, πρέπει να παρέχετε τη διεύθυνση του στόχου iSCSI σας και το όνομα του iSCSI initiator που έχετε ρυθμίσει για το διακομιστή σας.

en: Too small
el: Πολύ μικρή

en: Total Space:
el: Συνολικός χώρος:

en: Turkish
el: Τουρκική

en: Type
el: Τύπος

en: URL Setup
el: Ρύθμιση URL

en: URL is a _mirror list
el: Το URL είναι μια λίστα  _mirror

en: URL must be either an ftp or http URL
el: Το URL πρέπει να εισαχθεί σαν ένα ftp ή http URL

en: Ukrainian
el: Ουκρανική

en: Unable To Delete
el: Αδύνατη η διαγραφή

en: Unable To Edit
el: Αδυναμία επεξεργασίας

en: Unable to Start X
el: Αδύνατη η εκκίνηση του X

en: Unable to access the disc.
el: Αδυναμία πρόσβασης στο δίσκο.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
el: Αδυναμία ενεργοποίησης της συσκευής δικτύου. Το δίκτυο δεν θα είναι διαθέσιμο στη λειτουργία rescue.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του αρχείου kickstart. Παρακαλώ αλλάξτε την παράμετρο kickstart παρακάτω ή πατήστε Άκυρο για να προχωρήσετε με διαδραστική εγκατάσταση.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη της εικόνας ενημερώσεων. Παρακαλώ αλλάξτε την τοποθεσία ενημέρωσης πατήστε Άκυρο για να προχωρήσετε χωρίς ενημερώσεις...

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
el: Αδυναμία εύρεσης του αρχείου /bin/sh για εκτέλεση!  Δεν ξεκινάω τον φλοιό

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
el: Αδύνατη η εύρεση κάποιας συσκευής που είναι απαραίτητη για αυτόν τον τύπο εγκατάστασης. Θα θέλατε να επιλέξετε μη αυτόματα τον κατάλληλο οδηγό ή να χρησιμοποιήσετε ένα δίσκο με οδηγούς;

en: Unable to find image
el: Δε βρέθηκε η εικόνα

en: Unable to find install image %s
el: Δε βρέθηκε η εικόνα εγκατάστασης %s

en: Unable to load title bar
el: Αδύνατη η φόρτωση μπάρας τίτλου

en: Unable to mount filesystem
el: Αδύνατη η προσάρτηση συστήματος αρχείων

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
el: Αδυναμία ανάγνωσης πληροφοριών ομάδας από τα αποθετήρια.  Αυτό είναι ένα πρόβλημα με τη δημιουργία του δέντρου εγκατάστασης σας.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
el: Αδυναμία ανάγνωσης των μεταδεδομένων πακέτων από το αποθετήριο. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι λείπει κάποιος κατάλογος δεδομένα αποθετηρίου.  Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι το αποθετήριο σας έχει δημιουργηθεί σωστά.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
el: Αδυναμία ανάγνωσης των μεταδεδομένων πακέτων. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι λείπει κάποιος κατάλογος με repodata. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι το δέντρο εγκατάστασης σας έχει δημιουργηθεί σωστά.
    
    %s

en: Unable to retrieve the install image.
el: Αδυναμία ανάκτησης της εικόνας εγκατάστασης.

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Unformatted DASD Device Found | Unformatted DASD Devices Found
el[0]: Βρέθηκε Συσκευή DASD χωρίς εγγραφές
el[1]: Βρέθηκαν Συσκευές DASD χωρίς εγγραφές

en: Unknown Device
el: Άγνωστη συσκευή

en: Unknown Linux system
el: Άγνωστο σύστημα Linux

en: Unknown Url method %s
el: Άγνωστη μέθοδος Url %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
el: Άγνωστη πηγή driver disk kickstart: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
el: Άγνωστο σφάλμα στην επεξεργασία %%ksappend γραμμών: %s

en: Unrecoverable Error
el: Μη αναστρέψιμο σφάλμα

en: Update Disk Source
el: Ενημέρωση προέλευσης δίσκου

en: Update boot loader configuration
el: Ενημέρωση ρύθμισης boot loader

en: Updates
el: Ανανεώσεις

en: Updates Disk
el: Δίσκος ενημερώσεων

en: Upgrade Boot Loader Configuration
el: Ενημέρωση ρύθμισης Boot Loader

en: Upgrade Examine
el: Έλεγχος αναβάθμισης

en: Upgrade Swap Partition
el: Αναβάθμιση τμήματος δίσκου swap

en: Upgrade root not found
el: Δεν βρέθηκε η αναβάθμιση root

en: Upgrading %s
el: Αναβάθμιση %s

en: Use a driver disk
el: Χρήση ενός δίσκου οδηγού

en: Use entire drive
el: Χρήση όλου του δίσκου

en: Use free space
el: Χρήση ελεύθερου χώρου

en: Use text mode
el: Χρήση λειτουργίας κειμένου

en: Used Space:
el: Χρησιμοποιημένος χώρος

en: VNC Configuration
el: Ρύθμιση VNC

en: Vendor
el: Αγοραστής

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικη

en: Volume Group Name:
el: Όνομα ομάδας τόμων

en: Volume to Shrink
el: Τόμος για μείωση μεγέθους

en: Waiting for NetworkManager
el: Αναμονή για τον NetworkManager

en: Waiting for NetworkManager to activate these devices: %s
el: Αναμονή για τον NetworkManager να ενεργοποιήσει τις συσκευές: %s

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
el: Αναμονή για NetworkManager για ρύθμιση %s.

en: Waiting for telnet connection.
el: Αναμονή για σύνδεση telnet.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning! This is pre-release software!
el: Προσοχή! Λογισμικό σε δοκιμαστικό στάδιο!

en: Warning: %s.
el: Προειδοποίηση: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
el: Προειδοποιήσεις κατά την αυτόματη κατάτμηση

en: Weak Password
el: Αδύναμο συνθηματικό

en: Web Server
el: Εξυπηρετητής Web

en: Welcome to %s
el: Καλώς ήλθατε στο %s

en: Welcome to %s for %s
el: Καλώς ήλθατε στο %s για %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
el: Καλώς ήλθατε στο %s για %s - Λειτουργία διάσωσης (rescue)

en: Welcome to %s!
el: Καλώς ήλθατε στο %s!

en: Welsh
el: Ουαλική

en: What language would you like to use during the installation process?
el: Ποια γλώσσα θα θέλατε να χρησιμοποιηθεί κατά τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
el: Ποιο τμήμα δίσκου και κατάλογος αυτής περιέχουν τις εικόνες εγκατάστασης iso για το %s; Αν δε βλέπετε καταχωρημένο εδώ τον οδηγό δίσκου που χρησιμοποιείτε, πατήστε F2 για να ρυθμίσετε επιπλέον συσκευές.

en: What type of devices will your installation involve?
el: Τι είδους συσκευές έχει η εγκατάστασή σας?

en: What type of keyboard do you have?
el: Τι είδος πληκτρολογίου έχετε;

en: What type of media contains the installation image?
el: Τι είδος μέσου περιέχει την εικόνα εγκατάστασης;

en: What type of media contains the rescue image?
el: Τι είδος μέσου περιέχει την εικόνα rescue;

en: What would you like to do?
el: Τι θα θέλατε να κάνετε;

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
el: Όταν τελειώσετε κάντε έξοδο από το κέλυφος και το σύστημα θα επανεκκινήσει.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
el: Σε ποιο σημείο θα θέλετε να εγκαταστήσετε τον Boot Loader για το σύστημα σας;

en: Which device holds the root partition of your installation?
el: Ποιο τμήμα δίσκου περιέχει το τμήμα δίσκου root της εγκατάστασης σας;

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
el: Ποιο δίσκο (ή δίσκους) θέλετε να χρησιμοποιήσετε για αυτήν την εγκατάσταση;

en: Which model keyboard is attached to this computer?
el: Ποιο μοντέλο πληκτρολογίου είναι συνδεδεμένο στο σύστημα σας;

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
el: Ποιο τμήμα δίσκου θα θέλατε να μικρύνετε το μέγεθος του για να γίνει χώρος για την εγκατάσταση σας;

en: Which type of installation would you like?
el: Τι είδους εγκατάσταση θα θέλατε ?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
el: Θα γίνει ξανά προσπάθεια σύνδεσης σε 15 δευτερόλεπτα...

en: Would you like to continue with the upgrade?
el: Θέλετε να συνεχίσετε με την αναβάθμιση;

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
el: Θέλετε να συνεχίσετε με το ζητούμενο σχήμα κατάτμησης σας;

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
el: Θέλετε να εξετάσετε το άθροισμα ελέγχου της εικόνας ISO:
    
       %s;

en: Would you like to use VNC?
el: Θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε το VNC;

en: Writing storage configuration to disk
el: Εγγραφή ρύθμισης δίσκων στο δίσκο

en: Wrong Disc
el: Λάθος δίσκος

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
el: Το σύστημα X δε μπόρεσε να εκκινήσει στο μηχάνημα σας. Θα θέλατε να εκκινήσει το VNC για να συνδεθείτε σε αυτόν τον υπολογιστή από κάποιο άλλο υπολογιστή και να εκτελέσετε μία γραφική εγκατάσταση ή να συνεχίσετε με μία εγκατάσταση σε λειτουργία κειμένου;

en: Yes
el: Ναι

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
el: Φαίνεται ότι θέλετε να κάνετε αναβάθμιση σε ένα σύστημα το οποίο είναι πολύ παλιό για να αναβαθμιστεί σε αυτήν την έκδοση του %s. Είστε βέβαιος ότι επιθυμείτε να συνεχίσετε τη διαδικασία αναβάθμισης;

en: You are about to delete a RAID device.
el: Πρόκειται να διαγράψετε μια συσκευή RAID.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλα τα τμήματα δίσκου από τη  συσκευή '%s'.

en: You are about to delete the %(type)s %(name)s
el: Θα διαγράψετε το %(type)s %(name)s

en: You are about to delete the %s partition.
el: Πρόκειται να διαγράψετε το τμήμα δίσκου %s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
el: Πρόκειται να διαγράψετε το λογικό τόμο "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
el: Πρόκειται να διαγράψετε την ομάδα τόμων "%s".
    
    ΟΛΟΙ οι λογικοί τόμοι σε αυτήν την ομάδα τόμων θα χαθούν!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
el: Επιπλέον προσαρμογή του λογισμικού που επιλέξατε μπορεί να γίνει τώρα ή μετά την εγκατάσταση, μέσω της εφαρμογής διαχείρισης λογισμικού.

en: You can identify the physical port for
el: Μπορείτε να καθορίσετε τη φυσική θύρα για

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε ένα τμήμα δίσκου που ανήκει σε DASD διαμορφωμένη σε LDL.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
el: Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτή τη συσκευή:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
el: Δε μπορείτε να αφαιρέσετε αυτόν το φυσικό τόμο επειδή η ομάδα τόμων θα είναι πολύ μικρή για να χωρέσει τους τρέχοντες λογικούς τόμους.

en: You do not have an active network connection.  This is required by some exception saving methods.  Would you like to configure your network now?
el: Δεν έχετε ενεργή σύνδεση δικτύου.  Αυτό απαιτείται από κάποιες λειτουργίες.  Θέλετε να ρυθμίσετε το δίκτυο σας τώρα;

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
el: Δεν έχετε αρκετή RAM για να εγκαταστήσετε το %s σε αυτό το σύστημα.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
el: Δεν έχετε αρκετή μνήμη RAM για να χρησιμοποιήσετε τη γραφική εγκατάσταση.  Θα εκκινηθεί η λειτουργία κειμένου.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
el: Δεν έχετε κανένα τμήμα δίσκου Linux. Γίνεται επανεκκίνηση.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Δεν έχετε κανένα τμήμα δίσκου Linux. Πατήστε επιστροφή για να μεταβείτε σε ένα κέλυφος. Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
el: Δε φαίνεται να έχετε σκληρούς δίσκους στο σύστημα σας! Θέλετε να ρυθμίσετε επιπρόσθετες συσκευές;

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
el: Έχετε επιλέξει να χρησιμοποιηθεί ένα προϋπάρχον τμήμα δίσκου για αυτήν την εγκατάσταση χωρίς να το διαμορφώσετε. Προτείνεται να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου ώστε να αποφύγετε τυχόν προβλήματα με τα υπάρχοντα αρχεία αυτής της εγκατάστασης Linux. Αν όμως το τμήμα δίσκου περιέχει αρχεία που χρειάζεστε, όπως κατάλογους χρηστών, τότε συνεχίστε χωρίς να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
el: Έχετε πολλαπλές συσκευές που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως πηγές για δίσκο οδηγών. Ποια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
el: Έχετε πολλαπλές συσκευές οι οποίες θα μπορούσαν να είναι πηγές ενός δίσκου με ενημερώσεις. Ποια θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε;

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
el: Έχετε πολλές συσκευές δικτύου σε αυτό το σύστημα. Ποια θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για την εγκατάσταση;

en: You have not created a /boot/efi partition.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ένα τμήμα δίσκου /boot/efi.

en: You have not created a bootable partition.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε ένα τμήμα δίσκου boot.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα τμήμα δίσκου root (/), το οποίο απαιτείται για την συνέχεια της εγκατάστασης του %s.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα FCP LUN ή ο αριθμός δεν είναι έγκυρος.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
el: Δεν έχετε καθορίσει έναν αριθμό συσκευής ή ο αριθμός δεν είναι έγκυρος

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
el: Δεν έχετε ορίσει ένα τμήμα δίσκου swap. Αν και δεν κρίνεται απαραίτητο σε όλες τις περιπτώσεις, θα βελτιώσει σημαντικά την απόδοση για την πλειονότητα των εγκαταστάσεων.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
el: Δεν έχετε ορίσει ένα τμήμα δίσκου swap.  Λόγω του μεγέθους της μνήμης του συστήματος σας, απαιτείται η δημιουργία ενός τμήματος swap για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα παγκόσμιο όνομα θύρας ή το όνομα δεν είναι έγκυρο.

en: You have provided a weak password: %s
el: Έχετε εισάγει ένα ασθενές συνθηματικό: %s

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
el: Έχετε επιλέξει να εγκατασταθεί η ομάδα πακέτων '%s'. Αυτή η ομάδα δεν υπάρχει. Θέλετε να συνεχίσετε ή να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
el: Έχετε επιλέξει να εγκατασταθεί το πακέτο '%s'. Αυτό το πακέτο δεν υπάρχει. Θέλετε να συνεχίσετε ή να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
el: Πρέπει να διορθώσετε αυτά τα σφάλματα πριν συνεχίσετε με την εγκατάσταση του %s.

en: You must enter a URL.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
el: Θα πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο όνομα συστήματος για αυτό τον υπολογιστή.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
el: Πρέπει να εισάγετε τόσο μια έγκυρη διεύθυνση IPv4 όσο και μια μάσκα δικτύου ή πρόθεμα CIDR.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
el: Πρέπει να εισάγετε τόσο μια έγκυρη διεύθυνση IPv6 όσο και ένα πρόθεμα CIDR.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
el: Πρέπει να δώσετε τον αριθμό των δευτερολέπτων σαν ακέραιο αριθμό μεταξύ του 1 και του 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
el: Πρέπει να εισαγάγετε το συνθηματικό υπερχρήστη και να το επικυρώσετε πληκτρολογώντας το μία δεύτερη φορά για να συνεχίσετε.

en: You must first select a partition to delete.
el: Πρέπει να επιλέξετε πρώτα το τμήμα δίσκου που θα διαγραφεί.

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
el: Θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένο τουλάχιστον ένα αποθετήριο λογισμικού πριν συνεχίσετε με την εγκατάσταση.

en: You must provide a repository name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα αποθετηρίου.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα URL τύπου HTTP, HTTPS, or FTP URL στο διαμεσολαβητή.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα URL τύπου HTTP ή HTTPS ή FTP στο αποθετήριο.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πρωτόκολλο (IPv4 ή IPv6).

en: You must specify a label for the entry
el: Πρέπει να ορίσετε μία ετικέτα για την εγγραφή

en: You need more space on the following file systems:
el: Χρειάζεστε περισσότερο χώρο στα ακόλουθα συστήματα αρχείων:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
el: Πρέπει να επιλέξτε τουλάχιστον ένα σκληρό δίσκο για να εγκαταστήσετε το %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
el: Καθορίσατς την ενεργοποίηση της κρυπτογράφησης του καθορισμένου block, αλλά δεν έχετε βάλει ένα συνθηματικό. Αν δεν έχετε, πηγαίνετε πίσω και βάλτε ένα συνθηματικό, αλλιώς η κρυπτογράφηση θα απενεργοποιηθεί.

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
el: Το τμήμα δίσκου / δεν ταιριάζει με την εικόνα live από τη οποία κάνετε την εγκατάσταση. Θα πρέπει να μορφοποιηθεί ως  %s.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
el: Το συνθηματικό του boot loader είναι μικρότερο από έξι χαρακτήρες. Σας συστήνουμε να χρησιμοποιήσετε ένα μεγαλύτερο συνθηματικό.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με αυτό το συνθηματικό;

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
el: Η προέλευση εγκατάστασης έχει ορισθεί σε μια τοποθεσία δικτύου, αλλά δεν βρέθηκαν συσκευές δικτύου στο σύστημα σας. Για να αποφύγετε την εγκατάστσαη μέσω δικτύου εκκινήστε το σύστημα με λενα πλήρες DVD, ή την ομάδα CD, ή μην βάλετε τη γραμμή repo= parameter που καθορίζει μια προέλευση δικτύου.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
el: Το τμήμα δίσκου root είναι μικρότερο των 250 megabytes, το οποίο συνήθως είναι πολύ μικρό για εγκατάσταση του %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
el: Τα επιλεγμένα πακέτα σας χρειάζονται %d MB ελεύθερου χώρου για εγκατάσταση, αλλά εσείς δεν έχετε όσα χρειάζονται. Μπορείτε να αλλάξετε τις επιλογές σας ή να τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Το σύστημα σας έχει βρώμικα τμήματα δίσκου τις οποίες επιλέξατε να μην προσαρτήσετε. Πατήστε return για να μπείτε σε ένα κέλυφος από όπου μπορείτε να εκτελέσετε fsck και να προσαρτήσετε τα τμήματα δίσκου σας. Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: Your system is mounted under the %s directory.
el: Το σύστημα σας έχει προσαρτηθεί κάτω από τον κατάλογο %s.

en: Your system will now be rebooted...
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος σας...

en: Zulu
el: Ζουλού

en: _Abort
el: Ε_γκατάλειψη

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add additional software repositories
el: _Πρόσθεση επιπλέον αποθετηρίων λογισμικού

en: _Add drive
el: Προσθήκη _δίσκου

en: _Back
el: _Πίσω

en: _Change device
el: Α_λλαγή συσκευής

en: _Confirm:
el: Επι_βεβαίωση:

en: _Continue
el: _Συνέχεια

en: _Create new boot loader configuration
el: _Δημιουργία νέας ρύθμισης boot Loader

en: _Customize now
el: Προσαρμο_γή τώρα

en: _Debug
el: Εκσ_φαλμάτωση

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Deselect
el: Α_ποεπιλογή

en: _Deselect all optional packages
el: Αποεπιλογή ό_λων των προαιρετικών πακέτων

en: _Details
el: Λ_επτομέρειες

en: _Device
el: _Συσκευή

en: _Directory
el: _Κατάλογος

en: _Edit
el: Επεξερ_γασία

en: _Eject
el: Ε_ξαγωγή

en: _Encrypt
el: Κ_ρυπτογράφηση

en: _Encrypt system
el: Κ_ρυπτογράφηση συστήματος

en: _Exit
el: Έ_ξοδος

en: _Exit installer
el: Έ_ξοδος από το πρόγραμμα εγκατάστασης

en: _File Bug
el: Ανα_φέρετε ένα σφάλμα

en: _File System Type:
el: Τύπος _συστήματος αρχείων:

en: _Fixed size
el: Σταθερό μέγεθος

en: _Format
el: Διαμόρ_φωση

en: _Format as:
el: Διαμόρ_φωση σε:

en: _Format partition?
el: _Διαμόρφωση τμήματος δίσκου;

en: _Ignore
el: _Αγνόηση

en: _Ignore All
el: _Αγνόηση όλων

en: _Install anyway
el: Ε_γκατάσταση ούτως ή άλλως

en: _Install boot loader on /dev/%s.
el: Εγκα_τάσταση bootloader στο /dev/%s.

en: _Label
el: Ε_τικέτα

en: _Logical Volume Name:
el: Όνομα _λογικού τόμου:

en: _Logical Volumes
el: Λο_γικοί τόμοι

en: _Modify Partition
el: Τροπο_ποίηση τμήματος δίσκου

en: _Modify repository
el: Επεξεργα_σία αποθετηρίου

en: _Mount Point:
el: Σημείο _προσάρτησης:

en: _Next
el: _Επόμενο

en: _Optional packages
el: _Προαιρετικά πακέτα

en: _Partition
el: _Τμήμα δίσκου

en: _Password:
el: _Κωδικός:

en: _Path
el: _Διαδρομή

en: _Physical Extent:
el: Φυσικό _μήκος

en: _RAID Members:
el: Μέλη _RAID:

en: _Re-initialize
el: Εκ νέου αρχ_ικοποίηση

en: _Reboot
el: Επανε_κκίνηση

en: _Resize
el: Α_λλαγή μέγεθους

en: _Retry
el: _Προσπάθεια ξανά

en: _Select
el: Επι_λογή

en: _Select all optional packages
el: Επιλογή όλ_ων των προαιρετικών πακέτων

en: _Server
el: _Εξυπηρετητής

en: _Shrink
el: _Μείωση μεγέθους

en: _Size (MB):
el: _Μέγεθος (MB):

en: _Skip boot loader updating
el: _Παράκαμψη ενημέρωσης boot loader

en: _Update boot loader configuration
el: Ενη_μέρωση ρύθμισης Boot Loader

en: _Use Anyway
el: _Χρήση ούτως ή άλλως

en: _Use a boot loader password
el: _Χρήση συνθηματικού Boot Loader

en: _Volume Group Name:
el: Όνομα _ομάδας τόμων

en: _Write changes to disk
el: Ε_γγραφή αλλαγών στο δίσκο

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
el: μέσω αναβοσβήματος των LED για κάποια δευτερόλεπτα.  Εισάγετε έναν αριθμό από το 1 ως το 30 για να ορίσετε την διάρκεια αναβοσβήματος των LED θύρας.

en: default:LTR
el: προεπιλογή:LTR

en: file conflicts
el: συγκρούσεις αρχείων

en: filesystem configuration missing a type
el: λείπει ένας τπος ρύθμισης του συστήματος αρχείου

en: iSCSI %s Error
el: iSCSI %s Σφάλμα

en: iSCSI Error
el: Σφάλμα iSCSI

en: iSCSI Nodes
el: Κόμβοι ISCSI

en: iSCSI not available
el: Το iSCSI δεν είναι διαθέσιμο

en: insufficient disk inodes
el: ανεπαρκή inodes δίσκου

en: insufficient disk space
el: ανεπαρκής χώρος στο δίσκο

en: loader has already been run.  Starting shell.
el: ο φορτωτής έχει ήδη εκτελεστεί.  Έναρξη κελύφους.

en: older package(s)
el: παλαιότερο/α πακέτο/α

en: package already installed
el: το πακέτο είναι ήδη εγκατεστημένο

en: package conflicts
el: συγκρούσεις πακέτου

en: package for incorrect arch
el: πακέτο για λανθασμένη αρχειοθήκη

en: package for incorrect os
el: πακέτο για λάθος os

en: required package
el: απαιτούμενο πακέτο

en: the device containing /boot
el: Η συσκευή που περιλαμβάνει το /boot

en: vginfo failed for %s
el: αποτυχία vginfo για %s

en: z/IPL Boot Loader Configuration
el: Ρύθμιση z/IPL Boot Loader

en: z/IPL Configuration
el: Ρύθμιση z/IPL

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
el: Τα μηχανήματα zSeries μπορούν να έχουν πρόσβαση σε industry-standard συσκευές SCSI μέσω του Fibre Channel(FCP). Θα χρειαστεί να παρέχετε ένα 16 bit αριθμό συσκευής, ένα 64 bit World Wide Port Name (WWPN), και ένα 64 bit FCP LUN για κάθε συσκευή.
