Anaconda - en to nb translation catalogue (736 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
nb: 
    
    Trykk «OK» for å velge et annet alternativ for partisjonering.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
nb: 
    
    Trykk «OK» for å avslutte installasjonsprogrammet.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
nb: 
    
    Installasjonsprogrammet har funnet %s MB RAM.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
nb: 
    
    Ukjent feil. Avbryter.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
nb: 
    
    Du har valgt å kjøre vnc med et passord.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
nb:   <Tab>/Alt-Tab> mellom elementer   | <Mellomrom> velger | <F12> neste skjerm

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
nb:   <Tab>/Alt-Tab> mellom elementer  | <Mellomrom> velger | <F12> neste skjerm

en:  against anaconda at %s
nb:  for anaconda på %s

en:  with the provider of this software.
nb:  hos den som har levert dene programvaren.

en: %s Installer
nb: %s installering

en: %s directory:
nb: Katalog for %s:

en: %s must have a bsd disk label.
nb: %s må ha en ugyldig disketikett.

en: %s must have a mac disk label.
nb: %s må ha en mac disketikett.

en: '%s' is an invalid IP address.
nb: «%s» er ikke en gyldig IP-adresse.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
nb: «%s» er ikke en gyldig IPv6-adresse.

en: (Max size is %s MB)
nb: (Maksimal størrelse er %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
nb: /boot/efi er ikke EFI.

en: <Enter> to exit
nb: <Linjeskift> for å avslutte

en: <Not Applicable>
nb: <Ikke relevant>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
nb: <Mellomrom>,<+>,<-> valg   |  <F2> Legg til disk   |   <F12> neste skjerm

en: <b>Device number:</b>
nb: <b>Enhetsnummer:</b>

en: <b>FCP LUN:</b>
nb: <b>FCP-LUN</b>

en: <b>Repository _name:</b>
nb: <b>_Navn på lager:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
nb: <b>_Type lager:</b>

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
nb: Et passord for oppstartslasteren hindrer brukere i å gi tilfeldige flagg til kjernen, hvilket styrker sikkerheten.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
nb: Det anbefales at swapfilen er minst %d MB. Vennligst oppgi en størrelse for swapfilen:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
nb: Navn på modul må oppgis for enhetskommandoen for kickstart.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
nb: Et passord vil forhindre uautoriserte lyttere fra å koble seg til og overvåke din installasjon. Vennligst oppgi et passord som skal brukes for installasjonen.

en: A screenshot named '%s' has been saved.
nb: Et skjermdump med navn «%s» er lagret.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
nb: Det anbefales på det sterkeste at du lager en swapfil. Hvis dette ikke gjøres, kan installeringsprogrammet få problemer og avbryte. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: A value is required for the field %s
nb: En verdi kreves for felt %s

en: Absolute Symlinks
nb: Absolutte symbolske lenker

en: Add Device
nb: Legg til enhet

en: Add FCP device
nb: Legg til FCP-enhet

en: Add Partition
nb: Legg til partisjon

en: Add Repository
nb: Legg til lager

en: Add Swap
nb: Legg til swap

en: Add _FCoE SAN
nb: Legg til _FCoE SAN

en: Add _ZFCP LUN
nb: Legg til _ZFCP-LUN

en: Add _iSCSI target
nb: Legg til _iSCSI-mål

en: Additional Size Options
nb: Flere alternativer for størrelse

en: Advanced Storage Options
nb: Avanserte alternativer for lagring

en: Allowable _Drives:
nb: Tillatte _stasjoner:

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
nb: En feil har oppstått - ingen gyldige enheter for oppretting av filsystemer ble funnet. Sjekk maskinvaren din for å finne årsaken til problemet.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
nb: En feil oppsto under montering av kildeenheten %s. Dette kan oppstå hvis dine ISO-bildefiler er lagret på avanserte lagringsenheter som LVM eller RAID, eller hvis det oppsto et problem under montering av en partisjon. Trykk på «Avslutt» for å avbryte installasjonen.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
nb: En feil oppstod under kopiering av skjermdump til disk.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
nb: En feil oppsto under forsøk på å montere deler av, eller hele systemet. Deler kan være montert under %s.
    
    Trykk <Linjeskift> for å få et skall. Systemet vil starte på nytt automatisk når du avslutter skallet.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
nb: En feil oppstod ved avmontering av CDen. Sjekk at du ikke aksesserer %s fra skallet på tty2 og trykk deretter «OK» for å forsøke på nytt.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
nb: En feil oppstod ved forsøk på å laste en grensesnittkomponent for installasjonsprogrammet.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
nb: En feil oppstod under oppretting av %s. Et element i denne stien er ikke en katalog. Dette problemet er så alvorlig at installasjonen ikke kan fortsette.
    
    Trykk <Linjeskift> for å avslutte installasjonsprogrammet.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
nb: En feil oppstod under lagring av skjermdumpet. Hvis dette skjedde under installasjon av pakker, vil du kanskje måtte prøve flere ganger før det virker.

en: An error was encountered while resizing device %s.
nb: Det oppsto en feil under endring av størrelse på enhet %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
nb: Et uhåndtert unntak har oppstått. Dette er sannsynligvis en feil. Kopier hele teksten fra feilmeldingen og send inn en feilrapport

en: Apple Bootstrap
nb: Apple bootstrap

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette logisk volum «%s»?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
nb: Er du sikker på at du vil nullstille partisjonstabellen til opprinnelig tilstand?

en: Are you sure you wish to exit the installer?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte installasjonen?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
nb: Minst en ubrukt partisjon for logiske volum kreves for å opprette en LVM-volumgruppe.
    
    Opprett en partisjon eller et RAID av type «fysisk volum (LVM)» og velg så alternativet «LVM» igjen.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
nb: Minst to ubrukte programvare-RAID-partisjoner kreves for å opprette en RAID-enhet.
    
    Opprett først minst to partisjoner av type «programvare-RAID» og velg så alternativet «RAID» igjen.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
nb: Prøver på koble til vnc-klient på vert %s...

en: Automatic Partitioning Errors
nb: Feil under automatisk partisjonering

en: BIOS Drive Order
nb: BIOS-rekkefølge for enhetene

en: Back
nb: Tilbake

en: Bad bootproto %s specified in network command
nb: Ugyldig bootproto %s spesifisert i nettverkskommandoen

en: Boot Loader Configuration
nb: Konfigurasjon av oppstartslaster

en: Boot label contains illegal characters
nb: Oppstartsetiketten inneholder ugyldige tegn

en: Boot loader device
nb: Enhet for oppstartslaster

en: Boot loader operating system list
nb: Liste med operativsystemer for oppstartslaster

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
nb: Oppstartbare partisjoner kan kun plasseres på RAID1-enheter.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
nb: Oppstartbare partisjoner kan ikke plasseres på RAID-enheter.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
nb: Oppstartbare partisjoner kan ikke ligge på et logisk volum.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
nb: Oppstartbare partisjoner kan ikke ligge på et filsystem av type %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
nb: Oppstartbare partisjoner kan ikke ligge på en kryptert blokkenhet.

en: Bootloader
nb: Oppstartslaster

en: C_ontinue
nb: F_ortsett

en: Can't have a question in command line mode!
nb: Kan ikke stille spørsmål i kommandolinjemodus!

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Cannot Delete
nb: Kan ikke slette

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
nb: Kan ikke finne harddisk for BIOS-disk %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
nb: Kan ikke finne kickstart-fil på CD-ROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
nb: Kan ikke finne kickstart-fil på harddisken.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
nb: Kan ikke finne ks.cfg på avtagbart medie.

en: Caps Lock is on.
nb: Caps Lock er aktiv.

en: Chandev Parameters
nb: Chandev-parametere

en: Chandev line
nb: Chandev-linje

en: Change Disc
nb: Bytt disk

en: Change _password
nb: Endre _passord

en: Checking
nb: Sjekker

en: Checking "%s".
nb: Kontrollerer «%s».

en: Checking filesystem on %s
nb: Sjekker filsystem på %s

en: Checking media.
nb: Sjekker media.

en: Checksum Test
nb: Test av sjekksum

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
nb: Velg "%s" for å teste disken som er i stasjonen, eller «%s» for å løse ut disken og sette inn en ny for testing.

en: Choose a Language
nb: Velg et språk

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
nb: Velg et passord for krypterte enheter. Du vil bli spurt om dette passordet når systemet startes.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
nb: Velg et passord for denne krypterte partisjonen. Du vil bli spurt om dette passordet når systemet startes.

en: Complete
nb: Ferdig

en: Completed
nb: Ferdig

en: Con_firm:
nb: Be_kreft:

en: Configure TCP/IP
nb: Konfigurer TCP/IP

en: Configure _proxy
nb: Konfigurer _proxy

en: Configuring Network Interfaces
nb: Konfigurerer nettverksgrensesnitt

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Confirm Physical Extent Change
nb: Bekreft endring i fysisk utbredelse

en: Confirm Reset
nb: Bekreft nullstilling

en: Confirm passphrase:
nb: Bekreft passord:

en: Confirm:
nb: Bekreft:

en: Congratulations
nb: Gratulerer

en: Connected!
nb: Tilkoblet!

en: Continue
nb: Fortsett

en: Copying live image to hard drive.
nb: Overfører installasjonsbildet til harddisken...

en: Could not allocate requested partitions: %s.
nb: Kunne ikke allokere forespurte partisjoner: %s.

en: Could not log in to any of the discovered nodes
nb: Kunne ikke logge inn på noen av de oppdagete nodene

en: Couldn't Mount ISO Source
nb: Kunne ikke montere opp ISO-bildefil

en: Customize _later
nb: Tilpass _senere

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
nb: DISPLAY-variabelen er ikke satt. Starter tekstmodus.

en: Default
nb: Forvalg

en: Default Boot _Target
nb: Forvalgt opps_tartsmål

en: Dependency Check
nb: Sjekk av avhengigheter

en: Device
nb: Enhet

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
nb: Enhet %s ser ikke ut til å inneholde et installasjonsbilde.

en: Device Creation Failed
nb: Oppretting av enhet feilet

en: Device Removal Failed
nb: Fjerning av enhet feilet

en: Device Resize Failed
nb: Endring av størrelse for enhet feilet

en: Device Setup Failed
nb: Oppsett av enhet feilet

en: Devices
nb: Enheter

en: Directory holding image:
nb: Katalog som inneholder bilde:

en: Dirty File Systems
nb: Skitne filsystemer

en: Disc Found
nb: Plate funnet

en: Disc Not Found
nb: Disk ikke funnet

en: Do _Not Format
nb: _Ikke formater

en: Do you have a driver disk?
nb: Har du en driverdisk?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
nb: Ønsker du å starte nettverksgrensesnittene på dette systemet?

en: Do you wish to load any more driver disks?
nb: Ønsker du å laste flere driverdisker?

en: Done
nb: Ferdig

en: Driver Disk Source
nb: Kilde for driverdisk

en: Driver disk
nb: Driverdisk

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
nb: Driverdisken er ugyldig for denne versjonen av %s.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
nb: På grunn av systemendringer, kan ikke konfigurasjonen til oppstartslasteren bli automatisk oppdatert.

en: Duplicate Device
nb: Duplisert enhet

en: Duplicate Label
nb: Duplisert etikett

en: EFI System Partition
nb: EFI systempartisjon

en: E_xit Installer
nb: A_vslutt installering

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit LVM Volume Group
nb: Rediger LVM-volumgruppe

en: Edit LVM Volume Group: %s
nb: Rediger LVM-volumgruppe: %s

en: Edit Logical Volume: %s
nb: Rediger logisk volum: %s

en: Edit RAID Device
nb: Rediger RAID-enhet

en: Edit Repository
nb: Rediger lager

en: Eject Disc
nb: Løs ut disk

en: Enable IPv4 support
nb: Aktiver støtte for IPv4

en: Enable IPv6 support
nb: Aktiver støtte for IPv6

en: Enable network interface
nb: Aktiver nettverksgrensesnitt

en: Encrypt device?
nb: Krypter enhet?

en: Enter Boot Loader Password
nb: Oppgi passord for oppstartslaster

en: Enter Module Parameters
nb: Oppgi parametere for moduler

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
nb: Oppgi et passord for oppstartslasteren og bekreft dette. (Merk at tastaturkartet kan være forskjellig i BIOS.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
nb: Oppgi en etikett som skal vises i menyen for oppstartslasteren. Enheten (eller harddisken og partisjonsnummeret) er oppstartsenheten.

en: Enter passphrase for encrypted partition
nb: Oppgi passord for kryptert partisjon

en: Enter passphrase:
nb: Oppgi passord:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
nb: Angi IPv4- og/eller IPv6-adressen og prefiks (adresse / prefiks). For IPv4 erpunkt-kvadruppel nettmaske eller prefiks i CIDR-stil tillatt. Feltet gateway og navnetjener må være gyldige IPv4- eller IPv6-adresser.

en: Error
nb: Feil

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
nb: Feil - navn på logisk volum, %s, er ikke gyldig.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
nb: Feil - navn på logisk volum inneholder ugyldige tegn eller mellomrom.
    Gyldige tegn er bokstaver, tall, «.» eller «_».

en: Error - the volume group name %s is not valid.
nb: Feil - gruppenavn for volum, %s, er ikke gyldig.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
nb: Feil - gruppenavn for volum inneholder ugyldige tegn eller mellomrom.
    Gyldige tegn er bokstaver, tall «.» eller «_».

en: Error Parsing Kickstart Config
nb: Feil under lesing av kickstart-konfigurasjon

en: Error Partitioning
nb: Feil under partisjonering

en: Error Running Transaction
nb: Feil under kjøring av transaksjon

en: Error Saving Screenshot
nb: Feil under lagring av skjermdump

en: Error Setting Up Repository
nb: Feil ved oppsett av lager

en: Error With Data
nb: Feil med data

en: Error downloading kickstart file
nb: Feil under nedlasting av kickstart-fil

en: Error downloading updates image
nb: Feil under nedlasting av oppdateringsbilde

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
nb: Feil i %s på linje %d i kickstart-fil %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
nb: Feil under åpning av kickstart-fil %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
nb: Feil under prosessering av %%ksappend-linjer: %s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
nb: Feil under lesing av innholdet i kickstart-fil %s: %m

en: Error with Hostname
nb: Feil med vertsnavn

en: Error with Partitioning
nb: Feil under partisjonering

en: Error with Password
nb: Feil med passord

en: Error with passphrase
nb: Feil med passord

en: Error!
nb: Feil!

en: Exit
nb: Avslutt

en: Exit installer
nb: Avslutt installering

en: Exiting
nb: Avslutter

en: Extended
nb: Utvidet

en: Failed to load driver disk from file.
nb: Kunne ikke laste driverdiskett fra fil.

en: Failed to mount driver disk.
nb: Kunne ikke montere driverdisketten.

en: Failed to mount partition.
nb: Kunne ikke montere partisjonen.

en: Failed to mount updates disk
nb: Kunne ikke montere oppdateringsdisketten

en: Failed to read directory %s: %m
nb: Kunne ikke lese katalog %s: %m

en: File System _Type:
nb: Filsystem_type:

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
nb: Filsystemene dine er allerede aktivert. Du vil ikke kunne gå tilbake til tidligere skjermer.
    
    Vil du fortsette installasjonsprosessen?

en: Fill all space _up to (MB):
nb: Fyll all plass _opp til (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
nb: Fyll opp til m_aksimal tillatt størrelse

en: Finishing upgrade
nb: Fullfører oppgraderingen

en: First BIOS drive:
nb: Første BIOS-enhet:

en: First sector of boot partition
nb: Første sektor på oppstartspartisjonen

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
nb: Blinker med lysene for port %s i %d sekunder.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
nb: Følgende advarsler ble gitt under automatisk partisjonering:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
nb: Gjør til en _primærpartisjon

en: Format
nb: Formater

en: Format Warning
nb: Formateringsadvarsel

en: Format Warnings
nb: Formateringsadvarsler

en: Format as Swap?
nb: Formater som swap?

en: Format?
nb: Formatere?

en: Formatting
nb: Formaterer

en: Formatting Failed
nb: Formatering feilet

en: Found local installation media
nb: Lokalt installasjonsmedie funnet

en: Fourth BIOS drive:
nb: Fjerde BIOS-enhet:

en: Free
nb: Ledig

en: Free Space
nb: Ledig diskplass

en: Free Space (MB)
nb: Ledig diskplass (MB)

en: Free Space:
nb: Ledig plass:

en: Go _back
nb: Gå til_bake

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
nb: Grafisk installasjon er ikke tilgjengelig. Starter tekstmodus.

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
nb: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Harddisk

en: Hard Drives
nb: Harddisker

en: Hard drive
nb: Harddisk

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
nb: Vertsnavnet må være maksimum 255 tegn langt.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
nb: Vertsnavnet på begynne med et gyldig tegn i området «a-z», «A-Z» eller «0-9»

en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
nb: Vertsnavn kan kun inneholde tegnene «a-z», «A-Z», «0-9», «-» eller «.»

en: How would you like to modify your drive configuration?
nb: Hvordan ønsker du å endre konfigurasjonen for stasjonen?

en: I _don't want to create a swap file
nb: Jeg ønsker _ikke å lage en swapfil

en: I _want to create a swap file
nb: Jeg _ønsker å lage en swapfil.

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
nb: Kan ikke gå tilbake til forrige steg herfra. Du må forsøke igjen.

en: IP address is missing.
nb: IP-adresse mangler.

en: IPv4 Address:
nb: IPv4-adresse:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
nb: CIDR-prefiks for IPv4 må være mellom 0 og 32.

en: IPv4 Needed for NFS
nb: IPv4 kreves for NFS

en: IPv4 address:
nb: IPv4-adresse:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
nb: IPv4-adresser må inneholde fire tall mellom 0 og 255, adskilt med punktum.

en: IPv6 address:
nb: IPv6-adresse:

en: Identify
nb: Identifiser

en: Identify NIC
nb: Identifiser nettverkskort

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
nb: Hvis du ønsker å teste flere plater kan du sette inn neste CD og trykke på «%s». Det er ikke absolutt nødvendig å teste alle CDene, men det anbefales sterkt. I det minste bør CD'ene testes før de brukes første gang. Etter at de har blitt testet og ingen feil ble funnet, er det ikke nødvendig å teste hver CD før neste gang de skal brukes.

en: Illegal Logical Volume Name
nb: Ugyldig navn på logisk volum

en: Illegal logical volume name
nb: Ugyldig navn på logisk volum

en: Illegal size
nb: Ugyldig størrelse

en: In progress
nb: Pågår

en: In which time zone are you located?
nb: I hvilken tidssone befinner du deg?

en: Info
nb: Informasjon

en: Initializing iSCSI initiator
nb: Initierer iSCSI-initiator

en: Insert Driver Disk
nb: Sett inn driverdisk

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
nb: Sett inn driverdisken i /dev/%s og trykk «OK» for å fortsette.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
nb: Sett inn oppdateringsdisketten i %s og trykk «OK» for å fortsette.

en: Install
nb: Installer

en: Install Window
nb: Installasjonsvindu

en: Install class forcing text mode installation
nb: Installasjonsklassen krever installasjon i tekstmodus

en: Install on System
nb: Installer på systemet

en: Install the live CD to your hard disk
nb: Installer live-CD til din harddisk

en: Install to Hard Drive
nb: Installer til harddisk

en: Installation Key
nb: Installasjonsnøkkel

en: Installation Method
nb: Installasjonsmetode

en: Installation Progress
nb: Fremdrift for installasjonen

en: Installation Starting
nb: Starter installasjon

en: Installation cannot continue.
nb: Installasjonen kan ikke fortsette.

en: Installing %s
nb: Installerer %s

en: Installing bootloader.
nb: Installerer oppstartslaster.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
nb: Installerer på en FireWire-enhet. Det er ikke sikkert at dette gir et fungerende system.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
nb: Installerer på en USB-enhet. Det er ikke sikkert at dette gir et fungerende system.

en: Invalid Directories
nb: Ugyldige kataloger

en: Invalid Duration
nb: Ugyldig varighet

en: Invalid Prefix
nb: Ugyldig prefiks

en: Invalid Proxy URL
nb: Ugyldig proxy-URL

en: Invalid Repository Name
nb: Ugyldig navn på lager

en: Invalid Repository URL
nb: Ugyldig URL til lager

en: Invalid Volume Group Name
nb: Ugyldig gruppenavn for volum

en: Invalid mount point
nb: Ugyldig monteringspunkt

en: Kernel Parameters
nb: Kjerneparametere

en: Keyboard Selection
nb: Tastaturvalg

en: Keyboard Type
nb: Tastaturtype

en: Kickstart Error
nb: Kickstart-feil

en: LVM Volume Groups
nb: LVM-volumgrupper

en: Label
nb: Etikett

en: Language Selection
nb: Valg av språk

en: Load another disk
nb: Last en annen disk

en: Load driver disk
nb: Last driverdisk

en: Loading
nb: Laster

en: Loading %s driver
nb: Laster driver %s

en: Loading SCSI driver
nb: Laster SCSI-driver

en: Local CD/DVD
nb: Lokal CD/DVD

en: Logical Volume Name
nb: Navn på logisk volum

en: Logical Volume Name:
nb: Navn på logisk volum:

en: Looking for installation images on CD device %s
nb: Ser etter installasjonsbilder på CD-enhet %s

en: Looking for installation images on CD device %s
nb: Ser etter installasjonsbilder på CD-enhet %s

en: Make LVM Volume Group
nb: Lag LVM-volumgruppe

en: Make Logical Volume
nb: Lag logisk volum

en: Make RAID Device
nb: Lag RAID-enhet

en: Manual TCP/IP Configuration
nb: Manuell TCP/IP-konfigurasjon

en: Manually choose
nb: Velg manuelt

en: Media Check
nb: Mediasjekk

en: Media Detected
nb: Medie funnet

en: Mi_grate filesystem to:
nb: Mi_grer filsystem til:

en: Migrate File Systems
nb: Migrer filsystemer

en: Migration Failed
nb: Migrering feilet

en: Missing Group
nb: Manglende gruppe

en: Missing ISO 9660 Image
nb: Mangler ISO 9660-avtrykk

en: Missing Information
nb: Manglende informasjon

en: Missing Package
nb: Manglende pakke

en: Missing Protocol
nb: Mangler protokoll

en: More Driver Disks?
nb: Flere driverdisker?

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

en: Mount Point/
    RAID/Volume
nb: Monteringspunkt/
    RAID/Volum

en: Mount failed
nb: Montering feilet

en: Mount point in use
nb: Monteringspunktet er i bruk

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
nb: Må oppgi et --url argument til kickstartmetoden for URL.

en: NFS Setup
nb: NFS-oppsett

en: NFS directory
nb: NFS-katalog

en: NFS installation method requires IPv4 support.
nb: NFS-installasjonsmetoden krever støtte for IPv4.

en: NFS server name:
nb: Navn på NFS-tjener:

en: Name Server:
nb: Navnetjener:

en: Name in use
nb: Navn i bruk

en: Nameserver:
nb: Navnetjener:

en: Network Error
nb: Nettverksfeil

en: Network Install Required
nb: Nettverksinstallasjon kreves

en: Networking Device
nb: Nettverksenhet

en: No
nb: Nei

en: No Drives Found
nb: Ingen stasjoner funnet

en: No Media Found
nb: Ingen medie funnet

en: No Network Available
nb: Nettverk er ikke tilgjengelig

en: No Software Repos Enabled
nb: Ingen programvarelager aktivert

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
nb: Ingen enhetsdrivere er lastet for ditt system. Ønsker du å gjøre dette nå?

en: No driver found
nb: Ingen driver funnet

en: No drivers found
nb: Ingen drivere funnet

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
nb: Ingen drivere ble funnet for manuell innlasting. Vil du bruke en driverdiskett?

en: No free slots
nb: Ingen ledige plasser

en: No free space
nb: Ingen ledig plass

en: No iSCSI nodes discovered
nb: Ingen iSCSI-noder oppdaget

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
nb: Ingen kjerne-pakker ble installert på systemet. Konfigurasjonen av oppstartslasteren vil ikke bli endret.

en: No new iSCSI nodes discovered
nb: Ingen nye iSCSI-noder oppdaget

en: No password
nb: Ingen passord

en: Not enough physical volumes
nb: Ikke nok fysiske volumer

en: Not enough space
nb: Ikke nok plass

en: Notice
nb: Melding

en: Number of _spares:
nb: Antall re_servedisker:

en: Original File System Label:
nb: Opprinnelig etikett for filsystem:

en: Original File System Type:
nb: _Opprinnelig filsystemtype:

en: PPC PReP Boot
nb: PPC PReP oppstart

en: Package Installation
nb: Pakkeinstallasjon

en: Packages in %s
nb: Pakker i %s

en: Partition
nb: Partisjon

en: Partitioning
nb: Partisjonering

en: Partitioning Errors
nb: Feil under partisjonering

en: Partitioning Type
nb: Type partisjon

en: Partitioning Warning
nb: Advarsel fra partisjonering

en: Partitioning Warnings
nb: Advarsler fra partisjonering

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
nb: Partisjoner av type «%s» må begrenses til en enkelt stasjon. Dette gjøres ved å velge stasjonen i avkryssingslisten «Tillatte stasjoner».

en: Passphrase
nb: Passord

en: Passphrase for encrypted device
nb: Passord for kryptert enhet

en: Password (confirm):
nb: Passord (bekreft):

en: Password Length
nb: Passordlengde

en: Password Mismatch
nb: Passordene er ikke like

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords do not match
nb: Passordene er ikke like

en: Passwords don't match
nb: Passordene er ikke like

en: Physical Volumes to _Use:
nb: Fysiske volumer som skal br_ukes:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
nb: Velg et root-passord. Du må skrive det inn to ganger for å være sikker på at du husker det og at du ikke skrev feil.

en: Please enter a logical volume name.
nb: Vennligst oppgi navn på logisk volum.

en: Please enter a volume group name.
nb: Vennligst oppgi et gruppenavn for volumet.

en: Please enter an NFS server and path.
nb: Vennligst oppgi navn og sti til NFS-tjener.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
nb: Vennligst oppgi eventuelle parametere du ønsker å gi til modulen %s skilt med mellomrom. Hvis du ikke vet hvilke parametere du skal oppgi, kan du hoppe over denne skjermen ved å trykke «OK»-knappen.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
nb: Venligst koble din vnc-klient til %s manuelt for å starte installasjonen.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
nb: Vennligst koble til din vnc-klient manuelt for å starte installasjonen.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
nb: Velg hvilke ekstra lagre du vil installere programmer fra.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
nb: Vennligst velg hvilken driver du vil laste. Trykk F2 hvis driveren du trenger ikke finnes på denne listen og du har en driverdiskett.

en: Post Installation
nb: Etter installasjon

en: Post Upgrade
nb: Etter oppgradering

en: Post-Installation
nb: Etter installasjon

en: Pre-Installation
nb: Før installasjon

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
nb: Prefiks må være mellom 1 og 32 for IPv4-nettverk eller mellom 1 og 128 for IPv6-nettverk

en: Preparing to install
nb: Forbereder installasjon

en: Preparing transaction from installation source
nb: Forbereder transaksjon fra installasjonskilden

en: Press <enter> for a shell
nb: Trykk <linjeskift> for et skall

en: Proceed with upgrade?
nb: Gå videre med oppgradering?

en: Proxy U_RL (host:port)
nb: Proxy U_RL (vert:port)

en: Proxy pass_word
nb: Passord for pro_xy

en: Proxy u_sername
nb: Brukernavn for _proxy

en: RAID Device
nb: RAID-enhet

en: RAID Devices
nb: _RAID-enheter

en: RAID _Device:
nb: RAI_D-enhet:

en: RAID _Level:
nb: RAID-_nivå:

en: RAM detected (MB):
nb: Funnet RAM (MB):

en: Re_boot
nb: St_art på nytt

en: Re_set
nb: _Nullstill

en: Re_view and modify partitioning layout
nb: Se o_ver og endre utforming av partisjoner

en: Read-Only
nb: Kun lesbart

en: Reading anaconda updates
nb: Leser anaconda-oppdateringer

en: Reading driver disk
nb: Leser driverdisk

en: Reboo_t
nb: S_tart på nytt

en: Reboot
nb: Start på nytt

en: Reboot?
nb: Start på nytt?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
nb: Nyere kjerner (2.4 eller nyere) trenger vesentlig mer swap enn eldre kjerner, opptil det dobbelte av systemets RAM. Du har nå %d MB av swap konfigurert,men du kan opprette ekstra swap på et av dine filsystemer nå.

en: Reinstall System
nb: Installer systemet på nytt

en: Replace existing Linux system
nb: Erstatt eksisterende Linux-system

en: Repository _URL
nb: URL til lager

en: Repository editing is not available in text mode.
nb: Redigering av lager er ikke tilgjengelig i tekstmodus.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
nb: Oppgitt passord inneholder ugyldige tegn. Bruk kun ASCII-tegn.

en: Required Install Media
nb: Krav til installasjonsmedie

en: Rescue
nb: Redning

en: Rescue Method
nb: Redningsmetode

en: Rescue Mode
nb: Redningsmodus

en: Resize Device Error
nb: Feil ved endring av størrelse på enhet

en: Resizing
nb: Endrer størrelse

en: Resizing Failed
nb: Endring av størrelse feilet

en: Resizing filesystem on %s
nb: Endrer størrelse for filsystem på %s

en: Retrieving
nb: Henter

en: Retrieving installation information for %s.
nb: Henter installasjonsinformasjon for %s.

en: Retrieving installation information.
nb: Henter informasjon om installasjonen.

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Retrying
nb: Prøver på nytt

en: Retrying download.
nb: Prøver nedlasting på nytt.

en: Root Password
nb: Root-passord

en: Root Password:
nb: Root-passord:

en: Root _Password:
nb: _Passord for root:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
nb: Kjører anaconda %s, feilrettingsmodus for %s - vennligst vent.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
nb: Kjører anaconda %s, installeringsprogrammet for %s - vennligst vent.

en: Running anaconda via telnet.
nb: Kjører anaconda via telnet.

en: Running post-installation scripts
nb: Kjører skript etter installasjon

en: Running pre-installation scripts
nb: Kjører skript før installasjon

en: Saving Screenshot
nb: Lagrer skjermdump

en: Scanning
nb: Søker

en: Scanning iSCSI nodes
nb: Søker gjennom iSCSI-noder

en: Screenshots Copied
nb: Skjermdump kopiert

en: Scriptlet Failure
nb: Feil med skript

en: Second BIOS drive:
nb: Andre BIOS-enhet:

en: Seconds:
nb: Sekunder:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
nb: Velg 'Ja' for å fortsette med formatering av disse partisjonene, eller 'Nei' for å tilbake og endre disse innstillingene.

en: Select A Directory
nb: Velg en katalog

en: Select Device Driver to Load
nb: Velg enhetsdriver som skal lastes

en: Select Partition
nb: Velg partisjon

en: Select driver
nb: Velg driver

en: Select driver disk image
nb: Velg driverdisk

en: Select the _partition to put the swap file on:
nb: Velg _partisjonen swapfilen skal legges på:

en: Select the file which is your driver disk image.
nb: Velg filen som er din driverdiskett.

en: Setup Networking
nb: Oppsett av nettverk

en: Shutdown
nb: Slå av

en: Size
    (MB)
nb: Størrelse
    (MB)

en: Size (MB)
nb: Størrelse (MB)

en: Size (MB):
nb: Størrelse (MB):

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip boot loader updating
nb: Hopp over oppdatering av oppstartslaster

en: Software Development
nb: Programvareutvikling

en: Specify optional module arguments
nb: Spesifiser alternative parametere for modul

en: Starting VNC...
nb: Starter VNC...

en: Starting graphical installation.
nb: Starter grafisk installasjon.

en: Starting installation process
nb: Starter installasjonsprosess

en: Storage Activation Failed
nb: Aktivering av lagring feilet

en: Success
nb: Suksess

en: Suggested size (MB):
nb: Anbefalt størrelse (MB):

en: Swap file _size (MB):
nb: _Størrelse på swapfil (MB):

en: Swap file size (MB):
nb: Størrelse på swapfil (MB):

en: System clock uses UTC
nb: Systemklokken bruker UTC

en: System to Rescue
nb: System som skal reddes

en: System to Upgrade
nb: System som skal oppgraderes

en: That directory could not be mounted from the server.
nb: Den katalogen kunne ikke monteres fra tjeneren.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
nb: Katalogen ser ikke ut til å inneholde et installasjonsbilde for %s.

en: That's not the correct %s disc.
nb: Dette er ikke riktig disk for %s.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
nb: %s CDen ble ikke funnet i noen av dine CD-ROM-stasjoner. Sett inn %s CDen og press %s for å forsøke på nytt

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
nb: %s CDen ble ikke funnet i noen av dine enheter. Sett inn %s CDen og trykk %s for å forsøke på nytt

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
nb: ISO-bildefilen %s har en størrelse som ikke er delbar med 2048 bytes. Dette kan bety at den har blitt ødelagt da den ble kopiert til denne maskinen.
    
    Det er anbefalt at du avslutter og avbryter installasjonen, men du kan velge å fortsette hvis du tror dette er en feil.

en: The VNC server is now running.
nb: VNC-tjeneren kjører nå.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
nb: Standard installasjon av %s inneholder et sett programmer som er tilpasset vanlig bruk av internett. Hvilke tilleggsoppgaver ønsker du at systemet skal inneholde støtte for?

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
nb: Disken %s krever minst 1MB ledig plass i starten.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
nb: Filen %s kan ikke åpnes. Årsaken er at filen mangler, pakken er korrupt eller mediet er dårlig. Vennligst sjekk kilden for installasjonen.
    
    Hvis du avslutter, vil systemet ditt være i en inkonsistent tilstand som sannsynligvis vil kreve at det installeres på nytt.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
nb: Filsystemene på Linux-systemet du har valgt å oppgradere er allerede montert. Du kan ikke gå lengre tilbake enn dette.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
nb: Følgende kataloger skulle ha vært symbolske lenker og dette kan skape problemer under oppgradering. Du må endre dem tilbake til symbolske lenker og starte oppgraderingen på nytt.

en: The following devices have been found on your system.
nb: Følgende enheter ble funnet på ditt system.

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
nb: Følgende feil ble funnet under lesing av din kickstart-konfigurasjon:
    
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
nb: Følgende filsystemer på ditt Linux-system ble ikke riktig avmontert. Vennligst start opp din Linux-installasjon, la filsystemene gå gjennom sjekk, og steng ned på riktig måte for å oppgradere.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
nb: Følgende filsystemer på ditt Linux-system ble ikke riktig avmontert. Vil du montere dem likevel?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
nb: Følgende filer er absolutte symbolske lenker, noe som ikke støttes under oppgradering. Du må endre dem til relative symbolske lenker og starte oppgraderingen på nytt.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
nb: Følgende partisjoner ble ikke slettet fordi de er i bruk:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
nb: Disse eksisterende partisjonene er merket for formatering, som vil ødelegge alle data.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
nb: Følgende advarsler oppstod med ditt partisjoneringsopplegg.
    
    %s
    
    Vil du fortsette med det forespurte partisjoneringsopplegget?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
nb: Den angitte plassen er ikke en gyldig %s live-CD for å bruke som installasjonskilde.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
nb: Bildet som ble testet inneholder feil. Dette kan være pga. en korrupt nedlasting eller en dårlig plate. Hvis mulig, rens CD'en og prøv igjen. Hvis denne testen fortsatt feiler bør du ikke fortsette installasjonen.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
nb: Installeringsprogrammet klarte ikke å finne en oppstartslaster på ditt nåværende system.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
nb: Navn på logisk volum «%s» er allerede i bruk. Vennligst velg et annet.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
nb: Monteringspunktet «%s» er allerede i bruk. Velg et annet.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
nb: Monteringspunktet %s er ugyldig. Monteringspunkter må begynne med «/», kan ikke slutte med «/», og må bare inneholde gyldige tegn uten mellomrom.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
nb: Partisjoneringsskjemaet du krevde, forårsaket følgende kritiske feil.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
nb: Partisjoneringsskjemaet du krevde, genererte følgende advarseler.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
nb: Passordet må være minst åtte tegn langt.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
nb: Passordene du skrev inn var forskjellige. Vennligst forsøk igjen.

en: The password must be at least six characters long.
nb: Passordet må være minst seks tegn langt.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
nb: Passordene du skrev inn var forskjellige. Vennligst forsøk igjen.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
nb: Passordene du skrev inn var forskjellige. Vennligst forsøk igjen.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
nb: Fysisk størrelse kan ikke endres fordi plassen som kreves av nåværende definerte logiske volumer da vil bli mer større enn tilgjengelig plass.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
nb: Størrelse på fysisk område kan ikke endres fordi resulterende maksimal logisk volumstørrelse (%10.2f MB) er mindre enn ett eller flere definerte logiske volum.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
nb: Datalageret %s er allerede lagt til. Vennligst angi et annet navn og URL på datalageret.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
nb: Forespurt størrelse som oppgitt er ikke et gyldig tall større enn 0.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
nb: Root-kontoen brukes for å adminsitrere systemet. Oppgi et passord for denne brukeren.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
nb: Rotfilsystemet tu laget er ikke stort nok for dette bildet (%.2f MB kreves).

en: The root for the previously installed system was not found.
nb: Roten for tidligere installert system ble ikke funnet.

en: The root password must be at least 6 characters long.
nb: Root-passordet må være minst 6 tegn langt.

en: The root password must be at least six characters long.
nb: Root-passordet må være minst seks tegn langt.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
nb: Skjermdumpene er lagret i katalogen:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Du har tilgang til disse når du starter på nytt og logger inn som root.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
nb: Størrelsen på swapfilen må være mellom 1 og 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
nb: Systemet vil nå startes på nytt.

en: The system will now reboot.
nb: Systemet vil nå startes på nytt.

en: The value you entered is not a valid number.
nb: Størrelsen du oppgav er ikke et gyldig tall.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
nb: Gruppenavn for volum «%s» er allerede i bruk. Vennligst velg et annet.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
nb: Oppstartslasteren z/IPL vil bli installert på systemet ditt etter at installasjonen er ferdig. Du kan nå spesifisere nødvendige parametre for kjernen og chandev som ditt system eller oppsett krever.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
nb: z/IPL-oppstartslasteren vil nå installeres på ditt system.
    
    Rotpartisjonen vil være den du valgte tidligere i oppsett av partisjoner.
    
    Kjernen som brukes til å starte maskinen vil være den som ble installert som forvalg.
    
    Hvis du ønsker å gjøre endringer senere kan du gjøre disse i konfigurasjonfilen /etc/zipl.conf.
    
    Du kan nå oppgi tilleggsparametere for kjernen som din maskin eventuelt trenger.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
nb: Oppstartslasteren z/IPL vil bli installert på ditt system.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
nb: Det er flere partisjoner på denne stasjonen som kan inneholde driverdisketten. Hvilken vil du bruke?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
nb: Det er flere partisjoner på denne enheten som kan inneholde diskbildet for driveroppdateringer. Hvilken vil du bruke?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
nb: Det er ikke ledig plass i volumgruppen til å opprette nye logiske volum. For å legge til et logisk volum, må du redusere størrelsen på ett eller flere av de eksisterende logiske volumene.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
nb: Det er ikke nok plass for swapområdet på den enheten som du oppga.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
nb: En eller flere eksisterende Linux-installasjoner ble funnet på systemet ditt.
    
    Vennligst velg hvilken som skal oppgraderes, eller velg «Installer systemet på nytt» for å installere helt på nytt.

en: There was an error configuring your network interface.
nb: Det oppsto en feil under konfigurasjon av nettverksgrensesnittet.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
nb: Det oppsto en feil under endring av størrelse på enhet %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
nb: Det oppsto en feil under kjøring av transaksjonen av følgende årsak(er): %s

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
nb: Det oppsto en feil under kjøring av transaksjonen med følgende årsak: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
nb: Filkonflikter ble funnet under sjekk av pakkene som skal installeres:
    %s

en: Third BIOS drive:
nb: Tredje BIOS-enhet:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
nb: Dette oppstartsmålet kan ikke slettes fordi det er for %s-systemet du er i ferd med å installere.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
nb: Denne endringen i verdien for fysisk område vil kreve at størrelsen på det aktuelle logiske volumet rundes opp i størrelse til et heltall ganger fysisk område.
    
    Denne endringen vil aktiveres med en gang.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
nb: Denne endringen i verdien for fysisk område vil kaste bort mye plass på et eller flere volum i volumgruppen.

en: This device is already being used for another boot entry.
nb: Denne enheten er allerede i bruk for en annen oppstartsoppføring.

en: This device is part of a LVM volume group.
nb: Denne enheten er en del av en LVM-volumgruppe.

en: This device is part of a RAID device.
nb: Denne enheten er en del av en RAID-enhet.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
nb: Denne enheten er en del av LVM-volumgruppe «%s».

en: This device is part of the RAID device %s.
nb: Denne enheten er en del av RAID-enhet %s.

en: This is a global passphrase
nb: Dette er et globalt passord

en: This is the recommended option.
nb: Dette er det anbefalte alternativet.

en: This label is already in use for another boot entry.
nb: Denne etiketten er allerede i bruk for en annen oppstartsoppføring.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
nb: Dette valget vil la deg lage en ny konfigurasjon for din oppstartslaster. Hvis du ønsker å bytte oppstartslaster, bør du velge dette.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
nb: Dette valget vil ikke endre konfigurasjonen av din oppstartslaster. Du bør velge dette dersom du bruker en tredjeparts oppstartslaster.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
nb: Denne partisjonen inneholder data for harddisk-installasjonen.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
nb: Denne partisjonen er en del av en inkonsistent LVM-volumgruppe.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
nb: Dette krever at du har en fungerende nettverkstilkobling under installasjonen. Vennligst konfigurer en nettverkstilkobling.

en: This will update your current boot loader.
nb: Dette vil oppdatere din nåværende oppstartslaster.

en: Time Zone Selection
nb: Valg av tidssone

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
nb: For å starte testing av CDene før installeringen trykk %s.
    
    Velg %s for å hoppe over denne testen og starte installasjonen.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
nb: For å bruke RAID må du først opprette minst to partisjoner av type «programvare-RAID». Etter dette kan du opprette en RAID-enhet som kan formateres og monteres.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
nb: For å bruke iSCSI-disker, må du oppgi adressen til ditt iSCSI-mål og iSCSI-initiatorens navn, som du har konfigurert for din maskin.

en: Too small
nb: For liten

en: Total Space:
nb: Total størrelse:

en: URL Setup
nb: URL-oppsett

en: URL is a _mirror list
nb: URLen er en listte med _speil

en: URL must be either an ftp or http URL
nb: URL må være enten ftp eller http

en: Unable To Delete
nb: Kan ikke slette

en: Unable To Edit
nb: Kan ikke redigere

en: Unable to Start X
nb: Kan ikke starte X

en: Unable to access the disc.
nb: Kan ikke aksessere disken.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
nb: Kan ikke laste ned kickstart-filen. Vennligst endre kickstart-parametrene under, eller velg "Avbryt" for å fortsette som en interaktiv installasjon.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
nb: Kan ikke laste ned oppdateringsbildet. Vennligst endre lokasjonen under, eller velg «Avbryt» for å fortsette uten oppdateringer.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
nb: Kan ikke finne /bin/sh for kjøring! Starter ikke skall

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
nb: Kan ikke finne noen enhter av typen som kreves for denne installasjonstypen. Vil du velge din driver manuelt eller bruke en driverdiskett?

en: Unable to find image
nb: Fant ikke bilde

en: Unable to find install image %s
nb: Fant ikke installasjonsbilde %s

en: Unable to load title bar
nb: Kunne ikke laste tittellinjen

en: Unable to mount filesystem
nb: Kan ikke montere filsystem

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
nb: Kan ikke lese gruppeinformasjonen fra lageret. Det er et problem med genereringen av ditt installasjonstre.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
nb: Kan ikke lese metadata for pakken. Dette kan være forårsaket av en manglende repodata-katalog. Vennligst sjekk at installasjonstreet er generert på en korrekt måte.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
nb: Kan ikke lese metadata for pakken. Dette kan være forårsaket av en menglende repodata-katalog. Vennligst sjekk at installasjonstreet er generert på en korrekt måte.
    
    %s

en: Unable to retrieve the install image.
nb: Kunne ikke hente installasjonsbildet.

en: Uncategorized
nb: Ikke kategorisert

en: Unknown Device
nb: Ukjent enhet

en: Unknown Linux system
nb: Ukjent Linux-system

en: Unknown Url method %s
nb: Ukjent URL-metode %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
nb: Ukjent kickstart-kilde for driverdisk: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
nb: Ukjent feil under prosessering av %%ksappend linjer: %s

en: Unrecoverable Error
nb: Fatal feil

en: Update Disk Source
nb: Oppdater diskkilde

en: Update boot loader configuration
nb: Oppdater konfigurasjon av oppstartslaster

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Updates Disk
nb: Oppdateringsdiskett

en: Upgrade Boot Loader Configuration
nb: Konfigurasjon av oppstartslaster under oppgradering

en: Upgrade Examine
nb: Sjekk oppgradering

en: Upgrade Swap Partition
nb: Swap for oppgradering

en: Upgrading %s
nb: Oppgraderer %s

en: Use a driver disk
nb: Bruk en driverdisk

en: Use entire drive
nb: Bruk hele stasjonen

en: Use free space
nb: Bruk ledig plass

en: Use text mode
nb: Bruker tekstmodus

en: Used Space:
nb: Brukt plass:

en: VNC Configuration
nb: VNC-konfigurasjon

en: Volume Group Name:
nb: Gruppenavn for volum:

en: Volume to Shrink
nb: Volum som skal krympes

en: Waiting for NetworkManager
nb: Venter på NetworkManager

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
nb: Venter på at NetworkManager skal konfigurere %s.

en: Waiting for telnet connection.
nb: Venter på telnet-forbindelse.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning! This is pre-release software!
nb: Advarsel! Dette er en ikke ferdig utprøvet programvare!

en: Warning: %s.
nb: Advarsel: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
nb: Advarsler under automatisk partisjonering

en: Weak Password
nb: Svakt passord

en: Web Server
nb: Webtjener

en: Welcome to %s
nb: Velkommen til %s

en: Welcome to %s for %s
nb: Velkommen til %s for %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
nb: Velkommen til %s for %s - redningsmodus

en: Welcome to %s!
nb: Velkommen til %s!

en: What language would you like to use during the installation process?
nb: Hvilket språk ønsker du å bruke under installeringen?

en: What type of keyboard do you have?
nb: Hvilken type tastatur har du?

en: What type of media contains the installation image?
nb: Hvilken type media inneholder installasjonsbildet?

en: What type of media contains the rescue image?
nb: Hvilken type media inneholder redningsbildet?

en: What would you like to do?
nb: Hva vil du gjøre?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
nb: Avslutt skallet når du er ferdig for å starte systemet på nytt.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
nb: Hvor vil du installere oppstartslasteren for systemet?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
nb: Hvilke stasjoner vil du bruke til denne installasjonen?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
nb: Hvilken type tastatur brukes på denne datamaskinen?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
nb: Prøver å koble til igjen om 15 sekunder...

en: Would you like to continue with the upgrade?
nb: Vil du fortsette med oppgradering?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
nb: Vil du fortsette med ditt forespurte partisjonsopplegg?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
nb: Ønsker du å teste sjekksummen av ISO-filen:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
nb: Vil du bruke VNC?

en: Writing storage configuration to disk
nb: Skriver lagringskonfigurasjon til disk

en: Wrong Disc
nb: Feil disk

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
nb: X kunne ikke starte på din maskin. Vil du starte VNC for å koble denne maskinen til en annen datamaskin og utføre en grafisk installasjon eller vil du starte installasjonen i tekstmodus?

en: Yes
nb: Ja

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
nb: Det ser ut som om systemet du oppgraderer fra er for gammelt til å oppgradere til denne versjonen av %s. Er du sikker på at du ønsker å fortsette oppgraderingen?

en: You are about to delete a RAID device.
nb: Du er i ferd med å slette en RAID-enhet.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
nb: Du er i ferd med å slette logisk volum «%s».

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
nb: Du er i ferd med å slette volumgruppen «%s».
    
    ALLE logisske volum i denne volumgruppen vil gå tapt!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
nb: Videre tilpassing av programvareutvalget kan ferdigstilles nå, eller etter installasjonen via program for pakkehåndtering.

en: You can identify the physical port for
nb: Du kan identifisere fysisk port for

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
nb: Du kan ikke slette en partisjon fra en LDL-formatert DASD.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
nb: Du kan ikke fjerne dette fysiske volumet fordi volumgruppen da vil være for liten til å holde definerte logiske volum.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
nb: Du har ikke nok RAM til å installere %s på denne maskinen.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
nb: Du har ikke nok RAM til å bruke grafisk installasjon på denne maskinen. Starter tekstmodus.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
nb: Du har ingen Linux-partisjoner. Starter på nytt.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
nb: Du har ingen Linux-partisjoner. Trykk <Enter> for å gå til et skall. Systemet vil starte på nytt når du avslutter skallet.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
nb: Det ser ikke ut som om du har noen harddisker på systemet ditt! Ønsker du å konfigurere flere enheter?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
nb: Du har valgt å bruke en eksisterende partisjonen for denne installasjonen uten å formatere den. Det anbefales at du formaterer denne partisjonen for å unngå at filer fra et tidligere installert operativsystem skaper problemer for denne installasjonen av Linux. Hvis denne partisjonen inneholder filer du ønsker å beholde, slik som hjemmekateloger for brukere, bør du velge å fortsette uten å formattere denne partisjonen.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
nb: Du har flere enheter som kan være kilde for en driverdisk. Hvilken vil du bruke?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
nb: Du har flere enheter som kan tjene som kilde for en oppdateringsdisk. Hvilken vil du bruke?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
nb: Du har flere nettverksenheter på dette systemet. Hvilken enhet skal du bruke til installasjonen?

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
nb: Du har ikke definert en rot-partisjon (/). Dette må gjøres før installasjonen av %s kan fortsette.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
nb: FC-LUN er ugyldig eller ble ikke oppgitt.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
nb: Enhetsnummeret er ikke gyldig eller ble ikke oppgitt

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
nb: Du har ikke spesifisert en swap-partisjon. Selv om det ikke er et strengt krav om dette i alle tilfeller, så vil det øke ytelsen for de fleste installasjoner.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
nb: Worldwide port er ugyldig eller ble ikke oppgitt.

en: You have provided a weak password: %s
nb: Du har oppgitt et svakt passord: %s

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
nb: Disse feilene må rettes opp før du fortsetter med installasjonen av %s.

en: You must enter a URL.
nb: Du må oppgi en URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
nb: Du må oppgi et gyldig vertsnavn for denne datamaskinen.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
nb: Du må skrive inn en gyldig IPv4-adresse og en nettmaske eller et CIDR-prefiks.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
nb: Du må skrive inn både en gyldig IPv6-adresse og et CIDR-prefiks.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
nb: Du må oppgi antall sekunder som et heltall mellom 1 og 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
nb: Du må oppgi ditt root-passord og bekrefte det ved å skrive det inn en gang til for å fortsette.

en: You must first select a partition to delete.
nb: Du må først velge en partisjon som skal slettes.

en: You must provide a repository name.
nb: Du må oppgi et navn på lageret.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
nb: Du må oppgi en HTTP, HTTPS eller FTP URL til en proxy.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
nb: Du må oppgi en HTTP, HTTPS eller FTP URL til et lager.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
nb: Du må velge minst en protokoll (IPv4 eller IPv6).

en: You must specify a label for the entry
nb: Du må spesifisere en etikett for oppføringen

en: You need more space on the following file systems:
nb: Du trenger mer plass på følgende filsystemer:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
nb: Du må velge minst en harddisk du vil installere %s på.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
nb: Passordet for oppstartslasteren er mindre enn seks tegn. Vi anbefaler et lengre passord for oppstartslasteren.
    
    Vil du fortsette med dette passordet?

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
nb: Din rot-partisjon er mindre enn 250 megabyte og dette er vanligvis for lite for å installere %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
nb: Dine valgte pakker krever %d MB med ledig plass for installasjon, men du har ikke nok ledig plass.  Du kan endre dine valg eller avslutte installasjonsprogrammet.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
nb: Ditt system har filsystemer som ikke er tatt ned kontrollert og som du valgte ikke å montere. Trykk linjeskift for å starte et skall der du kan kjøre filsystemsjekk og montere dine partisjoner. Systemet vil starte på nytt når du avslutter skallet.

en: Your system is mounted under the %s directory.
nb: Systemet er montert under katalogen %s.

en: Your system will now be rebooted...
nb: Maskinen vil nå startes på nytt...

en: _Abort
nb: _Avbryt

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Add additional software repositories
nb: _Legg til flere steder du kan installere programvare fra

en: _Add drive
nb: _Legg til disk

en: _Back
nb: Til_bake

en: _Change device
nb: _Bytt enhet

en: _Confirm:
nb: _Bekreft:

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: _Create new boot loader configuration
nb: _Lag ny konfigurasjon for oppstartslaster

en: _Customize now
nb: Tilpass _nå

en: _Debug
nb: _Feilsøk

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Deselect
nb: _Velg bort

en: _Deselect all optional packages
nb: _Velg bort alle valgfrie pakker

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Device
nb: _Enhet

en: _Directory
nb: _Katalog

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Eject
nb: _Løs ut

en: _Encrypt
nb: Krypt_er

en: _Encrypt system
nb: Krypt_er systemet

en: _Exit
nb: A_vslutt

en: _Exit installer
nb: A_vslutt installering

en: _File Bug
nb: _Rapporter feil

en: _File System Type:
nb: _Filsystemtype:

en: _Fixed size
nb: _Fast størrelse

en: _Format
nb: _Formater

en: _Format as:
nb: _Formater som:

en: _Format partition?
nb: _Formater partisjon?

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: _Ignore All
nb: _Ignorer alle

en: _Install anyway
nb: _Installer likevel

en: _Install boot loader on /dev/%s.
nb: _Installer oppstartslaster på /dev/%s.

en: _Label
nb: _Etikett

en: _Logical Volume Name:
nb: Navn på _logisk volum:

en: _Logical Volumes
nb: _Logiske volumer

en: _Modify Partition
nb: _Endre partisjon

en: _Modify repository
nb: E_ndre lager

en: _Mount Point:
nb: _Monteringspunkt:

en: _Next
nb: _Neste

en: _Optional packages
nb: _Valgfrie pakker

en: _Partition
nb: _Partisjon

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Path
nb: St_i

en: _Physical Extent:
nb: _Fysisk utbredelse:

en: _RAID Members:
nb: _RAID-medlemmer:

en: _Re-initialize
nb: _Re-initier

en: _Reboot
nb: Sta_rt på nytt

en: _Resize
nb: End_re størrelse

en: _Retry
nb: P_røv igjen

en: _Select
nb: _Velg

en: _Select all optional packages
nb: _Velg alle valgfrie pakker

en: _Server
nb: _Tjener

en: _Size (MB):
nb: _Størrelse (MB):

en: _Skip boot loader updating
nb: _Hopp over oppdatering av oppstartslaster

en: _Update boot loader configuration
nb: _Oppdater konfigurasjon av oppstartslaster

en: _Use a boot loader password
nb: Br_uk passord for oppstartslaster

en: _Volume Group Name:
nb: Gruppenavn for _volum:

en: _Write changes to disk
nb: S_kriver endringer til disk

en: file conflicts
nb: filen er i konflikt

en: filesystem configuration missing a type
nb: filsystemkonfigurasjon mangler en type

en: iSCSI not available
nb: iSCSI er ikke tilgjengelig

en: insufficient disk inodes
nb: ikke nok inoder på disken

en: insufficient disk space
nb: ikke nok diskplass

en: loader has already been run.  Starting shell.
nb: laster er allerede kjørt. Starter skall.

en: older package(s)
nb: eldre pakker

en: package already installed
nb: pakken er allerede installert

en: package conflicts
nb:  konflikt mellom pakker

en: package for incorrect arch
nb: pakke for ugyldig arkitektur

en: package for incorrect os
nb: pakke for feil OS

en: required package
nb: nødvendig pakke

en: vginfo failed for %s
nb: vginfo feilet for %s

en: z/IPL Boot Loader Configuration
nb: Konfigurasjon av z/IPL-oppstartslaster

en: z/IPL Configuration
nb: z/IPL-konfigurasjon

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
nb: zSeries-maskiner kan aksessere industristandard SCSI-enheter via Fibre Channel (FCP). Du må oppgi et 16-bit enhetsnummer, en 64-bit World Wide Port Number (WWPN) og et 64-bit FCP-LUN for hver enhet.
