Anaconda - en to pl translation catalogue (1218 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
pl: 
    
    Proszę nacisnąć przycisk "OK", aby wybrać inną opcję partycjonowania.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
pl: 
    
    Proszę nacisnąć przycisk "OK", aby zakończyć instalator.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
pl: 
    
    Instalator wykrył %s MB pamięci RAM.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
pl: 
    
    Nieznany błąd. Przerywanie.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
pl: 
    
    UWAGA! Serwer VNC jest uruchomiony BEZ HASŁA.
    Można użyć opcji startowej vncpassword=<hasło>,
    aby zabezpieczyć serwer.

en: 
    
    WARNING:
    You are using a GPT bootdisk on a non-EFI system. This may not work, depending on your BIOS's support for booting from GPT disks.
pl: 
    
    OSTRZEŻENIE:
    Używany jest dysk startowy GPT w komputerze nie będącym EFI. Może to nie działać, w zależności od obsługi uruchamiania z dysków GPT w BIOS-ie.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
pl: 
    
    Wybrano połączenie z nasłuchującym programem vncviewer. 
    Nie wymaga to ustawienia hasła. Jeśli hasło zostanie 
    ustawione, zostanie użyte w przypadku, kiedy połączenie 
    z programem vncviewer nie powiedzie się

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
pl: 
    
    Wybrano wykonanie VNC z hasłem.

en: 
    This cannot be corrected in cmdline mode.
    Halting.
pl: 
    Nie można tego naprawić w trybie wiersza poleceń.
    Wyłączanie.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
pl:   <Tab>/<Alt-Tab> między elementami   |  <Spacja> wybór   |  <F12> następny ekran

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
pl:   <Tab>/<Alt-Tab> między elementami | <Spacja> wybór | <F12> następny ekran

en:  against anaconda at %s
pl:  w programie anaconda na %s

en:  with the provider of this software.
pl:  dostawcy tego oprogramowania.

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
pl: Instalacja systemu %(productName)s %(productVersion)s

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
pl: Instalacja systemu %(productName)s %(productVersion)s na komputerze %(name)s

en: %(type)s filesystem check failure on %(device)s:
pl: Sprawdzanie systemu plików %(type)s na %(device)s nie powiodło się:

en: %s Byte | %s Bytes
pl[0]: %s bajt
pl[1]: %s bajty
pl[2]: %s bajtów

en: %s Installer
pl: Instalator systemu %s

en: %s directory:
pl: Katalog %s:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
pl: %s zawiera partycję typu 0x82 (przestrzeń wymiany systemu Linux), ale nie wygląda ona na sformatowaną jako ten typ partycji.
    
    Sformatować tę partycję jako partycję wymiany?

en: %s must have a %s disk label.
pl: Partycja %s musi posiadać etykietę dysku %s.

en: %s must have a bsd disk label.
pl: Partycja %s musi posiadać etykietę dysku BSD.

en: %s must have a mac disk label.
pl: Partycja %s musi posiadać etykietę dysku Mac.

en: '%s' is an invalid IP address.
pl: "%s" nie jest prawidłowym adresem IP.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
pl: "%s" nie jest prawidłowym adresem IPv6.

en: (Max size is %s MB)
pl: (Maksymalny rozmiar to %s MB)

en: /boot must be less than 2TB
pl: Partycja /boot musi być mniejsza niż 2TB

en: /boot must be less than 2TB. Shrink / or create a separate /boot partition.
pl: Partycja /boot musi być mniejsza niż 2TB. Proszę zmniejszyć partycję / lub utworzyć oddzielną partycję /boot.

en: /boot/efi is not EFI.
pl: Partycja /boot/efi nie jest EFI.

en: <Enter> to exit
pl: <Enter> zakończy

en: <Not Applicable>
pl: <Nie dotyczy>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
pl: <Spacja>,<+>,<-> wybór   |   <F2> Dodaje dysk   |   <F12> następny ekran

en: <b>%s device(s) (%s MB) selected</b> out of %s device(s) (%s MB) total.
pl: <b>Wybrano urządzeń: %s (%s MB).</b> Razem urządzeń: %s (%s MB).

en: <b>%s devices (%s) selected</b> out of %s devices (%s) total.
pl: <b>Wybrano urządzeń: %s (%s).</b> Razem urządzeń: %s (%s).

en: <b>Data Storage Devices</b> (to be mounted only)
pl: <b>Urządzenia przechowywania danych</b> (zostaną tylko zamontowane)

en: <b>Device number:</b>
pl: <b>Numer urządzenia:</b>

en: <b>Install Target Devices</b>
pl: <b>Docelowe urządzenia instalacji</b>

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
pl: <b>Instalowanie %(pkgStr)s</b> (%(size)s)

en: <b>Repository _name:</b>
pl: <b>_Nazwa repozytorium:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
pl: <b>_Typ repozytorium:</b>

en: <b>Shrink partition _to size (in MB):</b>
pl: <b>Zmniejszenie p_artycji do rozmiaru (w MB):</b>

en: <b>Tip:</b> All Linux filesystems on install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
pl: <b>Wskazówka:</b> wszystkie systemy plików systemu Linux na docelowych urządzeniach instalacji zostaną ponownie sformatowane, a wszystkie dane na nich zostaną usunięte. Należy się upewnić, że utworzono ich kopie zapasowe.

en: <b>Tip:</b> Install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
pl: <b>Wskazówka:</b> docelowe urządzenia instalacji zostaną ponownie sformatowane, a wszystkie dane na nich zostaną usunięte. Należy się upewnić, że utworzono ich kopie zapasowe.

en: <b>Tip:</b> Selecting a drive on this screen does not necessarily mean it will be wiped by the installation process.  Also, note that post-installation you may mount drives you did not select here by modifying your /etc/fstab file.
pl: <b>Wskazówka:</b> wybranie dysku na tym ekranie niekoniecznie oznacza, że dane znajdujące się na nim zostaną usunięte w czasie instalacji. Proszę także zauważyć, że po instalacji można montować pominięte tutaj dyski przez zmodyfikowanie pliku /etc/fstab.

en: <b>Tip:</b> Your filesystems on install target devices will not be wiped unless you choose to do so during customization.
pl: <b>Wskazówka:</b> systemy plików na docelowych urządzeniach instalacji nie zostaną ponownie sformatowane, jeśli nie zostanie to wybrane podczas dostosowywania wyboru.

en: <b>Which %s installation would you like to upgrade?</b>
pl: <b>Którą instalację systemu %s zaktualizować?</b>

en: <span size="large" weight="bold">The storage device below may contain data.</span>
pl: <span size="large" weight="bold">Poniższe urządzenie przechowywania danych może zawierać dane.</span>

en: <span size="small" color="gray">Create a RAID formated partition</span>
pl: <span size="small" color="gray">Tworzy partycję sformatowaną jako RAID</span>

en: <span size="small" color="gray">Create a logical volume on selected volume group</span>
pl: <span size="small" color="gray">Tworzy wolumin logiczny w wybranej grupie woluminów</span>

en: <span size="small" color="gray">Create an LVM formated partition</span>
pl: <span size="small" color="gray">Tworzy partycję sformatowaną jako LVM</span>

en: <span size="small" color="gray">General purpose partition creation</span>
pl: <span size="small" color="gray">Tworzy partycję ogólnego zastosowania</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 1 free LVM formated partition</span>
pl: <span size="small" color="gray">Wymagana jest co najmniej jedna wolna partycja sformatowana jako LVM</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 2 free RAID formated partitions</span>
pl: <span size="small" color="gray">Wymagane są co najmniej dwie wolne partycje sformatowane jako RAID</span>

en: A RAID%d set requires atleast %d members
pl: Zestaw RAID%d wymaga co najmniej %d elementów

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
pl: Hasło programu startowego chroni przed zmienianiem opcji jądra przez użytkowników, zwiększając bezpieczeństwo.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
pl: Wystąpił krytyczny błąd podczas instalowania pakietu %s. Może to wskazywać na błędy podczas odczytywania nośnika instalacji. Nie można kontynuować instalacji.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
pl: Zalecane jest, aby obszar wymiany miał co najmniej %d MB. Proszę podać rozmiar obszaru wymiany:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
pl: Nazwa modułu musi zostać podana dla polecenia urządzenia kickstart.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
pl: Hasło zabezpiecza przed nieupoważnionymi podłączeniami i monitoringiem postępu instalacji. Proszę podać hasło, które będzie użyte do instalacji

en: A screenshot named '%s' has been saved.
pl: Zrzut ekranu o nazwie "%s" został zapisany.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
pl: Utworzenie obszaru wymiany jest zdecydowanie zalecane. Bez niego instalator może przerwać działanie. Na pewno kontynuować?

en: A value is required for the field %s
pl: Wartość jest wymagana w polu %s

en: About LVM
pl: Informacje o LVM

en: About RAID
pl: Informacje o RAID

en: Absolute Symlinks
pl: Bezwzględne dowiązania symboliczne

en: Active network interfaces:
pl: Aktywne interfejsy sieciowe:

en: Add Advanced Target
pl: Dodanie zaawansowanego celu

en: Add Device
pl: Dodanie urządzenia

en: Add FCP device
pl: Dodanie urządzenia FCP

en: Add Partition
pl: Dodanie partycji

en: Add Repository
pl: Dodanie repozytorium

en: Add Swap
pl: Dodanie obszaru wymiany

en: Add _FCoE SAN
pl: Dodaj SAN _FCoE

en: Add _ZFCP LUN
pl: Dodanie LUN _ZFCP

en: Add _iSCSI target
pl: Dodanie cel _iSCSI

en: Add/Edit boot loader record
pl: Dodaj/modyfikuj wpis programu startowego

en: Additional Size Options
pl: Dodatkowe opcje rozmiaru

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Storage Options
pl: Zaawansowane opcje urządzenia przechowywania danych

en: Afrikaans
pl: afrykanerski

en: After shutdown, please perform a manual IPL from %s to continue installation.
pl: Po wyłączeniu proszę ręcznie wykonać IPL z %s, aby kontynuować instalację.

en: Allowable _Drives:
pl: Dozwolone _dyski:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
pl: Dodanie tego hasła do wszystkich istniejących zaszyfrowanej urządzeń

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
pl: Ustawia to hasło dla wszystkich istniejących zaszyfrowanych urządzeń, aby ułatwić uruchamianie

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
pl: Wystąpił błąd - brak urządzenia, na którym można utworzyć nowy system plików. Proszę sprawdzić, czy sprzęt jest przyczyną problemu.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
pl: Wystąpił błąd podczas wyszukiwania obrazu instalacji na dysku twardym. Proszę sprawdzić obrazy i spróbować ponownie.

en: An error occurred converting the value entered for "%(field)s":
    %(errmsg)s
pl: Wystąpił błąd podczas konwertowania podanej wartości dla "%(field)s":
    %(errmsg)s

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s.  You may continue installation, but there may be problems.
pl: Wystąpił błąd podczas montowania urządzenia %(path)s jako %(mountpoint)s. Można kontynuować instalację, ale mogą wystąpić problemy.

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s: %(msg)s. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
pl: Wystąpił błąd podczas montowania urządzenia %(path)s jako %(mountpoint)s: %(msg)s. Jest to błąd krytyczny i instalacja nie może być kontynuowana.
    
    Proszę nacisnąć przycisk <Enter>, aby zakończyć instalator.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
pl: Wystąpił błąd podczas montowania urządzenia źródłowego %s. Mogło się to wydarzyć, jeśli obrazy ISO położone są na zaawansowanym urządzeniu przechowywania danych, takim jak LVM lub RAID, albo jeśli wystąpił błąd podczas montowania partycji. Należy nacisnąć przycisk Zakończ, aby przerwać instalację.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania zrzutów ekranu na dysk.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
pl: Wystąpił błąd podczas próby podniesienia interfejsu sieciowego %s.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
pl: Wystąpił błąd podczas próby montowania części lub całości systemu. Część systemu może być zamontowana jako %s.
    
    Naciśnięcie klawisza <return> spowoduje przejście do powłoki. Po wyjściu z niej system zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
pl: Podczas odmontowywania płyty wystąpił błąd. Proszę sprawdzić na powłoce TTY2, czy położenie %s jest używane, a następnie nacisnąć przycisk OK, aby ponowić.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
pl: Wystąpił błąd podczas próby wczytania składnika interfejsu instalatora.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %(mountpoint)s: %(msg)s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
pl: Wystąpił błąd podczas próby utworzenia %(mountpoint)s: %(msg)s. Jest to błąd krytyczny i instalacja nie może być kontynuowana.
    
    Proszę nacisnąć przycisk <Enter>, aby zakończyć instalator.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
pl: Wystąpił błąd podczas próby utworzenia %s. Pewien element ścieżki nie jest katalogiem. Jest to błąd krytyczny i instalacja nie może być kontynuowana.
    
    Proszę nacisnąć przycisk <Enter>, aby zakończyć instalator.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania zrzutu ekranu. Jeśli zdarzyło się to podczas instalowania pakietu, konieczne może okazać się kilkukrotne ponowienie próby.

en: An error was encountered while activating your storage configuration.
pl: Wystąpił błąd podczas aktywowania konfiguracji urządzeń przechowywania danych.

en: An error was encountered while creating device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia urządzenia %s.

en: An error was encountered while formatting device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas formatowania urządzenia %s.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas migrowania systemu plików na urządzeniu %s.

en: An error was encountered while removing device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania urządzenia %s.

en: An error was encountered while resizing device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania rozmiaru urządzenia %s.

en: An error was encountered while setting up device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas ustawiania urządzenia %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
pl: Wystąpił nieobsługiwany wyjątek. Prawdopodobnie jest to błąd. Proszę zapisać kopię szczegółowego wyjątku i zgłosić raport błędu

en: Arabic
pl: arabski

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
pl: Na pewno usunąć wolumin logiczny "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
pl: Na pewno przywrócić tablicę partycji do jej pierwotnego stanu?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
pl: Na pewno pominąć podawanie hasła dla urządzenia %s?
    
    Jeśli ten krok zostanie pominięty, zawartość urządzenia nie będzie dostępna podczas instalacji.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
pl: Na pewno zakończyć instalator?

en: Assamese
pl: asamski

en: At least one existing installation has been detected on your system.  What would you like to do?
pl: Wykryto co najmniej jedną istniejącą instalację na komputerze. Co zrobić?

en: At least one of your swap devices does not have a UUID, which is common in swap space created using older versions of mkswap. These devices will be referred to by device path in /etc/fstab, which is not ideal since device paths can change under a variety of circumstances.
pl: Co najmniej jedno z urządzeń wymiany nie posiada UUID, co jest częste w przypadku przestrzeni wymiany utworzonych używając starszych wersji programu mkswap. Te urządzenia będą nazywane według ścieżek do nich w pliku /etc/fstab, co nie jest najlepsze, ponieważ ścieżki te mogą się zmieniać w wielu okolicznościach.

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
pl: Do utworzenia grupy woluminów LVM potrzebna jest co najmniej jedna niewykorzystana partycja woluminu fizycznego.
    
    Należy utworzyć partycję lub macierz RAID typu "wolumin fizyczny (LVM)", a następnie ponownie wybrać opcję "LVM".

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
pl: Aby utworzyć urządzenie RAID, wymagane są co najmniej dwie nieużywane partycje programowego RAID.
    
    Należy najpierw utworzyć co najmniej dwie partycje typu "programowy RAID", a następnie wybrać ponownie opcję "RAID".

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
pl: Próba połączenia się z klientem VNC na komputerze %s...

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Automatic Partitioning Errors
pl: Błędy podczas automatycznego partycjonowania

en: Automatic neighbor discovery
pl: Automatyczne wykrywanie sąsiadów

en: Automatic, DHCP only
pl: Automatycznie, tylko DHCP

en: BIOS Drive Order
pl: Kolejność dysków w BIOS-ie

en: Back
pl: Wstecz

en: Bad argument to HD kickstart method command: %s
pl: Błędny parametr polecenia metody HD kickstart %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command: %s
pl: Błędny parametr polecenia NFS metody kickstart %s

en: Bad argument to URL kickstart method command: %s
pl: Błędny parametr polecenia adresu URL metody kickstart %s

en: Bad argument to device kickstart method command: %s
pl: Błędny parametr polecenia urządzenia metody kickstart %s

en: Bad argument to kickstart network command: %s
pl: Błędny parametr polecenia sieciowego kickstart %s

en: Bad argument to shutdown kickstart method command: %s
pl: Błędny parametr polecenia shutdown metody kickstart %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
pl: Błędnie podany protokół startowy %s w poleceniu sieciowym

en: Basic Devices
pl: Podstawowe urządzenia

en: Basic Storage Devices
pl: Podstawowe urządzenia przechowywania danych

en: Below are the storage devices you've selected to be a part of this installation.  Please indicate using the arrows below which devices you'd like to use as data drives (these will not be formatted, only mounted) and which devices you'd like to use as system drives (these may be formatted).  Please also indicate which system drive will have the bootloader installed.
pl: Poniżej znajdują się urządzenia przechowywania danych, które wybrano jako część tej instalacji. Proszę wskazać, które urządzenia mają zostać użyte jako dyski zawierające dane (nie zostaną sformatowane, tylko zamontowane), a które urządzenia mają zostać użyte jako dyski systemowe (mogą zostać sformatowane), używając poniższych strzałek. Proszę także wskazać, na którym dysku systemowym zainstalować program startowy.

en: Bengali
pl: bengalski

en: Bengali(India)
pl: bengalski (Indie)

en: Boot
    Loader
pl: Program
    startowy

en: Boot Loader Configuration
pl: Konfiguracja programu startowego

en: Boot label contains illegal characters
pl: Etykieta startowa zawiera niedozwolone znaki

en: Boot loader device
pl: Urządzenie programu startowego

en: Boot loader operating system list
pl: Lista systemów operacyjnych programu startowego

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
pl: Partycje startowe można utworzyć tylko na urządzeniach RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
pl: Partycje startowe nie mogą znajdować się na urządzeniu RAID.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
pl: Partycje startowe nie mogą znajdować się na woluminie logicznym.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
pl: Partycje startowe nie mogą znajdować się na systemie plików %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
pl: Partycje startowe nie mogą znajdować się na zaszyfrowanym urządzeniu blokowym

en: Bootloader
pl: Program startowy

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: CHAP Password:
pl: Hasło CHAP:

en: CHAP Username:
pl: Nazwa użytkownika CHAP:

en: CHAP pair
pl: Para CHAP

en: CHAP pair and a reverse pair
pl: Para i odwrócona para CHAP

en: C_onfigure Network
pl: Sk_onfiguruj sieć

en: C_ontinue
pl: K_ontynuuj

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Can't have a question in command line mode!
pl: Nie można korzystać ze znaku zapytania w trybie wiersza poleceń.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Cannot Delete
pl: Nie można usunąć

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
pl: Nie można odnaleźć dysku twardego odpowiadającego dyskowi %s w BIOS-ie

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
pl: Nie można odnaleźć pliku kickstart na płycie CD-ROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
pl: Nie można odnaleźć pliku kickstart na dysku twardym.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
pl: Nie można odnaleźć ks.cfg na nośniku wymiennym.

en: Cannot perform any creation action
pl: Nie można wykonać żadnej czynności utworzenia

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Capacity (MB)
pl: Pojemność (MB)

en: Caps Lock is on.
pl: Caps Lock jest włączony.

en: Catalan
pl: kataloński

en: Chandev Parameters
pl: Parametry chandev

en: Chandev line
pl: Wiersz chandev

en: Change Disc
pl: Zmiana płyty

en: Change _password
pl: Zmień _hasło

en: Check the nodes you wish to log into:
pl: Proszę sprawdzić węzły, na które ma nastąpić logowanie:

en: Checking
pl: Sprawdzanie

en: Checking "%s".
pl: Sprawdzanie "%s".

en: Checking dependencies in packages selected for installation
pl: Sprawdzanie zależności pakietów wybranych do instalacji

en: Checking filesystem on %s
pl: Sprawdzanie systemów plików na %s

en: Checking media.
pl: Sprawdzanie nośnika.

en: Checksum Test
pl: Sprawdzanie sumy kontrolnej

en: Chinese(Simplified)
pl: chiński (uproszczony)

en: Chinese(Traditional)
pl: chiński (tradycyjny)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
pl: Proszę wybrać "%s", aby przetestować płytę znajdującą się aktualnie w napędzie, lub "%s", aby wysunąć płytę i włożyć inną do przetestowania.

en: Choose a Language
pl: Wybór języka

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
pl: Proszę wybrać hasło dla zaszyfrowanych urządzeń. Użytkownik będzie o nie proszony podczas uruchamiania systemu.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
pl: Proszę wybrać hasło dla tej zaszyfrowanej partycji. Użytkownik będzie o nie proszony podczas uruchamiania systemu.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your storage device(s).
pl: Należy wybrać tę opcję, aby zaktualizować istniejący system %s. Istniejące dane na urządzeniach przechowywania danych zostaną zachowane.

en: Choose this option to install a fresh copy of %s on your system.  Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
pl: Należy wybrać tę opcję, aby zainstalować świeżą kopię systemu %s na komputerze. Istniejące oprogramowanie i dane mogą zostać zastąpione w zależności od wyborów konfiguracji.

en: Clear Disks Selector
pl: Wyczyść wybór dysków

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
pl: Tryb wiersza poleceń wymaga podania wszystkich wyborów w pliku konfiguracji kickstart.

en: Complete
pl: Ukończono

en: Completed
pl: Ukończono

en: Con_firm:
pl: _Potwierdzenie:

en: Configure FCoE Parameters
pl: Konfiguracja parametrów FCoE

en: Configure TCP/IP
pl: Konfiguracja TCP/IP

en: Configure _proxy
pl: _Konfiguracja pośrednika

en: Configure interface %s to be used during installation process.
pl: Interfejs %s zostanie skonfigurowany do użycia podczas instalacji.

en: Configuring Network Interfaces
pl: Konfigurowanie interfejsów sieciowych

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Confirm Delete
pl: Potwierdzenie usunięcia

en: Confirm Physical Extent Change
pl: Potwierdzenie zmiany obszaru fizycznego

en: Confirm Reset
pl: Potwierdzenie przywrócenia

en: Confirm passphrase:
pl: Potwierdzenie hasła:

en: Confirm:
pl: Potwierdzenie:

en: Congratulations
pl: Gratulacje

en: Congratulations, your %s installation is complete.
pl: Gratulacje, instalacja systemu %s została ukończona.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
pl: Gratulacje, instalacja systemu %s została ukończona.
    
    Proszę uruchomić ponownie komputer, aby użyć zainstalowanego systemu. Po ponownym uruchomieniu mogą być dostępne aktualizacje, aby zapewnić poprawne funkcjonowanie systemu. Ich instalacja jest zalecana.

en: Connected!
pl: Połączono.

en: Connecting to FCoE SAN
pl: Łączenie z SAN FCoE

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Copying live image to hard drive.
pl: Kopiowanie obrazu Live systemu na dysk twardy.

en: Core group missing in selected repos
pl: Brak głównej grupy w wybranych repozytoriach

en: Could not add LUN %(fcplun)s to WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
pl: Błąd: nie można dodać LUN %(fcplun)s do WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not add WWPN %(wwpn)s to zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
pl: Błąd: nie można dodać WWPN %(wwpn)s do urządzenia zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not allocate requested logical volumes:
    
    %s.
pl: Nie można przydzielić żądanych woluminów logicznych:
    
    %s.

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %(msg)s.%(extra)s
pl: Nie można przydzielić wybranych partycji: 
    
    %(msg)s.%(extra)s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
pl: Nie można przydzielić wybranych partycji: %s.

en: Could not correctly delete SCSI device of zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).
pl: Nie można poprawnie usunąć urządzenia SCSI z zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).

en: Could not find enough free space for automatic partitioning, please use another partitioning method.
pl: Nie można odnaleźć wystarczającej ilości wolnego miejsca na automatyczne partycjonowanie. Proszę użyć innej metody partycjonowania.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning.  Press 'OK' to exit the installer.
pl: Nie można odnaleźć wystarczającej ilości wolnego miejsca na automatyczne partycjonowanie. Proszę nacisnąć przycisk "OK", aby zakończyć instalator.

en: Could not log in to any of the discovered nodes
pl: Nie można zalogować się do żadnego wykrytego węzła

en: Could not read failed attribute of LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
pl: Nie można odczytać nieprawidłowego atrybutu LUN %(fcplun)s w WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
pl: Błąd: nie można usunąć LUN %(fcplun)s z WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
pl: Błąd: nie można usunąć WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s offline (%(e)s).
pl: Błąd: nie można ustawić urządzenia zFCP %(devnum)s w tryb offline (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s online (%(e)s).
pl: Błąd: nie można ustawić urządzenia zFCP %(devnum)s w tryb online (%(e)s).

en: Couldn't Mount ISO Source
pl: Nie można zamontować źródła ISO

en: Create Custom Layout
pl: Utworzenie własnego układu

en: Create LVM
pl: Utworzenie LVM

en: Create Partition
pl: Utworzenie partycji

en: Create Software RAID
pl: Utworzenie programowego RAID

en: Create Storage
pl: Utworzenie urządzenia przechowywania danych

en: Creating
pl: Tworzenie

en: Creating %s filesystem on %s
pl: Tworzenie systemu plików %s na %s

en: Creating %s on %s
pl: Tworzenie %s w %s

en: Creating device %s
pl: Tworzenie urządzenia %s

en: Creating file %s
pl: Tworzenie pliku %s

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Customize _later
pl: D_ostosowanie później

en: Czech
pl: czeski

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
pl: Zmienna DISPLAY nie jest ustawiona. Uruchamianie trybu tekstowego.

en: Danish
pl: duński

en: Default
pl: Domyślnie

en: Default Boot _Target
pl: Domyślnie _uruchamiany

en: Dependency Check
pl: Sprawdzanie zależności

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
pl: Urządzenie %s nie zawiera obrazu instalacji.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
pl: Urządzenie %s jest zaszyfrowane. Aby uzyskać dostęp do zawartości urządzenia podczas instalacji, należy podać poniżej hasło urządzenia.

en: Device Creation Failed
pl: Utworzenie urządzenia nie powiodło się

en: Device Filter
pl: Filtr urządzeń

en: Device Options
pl: Opcje urządzenia

en: Device Removal Failed
pl: Usunięcie urządzenia nie powiodło się

en: Device Resize Failed
pl: Zmiana rozmiaru nie powiodła się

en: Device Setup Failed
pl: Ustawienie urządzenia nie powiodło się

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Directory holding image:
pl: Katalog zawierający obraz:

en: Dirty File Systems
pl: Nieczysto zamknięte systemy plików

en: Disc Found
pl: Odnaleziono płytę

en: Disc Not Found
pl: Nie odnaleziono płyty

en: Discovery
pl: Wykrywanie

en: Disk %s contains BIOS RAID metadata, but is not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disk %s. | Disks %s contain BIOS RAID metadata, but are not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disks %s.
pl[0]: Dysk %s zawiera metadane RAID BIOS-u, ale nie jest częścią żadnego rozpoznanego zestawu RAID BIOS-u. Ignorowanie dysku %s.
pl[1]: Dyski %s zawierają metadane RAID BIOS-u, ale nie są częścią żadnego rozpoznanego zestawu RAID BIOS-u. Ignorowanie dysków %s.
pl[2]: Dyski %s zawierają metadane RAID BIOS-u, ale nie są częścią żadnego rozpoznanego zestawu RAID BIOS-u. Ignorowanie dysków %s.

en: Do _Not Format
pl: _Nie formatuj

en: Do you have a driver disk?
pl: Posiadany jest dysk ze sterownikami?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
pl: Uruchomić interfejsy sieciowe w tym systemie?

en: Do you wish to load any more driver disks?
pl: Wczytać więcej dysków ze sterownikami?

en: Done
pl: Ukończono

en: Drive %(drive)s (%(size)-0.f MB) (Model: %(model)s)
pl: Dysk %(drive)s (%(size)-0.f MB, model: %(model)s)

en: Driver Disk Source
pl: Dysk ze sterownikami

en: Driver disc detected
pl: Wykryto płytę ze sterownikami

en: Driver disc was detected in %s. Do you want to use it?.
pl: Wykryto płytę ze sterownikami w %s. Użyć jej?

en: Driver disk
pl: Dysk ze sterownikami

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
pl: Dysk ze sterownikami jest nieprawidłowy dla tego wydania systemu %s.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
pl: Z powodu zmian systemu, konfiguracja programu startowego nie może zostać automatycznie zaktualizowana.

en: Duplicate Device
pl: Urządzenie powtarza się

en: Duplicate Label
pl: Etykieta powtarza się

en: Dutch
pl: holenderski

en: Dynamic IP Configuration (DHCPv6)
pl: Dynamiczna konfiguracja adresu IP (DHCPv6)

en: Dynamic IP configuration (DHCP)
pl: Dynamiczna konfiguracja adresu IP (DHCP)

en: EFI System Partition
pl: Partycja systemowa EFI

en: E_xit Installer
pl: Za_kończ instalator

en: Edit
pl: Zmodyfikuj

en: Edit LVM Volume Group
pl: Modyfikacja grupy woluminów LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
pl: Modyfikacja grupy woluminów LVM: %s

en: Edit Logical Volume: %s
pl: Modyfikacja woluminu logicznego: %s

en: Edit Partition: %s
pl: Modyfikacja partycji: %s

en: Edit RAID Device
pl: Modyfikacja urządzenia RAID

en: Edit RAID Device: %s
pl: Modyfikacja urządzenia RAID: %s

en: Edit Repository
pl: Modyfikacja repozytorium

en: Eject Disc
pl: Wysuń płytę

en: Enable HTTP proxy
pl: Włączenie pośrednika HTTP

en: Enable IPv4 Support
pl: Obsługa IPv4

en: Enable IPv4 support
pl: Obsługa IPv4

en: Enable IPv6 Support
pl: Obsługa IPv6

en: Enable IPv6 support
pl: Obsługa IPv6

en: Enable network interface
pl: Włączenie interfejsu sieciowego

en: Encrypt device?
pl: Zaszyfrować urządzenie?

en: Encrypted
pl: Zaszyfrowane

en: Encrypting %s
pl: Szyfrowanie %s

en: English
pl: angielski

en: Enter Boot Loader Password
pl: Proszę podać hasło programu startowego

en: Enter Module Parameters
pl: Podanie parametrów modułu

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
pl: Proszę podać hasło dla programu startowego, a potem je potwierdzić (proszę zauważyć, że mapowanie klawiszy w BIOS-ie może być inne niż te, które jest najczęściej używane).

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
pl: Proszę podać etykietę wyświetlaną w menu programu startowego. Urządzenie (lub dysk twardy i numer partycji) to urządzenie, z którego będzie uruchamiany system.

en: Enter passphrase for encrypted partition
pl: Proszę podać hasło dla zaszyfrowanej partycji

en: Enter passphrase:
pl: Proszę podać hasło:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
pl: Proszę podać adres i przedrostek IPv4 i/lub IPv6 (adres/przedrostek). Dla IPv4 akceptowalny jest przedrostek w formie maski sieciowej czterech liczb oddzielonych kropkami lub CIDR. Brama i serwer nazw muszą być prawidłowymi adresami IPv4 lub IPv6.

en: Error
pl: Błąd

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
pl: Błąd - nazwa woluminu logicznego %s jest nieprawidłowa.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
pl: Błąd - nazwa woluminu logicznego zawiera niedozwolone znaki lub spacje. Dozwolone znaki to litery, cyfry, "." lub "_".

en: Error - the volume group name %s is not valid.
pl: Błąd - nazwa grupy woluminów %s jest nieprawidłowa.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
pl: Błąd - nazwa grupy woluminów zawiera niedozwolone znaki lub spacje. Dozwolone znaki to litery, cyfry, "." lub "_".

en: Error Enabling Network
pl: Błąd podczas włączania sieci

en: Error Installing Package
pl: Błąd podczas instalowania pakietu

en: Error Parsing Kickstart Config
pl: Błąd podczas przetwarzania konfiguracji kickstart

en: Error Partitioning
pl: Błąd podczas partycjonowania

en: Error Running Transaction
pl: Błąd podczas wykonywania transakcji

en: Error Saving Screenshot
pl: Błąd podczas zapisywania zrzutu ekranu

en: Error Setting Up Repository
pl: Błąd podczas ustawiania repozytorium

en: Error With Data
pl: Błąd danych

en: Error With Request
pl: Błąd żądania

en: Error determining boot device's disk name
pl: Błąd podczas ustalania nazwy dysku urządzenia startowego

en: Error downloading kickstart file
pl: Błąd podczas pobierania pliku kickstart

en: Error downloading updates image
pl: Błąd podczas pobierania obrazu aktualizacji

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    The /etc/fstab on your upgrade partition does not reference a valid swap device.
    
    Press OK to exit the installer
pl: Błąd podczas włączania urządzenia wymiany %(name)s: %(msg)s
    
    Plik /etc/fstab na aktualizowanej partycji nie wskazuje na prawidłowe urządzenie wymiany.
    
    Proszę nacisnąć przycisk OK, aby zakończyć instalator

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    This most likely means this swap device has not been initialized.
    
    Press OK to exit the installer.
pl: Błąd podczas włączania urządzenia wymiany %(name)s: %(msg)s
    
    Najprawdopodobniej oznacza to, że urządzenie wymiany nie zostało zainicjowane.
    
    Proszę nacisnąć przycisk OK, aby zakończyć instalator.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
pl: Błąd w %s w wierszu %d pliku kickstart %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
pl: Błąd podczas otwierania pliku kickstart %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania wierszy %%ksappend: %s

en: Error processing LVM.
    There is inconsistent LVM data on %(msg)s.  You can reinitialize all related PVs (%(pvs)s) which will erase the LVM metadata, or ignore which will preserve the contents.  This action may also be applied to all other PVs with inconsistent metadata.
pl: Błąd podczas przetwarzania LVM.
    Na %(msg)s znajdują się niespójne dane LVM. Można ponownie zainicjować wszystkie związane woluminy fizyczne (%(pvs)s), co usunie wszystkie metadane LVM lub zignorować, co zachowa zawartość. Tę czynność można zastosować także do wszystkich innych woluminów fizycznych z niespójnymi metadanymi.

en: Error processing drive:
    
    %(path)s
    %(size)-0.fMB
    %(description)s
    
    This device may need to be reinitialized.
    
    REINITIALIZING WILL CAUSE ALL DATA TO BE LOST!
    
    This action may also be applied to all other disks needing reinitialization.%(details)s
pl: Błąd podczas przetwarzania dysku:
    
    %(path)s
    %(size)-0.f MB
    %(description)s
    
    Te urządzenie musi zostać ponownie zainicjowane.
    
    PONOWNE ZAINICJOWANIE SPOWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANYCH.
    
    Tę czynność można zastosować także do wszystkich innych dysków wymagających ponownego zainicjowania.%(details)s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
pl: Błąd podczas odczytywania zawartości pliku kickstart %s: %m

en: Error storing an encryption key: %s
pl: Błąd podczas przechowywania klucza szyfrowania: %s

en: Error with Hostname
pl: Błąd nazwy komputera

en: Error with Partitioning
pl: Błąd podczas partycjonowania

en: Error with Password
pl: Błąd hasła

en: Error with passphrase
pl: Błąd hasła

en: Error!
pl: Błąd.

en: Errors like this usually mean there is a problem with the filesystem that will require user interaction to repair.  Before restarting installation, reboot to rescue mode or another system that allows you to repair the filesystem interactively.  Restart installation after you have corrected the problems on the filesystem.
pl: Tego typu błędy zwykle wskazują na problem z systemem plików, który będzie wymagał działania użytkownika w celu naprawienia go. Przed ponownym uruchomieniem instalacji należy uruchomić tryb ratunkowy lub inny system umożliwiający interaktywne naprawienie systemu plików. Po ukończeniu należy ponownie uruchomić instalację.

en: Escrow certificate with url %s requires network to be enabled in loader or configured in kickstart file.
pl: Certyfikat escrow z adresem URL %s wymaga włączenia sieci w programie wczytującym lub skonfigurowania jej w pliku kickstart.

en: Estonian
pl: estoński

en: Examining Devices
pl: Sprawdzanie urządzeń

en: Examining storage devices
pl: Sprawdzanie urządzeń przechowywania danych

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit installer
pl: Zakończ instalator

en: Exiting
pl: Kończenie działania

en: Extended
pl: Rozszerzona

en: FCoE not available
pl: FCoE jest niedostępne

en: Failed LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s removed again.
pl: Ponowne usunięcie LUN %(fcplun)s w WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s nie powiodło się.

en: Failed to activate these network interfaces: %s
pl: Aktywowanie tych interfejsów sieciowych się nie powiodło: %s

en: Failed to load driver disk from file.
pl: Wczytanie sterownika z pliku dysku ze sterownikami nie powiodło się.

en: Failed to mount driver disk.
pl: Zamontowanie dysku ze sterownikami nie powiodło się.

en: Failed to mount partition.
pl: Zamontowanie partycji nie powiodło się.

en: Failed to mount updates disk
pl: Zamontowanie dysku aktualizacji nie powiodło się

en: Failed to read directory %s: %m
pl: Odczytanie katalogu %s nie powiodło się: %m

en: File System _Type:
pl: _Typ systemu plików:

en: File system errors left uncorrected.
pl: Błędy systemu plików nie zostały naprawione.

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
pl: Systemy plików zostały już aktywowane. Nie można już wrócić do wcześniejszych ekranów.
    
    Kontynuować instalację?

en: Fill all space _up to (MB):
pl: Wyp_ełnienie całego miejsca do (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
pl: Wypełnienie do m_aksymalnej dozwolonej wielkości

en: Filter By:
pl: Filtrowanie według:

en: Finishing upgrade
pl: Kończenie aktualizacji

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
pl: Kończenie aktualizacji. Może to chwilę potrwać.

en: Finnish
pl: fiński

en: Firmware RAID
pl: Programowy RAID

en: First BIOS drive:
pl: Pierwszy dysk w BIOS-ie:

en: First sector of boot partition
pl: Pierwszy sektor partycji startowej

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
pl: Świecenie diodami portu %s przez %d sekundy.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
pl: Wystąpiły następujące ostrzeżenia podczas automatycznego partycjonowania:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
pl: _Wymuszenie, aby była partycją podstawową

en: Format
pl: Sformatowanie

en: Format Warning
pl: Ostrzeżenia formatowania

en: Format Warnings
pl: Ostrzeżenia formatowania

en: Format as Swap?
pl: Sformatować jako partycję wymiany?

en: Format uninitialized DASD device?
    
    There is %d uninitialized DASD device on this system.  To continue installation, the device must be formatted.  Formatting will remove any data on this device. | Format uninitialized DASD devices?
    
    There are %d uninitialized DASD devices on this system.  To continue installation, the devices must be formatted.  Formatting will remove any data on these devices.
pl[0]: Sformatować niezainicjowane urządzenie DASD?
    
    W systemie jest %d niezainicjowane urządzenie DASD. Aby kontynuować instalację, urządzenie musi zostać sformatowane. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych na tym urządzeniu.
pl[1]: Sformatować niezainicjowane urządzenia DASD?
    
    W systemie są %d niezainicjowane urządzenia DASD. Aby kontynuować instalację, urządzenia muszą zostać sformatowane. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych na tych urządzeniach.
pl[2]: Sformatować niezainicjowane urządzenia DASD?
    
    W systemie jest %d niezainicjowanych urządzeń DASD. Aby kontynuować instalację, urządzenia muszą zostać sformatowane. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych na tych urządzeniach.

en: Format?
pl: Sformatować?

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
pl[0]: Formatowanie urządzenia DASD
pl[1]: Formatowanie urządzeń DASD
pl[2]: Formatowanie urządzeń DASD

en: Formatting Failed
pl: Sformatowanie nie powiodło się

en: Found local installation media
pl: Odnaleziono lokalny nośnik instalacji

en: Fourth BIOS drive:
pl: Czwarty dysk w BIOS-ie:

en: Free
pl: Wolne

en: Free Space
pl: Wolne miejsce

en: Free Space (MB)
pl: Wolne miejsce (MB)

en: Free Space:
pl: Wolne miejsce:

en: French
pl: francuski

en: Fresh Installation
pl: Świeża instalacja

en: Gateway:
pl: Brama:

en: German
pl: niemiecki

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
pl[0]: Po %d próbie połączenie zostanie porzucone.
pl[1]: Po %d próbach połączenie zostanie porzucone.
pl[2]: Po %d próbach połączenie zostanie porzucone.

en: Go _back
pl: _Wstecz

en: Graphical Desktop
pl: Środowisko graficzne

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
pl: Instalacja graficzna jest niedostępna. Uruchamianie trybu tekstowego.

en: Greek
pl: grecki

en: Gujarati
pl: gudżaracki

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
pl: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Dysk twardy

en: Hard Drives
pl: Dyski twarde

en: Hard drive
pl: Dysk twardy

en: Hardware Error Encountered
pl: Wystąpił błąd sprzętu

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Hindi
pl: hindi

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
pl: Nazwa komputera musi składać się z 255 znaków lub mniej.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
pl: Nazwa komputera musi rozpoczynać się od prawidłowego znaku z zakresu "a-z", "A-Z" lub "0-9"

en: Hostname:
pl: Nazwa komputera:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
pl: Nazwy komputerów mogą zawierać tylko znaki "a-z", "A-Z", "0-9", "-" lub "."

en: How would you like to modify your drive configuration?
pl: Jak zmodyfikować konfigurację dysku?

en: Hungarian
pl: węgierski

en: I _don't want to create a swap file
pl: Bez utworzenia _obszaru wymiany

en: I _want to create a swap file
pl: Utworzenie obszaru _wymiany

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
pl: Nie można przejść do poprzedniego kroku. Należy spróbować jeszcze raz.

en: IP address is missing.
pl: Brak adresu IP.

en: IPv4 Address
pl: Adres IPv4

en: IPv4 Address:
pl: Adres IPv4:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
pl: Przedrostek CIDR IPv4 musi być między 0 a 32.

en: IPv4 Gateway
pl: Brama IPv4

en: IPv4 Nameserver
pl: Serwer nazw IPv4

en: IPv4 Needed for NFS
pl: IPv4 jest wymagane dla NFS

en: IPv4 Prefix
pl: Przedrostek IPv4

en: IPv4 address:
pl: Adres IPv4:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
pl: Adresy IPv4 muszą zawierać cztery liczby od 0 do 255 oddzielone kropkami.

en: IPv6 Address
pl: Adres IPv6

en: IPv6 Address:
pl: Adres IPv6:

en: IPv6 CIDR prefix must be between 0 and 128.
pl: Przedrostek CIDR IPv6 musi być między 0 a 128.

en: IPv6 Gateway
pl: Brama IPv6

en: IPv6 Nameserver
pl: Serwer nazw IPv6

en: IPv6 Prefix
pl: Przedrostek IPv6

en: IPv6 address:
pl: Adres IPv6:

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Identifier:
pl: Identyfikator:

en: Identify
pl: Identyfikacja

en: Identify NIC
pl: Identyfikacja NIC

en: If enabled the multipath devices are named following the /dev/mapper/mpath<letter> format instead of /dev/mapper/<wwid>. Note that the user friendly names are assigned by multipath tools and are not guaranteed to be the same between installs.
pl: Jeśli włączono, to urządzenia wielościeżkowe są nazywane zgodnie z formatem /dev/mapper/mpath<litera> zamiast /dev/mapper/<wwid>. Proszę zauważyć, że nazwy przyjazne dla użytkownika są przydzielane przez narzędzia do obsługi urządzeń wielościeżkowych i nie jest gwarantowane, że będą takie same między instalacjami.

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
pl: Aby przetestować dodatkowe nośniki, należy włożyć następną płytę i nacisnąć "%s". Przetestowanie każdej płyty nie jest ściśle wymagane, ale jest wysoko zalecane. Płyty powinny zostać przetestowane przynajmniej przed ich pierwszym użyciem. Po pomyślnym przetestowaniu nie ma potrzeby ponownie testować każdej płyty, aby ją ponownie użyć.

en: Ignore _all
pl: Zignoruj _wszystkie

en: Illegal Logical Volume Name
pl: Niedozwolona nazwa woluminu logicznego

en: Illegal logical volume name
pl: Niedozwolona nazwa woluminu logicznego

en: Illegal size
pl: Niedozwolony rozmiar

en: Iloko
pl: iloko

en: In progress
pl: W trakcie wykonywania

en: In which time zone are you located?
pl: W której strefie czasowej znajduje się komputer?

en: Indonesian
pl: indonezyjski

en: Info
pl: Informacje

en: Initializing iSCSI initiator
pl: Inicjowanie inicjatora iSCSI

en: Insert Driver Disk
pl: Włożenie dysku ze sterownikami

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
pl: Proszę włożyć dysk ze sterownikami do /dev/%s i nacisnąć przycisk "OK", aby kontynuować.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
pl: Proszę włożyć dysk aktualizacji do %s i nacisnąć przycisk "OK", aby kontynuować.

en: Install
pl: Instalacja

en: Install Window
pl: Okno instalacji

en: Install class forcing text mode installation
pl: Klasa instalacji wymusza instalację w trybie tekstowym

en: Install on System
pl: Instalacja w systemie

en: Install the live CD to your hard disk
pl: Instalacja obrazu Live na dysku twardym

en: Install to Hard Drive
pl: Instalacja na dysku twardym

en: Installation Key
pl: Klucz instalacji

en: Installation Method
pl: Metoda instalacji

en: Installation Progress
pl: Postęp instalacji

en: Installation Starting
pl: Rozpoczynanie instalacji

en: Installation cannot continue.
pl: Instalacja nie może być kontynuowana.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
pl: Instalacja wymaga partycjonowania dysku twardego. Domyślny układ jest odpowiedni dla większości użytkowników. Proszę wybrać, które miejsce i dyski mają zostać użyte jako cel instalacji.

en: Installing %s
pl: Instalowanie %s

en: Installing bootloader.
pl: Instalowanie programu startowego.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
pl: Instalowanie na urządzeniu FireWire. W ten sposób można lub nie uzyskać działający system.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
pl: Instalowanie na urządzeniu USB. W ten sposób można lub nie uzyskać działający system.

en: Installs or upgrades to enterprise devices such as Storage Area Networks (SANs). This option will allow you to add FCoE / iSCSI / zFCP disks and to filter out devices the installer should ignore.
pl: Instalacja lub aktualizacja na urządzeniach klasy enterprise, takich jak sieci pamięci masowych SAN. Ta opcja umożliwia dodanie dysków FCoE/iSCSI/zFCP i filtrowanie urządzeń, które instalator ma ignorować.

en: Installs or upgrades to typical types of storage devices.  If you're not sure which option is right for you, this is probably it.
pl: Instalacja lub aktualizacja na typowych rodzajach urządzeń przechowywania danych. W razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniej opcji, ta jest prawdopodobnie właściwa.

en: Interconnect
pl: Połączenie

en: Interconnect
    Vendor
    Identifier
pl: Połączenie
    Producent
    Identyfikator

en: Interface
pl: Interfejs

en: Invalid Directories
pl: Nieprawidłowe katalogi

en: Invalid Duration
pl: Nieprawidłowy czas trwania

en: Invalid Prefix
pl: Nieprawidłowy przedrostek

en: Invalid Proxy URL
pl: Nieprawidłowy adres URL pośrednika

en: Invalid Repository Name
pl: Nieprawidłowa nazwa repozytorium

en: Invalid Repository URL
pl: Nieprawidłowy adres URL repozytorium

en: Invalid Volume Group Name
pl: Nieprawidłowa nazwa grupy woluminów

en: Invalid mount point
pl: Nieprawidłowy punkt montowania

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Kannada
pl: kannada

en: Kernel Parameters
pl: Parametry jądra

en: Keyboard Selection
pl: Wybór klawiatury

en: Keyboard Type
pl: Typ klawiatury

en: Kickstart Error
pl: Błąd kickstart

en: Korean
pl: koreański

en: LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s already configured.
pl: LUN %(fcplun)s w WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s jest już skonfigurowane.

en: LVM Logical Volume
pl: Wolumin logiczny LVM

en: LVM Physical Volume
pl: Wolumin fizyczny LVM

en: LVM Volume Group
pl: Grupa woluminów LVM

en: LVM Volume Group %s (%-0.f MB)
pl: Grupy woluminów LVM %s (%-0.f MB)

en: LVM Volume Groups
pl: Grupy woluminów LVM

en: Label
pl: Etykieta

en: Language Selection
pl: Wybór języka

en: Load another disk
pl: Wczytaj inny dysk

en: Load driver disk
pl: Wczytanie dysku ze sterownikami

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Loading %s driver
pl: Wczytywanie sterownika %s

en: Loading SCSI driver
pl: Wczytywanie sterownika SCSI

en: Local CD/DVD
pl: Lokalny napęd CD/DVD

en: Logging in to iSCSI node
pl: Logowanie do węzła iSCSI

en: Logging in to iSCSI node %s
pl: Logowanie do węzła iSCSI %s

en: Logical Volume Manager (LVM) is a 3 level construct. The first level is made up of disks or partitions formated with LVM metadata called Physical Volumes (PV).  A Volume Group (VG) sits on top of one or more PVs. The VG, in turn, is the base to create one or more Logical Volumes (LV).  Note that a VG can be an aggregate of PVs from multiple physical disk.  For more information on using LVM please consult the %s documentation
pl: Menedżer woluminów logicznych (LVM) jest konstrukcją trzypoziomową. Pierwszy poziom składa się z dysków lub partycji sformatowanych za pomocą metadanych LVM, zwanych woluminami fizycznymi. Grupa woluminów składa się z jednego lub więcej woluminów fizycznych, za to grupa woluminów jest podstawą do utworzenia jednego lub więcej woluminów logicznych. Proszę zauważyć, że grupa woluminów może być składana z woluminów fizycznych z wielu dysków fizycznych. Aby uzyskać więcej informacji o używaniu LVM, proszę zobaczyć dokumentację %s

en: Logical Volume Name
pl: Nazwa woluminu logicznego

en: Logical Volume Name:
pl: Nazwa woluminu logicznego:

en: Logical Volume Names must be less than %d characters
pl: Nazwy woluminów logicznych muszą mieć mniej niż %d znaków

en: Login
pl: Logowanie

en: Looking for installation images on CD device %s
pl: Wyszukiwanie obrazów instalacji na urządzeniu CD %s

en: Looking for installation images on CD device %s
pl: Wyszukiwanie obrazów instalacji na urządzeniu CD %s

en: MD RAID ARRAY %s (%-0.f MB)
pl: MATRYCA MD RAID %s (%-0.f MB)

en: Macedonian
pl: macedoński

en: Maithili
pl: maithili

en: Make LVM Volume Group
pl: Utworzenie grupy woluminów LVM

en: Make Logical Volume
pl: Utworzenie woluminu logicznego

en: Make RAID Device
pl: Utworzenie urządzenia RAID

en: Malay
pl: malajski

en: Malayalam
pl: malajalam

en: Manual Configuration
pl: Ręczna konfiguracja

en: Manual TCP/IP Configuration
pl: Ręczna konfiguracja TCP/IP

en: Manual configuration
pl: Ręczna konfiguracja

en: Manually choose
pl: Wybór ręczny

en: Manually create your own custom layout on the selected device(s) using our partitioning tool.
pl: Ręcznie tworzy własny układ na wybranych urządzeniach używając narzędzia do partycjonowania.

en: Marathi
pl: marathi

en: Master Boot Record (MBR)
pl: Główny sektor startowy (MBR)

en: Media Check
pl: Sprawdzanie nośników

en: Media Detected
pl: Wykryto nośniki

en: Media ejected
pl: Wysunięto nośnik

en: Mi_grate filesystem to:
pl: _Migracja systemów plików do:

en: Migrate File Systems
pl: Migracja systemów plików

en: Migration Failed
pl: Migracja nie powiodła się

en: Minimal
pl: Minimalna

en: Missing /boot Volume
pl: Brak woluminu /boot

en: Missing Group
pl: Brak grupy

en: Missing ISO 9660 Image
pl: Brak obrazu ISO 9660

en: Missing Information
pl: Brak informacji

en: Missing Package
pl: Brak pakietu

en: Missing Protocol
pl: Brak protokołu

en: Missing options on line %d of kickstart file %s.
pl: Brak opcji w wierszu %d pliku kickstart %s.

en: Missing protocol
pl: Brak protokołu

en: More Driver Disks?
pl: Więcej dysków ze sterownikami?

en: Mount Point
pl: Punkt montowania

en: Mount Point Error
pl: Błąd punktu montowania

en: Mount Point/
    RAID/Volume
pl: Punkt montowania/
    RAID/wolumin

en: Mount failed
pl: Zamontowanie nie powiodło się

en: Mount point in use
pl: Punkt montowania jest używany

en: Multipath Devices
pl: Urządzenia wielościeżkowe

en: Must provide an iSCSI initiator name
pl: Należy podać nazwę inicjatora iSCSI.

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
pl: Należy podać parametr --url dla metody adresu URL kickstart.

en: NFS Setup
pl: Ustawienia NFS

en: NFS directory
pl: Katalog NFS

en: NFS installation method requires IPv4 support.
pl: Metoda instalacji NFS wymaga obsługi IPv4.

en: NFS mount options (optional):
pl: Opcje montowania NFS (opcjonalne):

en: NFS server name:
pl: Nazwa serwera NFS:

en: Name Server:
pl: Serwer nazw:

en: Name in use
pl: Nazwa jest używana

en: Nameserver:
pl: Serwer nazw:

en: Nepali
pl: nepalski

en: Network Configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: Network Error
pl: Błąd sieci

en: Network Install Required
pl: Wymagana jest instalacja sieciowa

en: Networking Device
pl: Urządzenie sieciowe

en: No
pl: Nie

en: No Drives Found
pl: Nie odnaleziono dysków

en: No Media Found
pl: Nie odnaleziono nośników

en: No Network Available
pl: Brak dostępnych sieci

en: No Software Repos Enabled
pl: Brak włączonych repozytoriów oprogramowania

en: No authentication
pl: Brak uwierzytelnienia

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
pl: Nie wczytano żadnych sterowników urządzeń dla systemu. Dodać jakieś teraz?

en: No disks found
pl: Nie odnaleziono dysków

en: No driver found
pl: Nie odnaleziono sterownika

en: No drivers found
pl: Nie odnaleziono sterowników

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
pl: Nie odnaleziono sterowników, które można wczytać ręcznie. Użyć dysku ze sterownikami?

en: No free slots
pl: Brak wolnych miejsc

en: No free space
pl: Brak wolnego miejsca

en: No iSCSI nodes discovered
pl: Nie wykryto węzłów iSCSI

en: No iSCSI nodes to log in
pl: Brak węzłów iSCSI do zalogowania

en: No initiator name set
pl: Nie ustawiono nazwy inicjatora

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
pl: Nie odnaleziono nośnika instalacji. Proszę włożyć płytę do napędu i spróbować ponownie.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
pl: W systemie nie zainstalowano żadnych pakietów jądra. Konfiguracja programu startowego nie zostanie zmieniona.

en: No new drivers were found on this driver disk.This may indicate that this disk has already been loaded,or that the drivers it contains don't match your hardware.Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
pl: Na dysku ze sterownikami nie odnaleziono żadnych nowych sterowników. Może to wskazywać na to, że dysk został już wczytany lub nie zawiera on sterowniki nie pasujące do sprzętu. Samodzielnie wybrać sterownik, kontynuować mimo to czy wczytać inny dysk ze sterownikami?

en: No new iSCSI nodes discovered
pl: Nie wykryto nowych węzłów iSCSI

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
pl: Brak dostępnych partycji do zmiany rozmiaru. Można zmieniać tylko fizyczne partycje z określonymi systemami plików.

en: No password
pl: Bez hasła

en: No usable disks have been found.
pl: Nie odnaleziono żadnych używalnych dysków.

en: Node Name
pl: Nazwa węzła

en: None
pl: Brak

en: Northern Sotho
pl: północny sotho

en: Norwegian(Bokmål)
pl: norweski (bokmål)

en: Not enough physical volumes
pl: Za mało woluminów fizycznych

en: Not enough space
pl: Za mało miejsca na dysku

en: Note that the creation action requires one of the following:
    
    * Free space in one of the Hard Drives.
    * At least two free Software RAID partitions.
    * At least one free physical volume (LVM) partition.
    * At least one Volume Group with free space.
pl: Proszę zauważyć, że czynność utworzenia wymaga jednego z poniższych:
    
    * Wolnego miejsca na jednym z dysków twardych.
    * Co najmniej dwie wolne partycje programowego RAID.
    * Co najmniej jedna wolna partycja woluminu fizycznego (LVM).
    * Co najmniej jedna grupa woluminów z wolnym miejscem.

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
pl: Po ponownym uruchomieniu mogą być dostępne aktualizacje, aby zapewnić poprawne funkcjonowanie systemu. Ich instalacja jest zalecana.

en: Notice
pl: Uwaga

en: Number of _spares:
pl: Liczba dysków zapa_sowych:

en: Operational error.
pl: Błąd działania.

en: Opt_ions
pl: Op_cje

en: Optional packages selected: %(inst)d of %(cnt)d
pl: Wybrane pakiety opcjonalne: %(inst)d z %(cnt)d

en: Original File System Label:
pl: Pierwotna etykieta systemu plików:

en: Original File System Type:
pl: Pierwotny typ systemu plików:

en: Oriya
pl: orija

en: Other SAN Devices
pl: Inne urządzenia SAN

en: Package Installation
pl: Instalacja pakietów

en: Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d | Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d
pl[0]: Ukończone pakiety: %(donepkgs)d z %(numpkgs)d
pl[1]: Ukończone pakiety: %(donepkgs)d z %(numpkgs)d
pl[2]: Ukończone pakiety: %(donepkgs)d z %(numpkgs)d

en: Packages in %s
pl: Pakiety w %s

en: Partition
pl: Partycja

en: Partitioning
pl: Partycjonowanie

en: Partitioning Errors
pl: Błędy podczas partycjonowania

en: Partitioning Type
pl: Typ partycjonowania

en: Partitioning Warning
pl: Ostrzeżenie partycjonowania

en: Partitioning Warnings
pl: Ostrzeżenia partycjonowania

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
pl: Partycje typu "%s" muszą znajdować się na jednym dysku. Proszę wybrać dysk z listy "Dostępne dyski".

en: Passphrase
pl: Hasło

en: Passphrase for encrypted device
pl: Hasło dla zaszyfrowanego urządzenia

en: Password
pl: Hasło

en: Password (confirm):
pl: Hasło (potwierdzenie):

en: Password Length
pl: Długość hasła

en: Password Mismatch
pl: Hasła nie zgadzają się

en: Password empty
pl: Puste hasło

en: Password:
pl: Hasło:

en: Passwords do not match
pl: Hasła różnią się

en: Passwords don't match
pl: Hasła różnią się

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Performing post-installation configuration
pl: Wykonywanie konfiguracji systemu po instalacji

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
pl: Wykonywanie poinstalacyjnych zmian w systemie plików. Może to potrwać kilka minut.

en: Performing post-upgrade configuration
pl: Wykonywanie konfiguracji systemu po aktualizacji

en: Persian
pl: perski

en: Physical Volumes to _Use:
pl: Woluminy fizyczne do _użycia:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
pl: Proszę wybrać hasło roota. Należy podać je dwa razy, aby upewnić się, że nie popełniono błędu podczas pisania.

en: Placing the root partition on an XFS filesystem is not supported in %s.
pl: Umieszczenie partycji root na systemie plików XFS nie jest obsługiwane w %s.

en: Please Select A Device
pl: Proszę wybrać urządzenie

en: Please enter a logical volume name.
pl: Proszę podać nazwę woluminu logicznego.

en: Please enter a volume group name.
pl: Proszę podać nazwę grupy woluminów.

en: Please enter an NFS server and path.
pl: Proszę podać serwer NFS i ścieżkę.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
pl: Proszę podać wszystkie parametry, które mają zostać przekazane modułowi %s, rozdzielone spacjami. Jeśli nie wiadomo, jakie parametry podać, należy pominąć ten ekran, naciskając przycisk "OK".

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
pl: Proszę podać adres URL zawierający obraz instalacji %s na serwerze.

en: Please enter the server and NFSv3 path to your %s installation image and optionally additional NFS mount options.
pl: Proszę podać serwer i ścieżkę NFSv3 do obrazu instalacji %s i opcjonalnie dodatkowe opcje montowania NFS.

en: Please insert %(productName)s disc %(discnum)d to continue.
pl: Proszę włożyć płytę systemu %(productName)s o numerze %(discnum)d, aby kontynuować.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
pl: Proszę ręcznie połączyć się klientem VNC do %s, aby rozpocząć instalację.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
pl: Proszę ręcznie połączyć klienta VNC, aby rozpocząć instalację.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
pl: Proszę nazwać komputer. Nazwa komputera identyfikuje go w sieci.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
pl: Proszę podać informacje o konfiguracji dla tego repozytorium oprogramowania.

en: Please reboot to use the installed system.
pl: Proszę uruchomić ponownie komputer, aby użyć zainstalowanego systemu.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
pl: Proszę wybrać dodatkowe repozytoria, które mają zostać użyte do instalacji oprogramowania.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
pl: Proszę wybrać poniżej sterownik, który ma zostać wczytany. Jeśli potrzebnego sterownika nie ma na tej liście, a użytkownik posiada osobny dysk ze sterownikami, należy nacisnąć klawisz F2.

en: Please select the drives you'd like to install the operating system on, as well as any drives you'd like to automatically mount to your system, below:
pl: Proszę poniżej wybrać dyski, na których zainstalować system operacyjny, a także te, które mają być automatycznie montowane w systemie:

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
pl: Proszę wybrać interfejs sieciowy, który jest podłączony do
    przełącznika FCoE.

en: Please shutdown to use the installed system.
pl: Proszę wyłączyć komputer, aby użyć zainstalowanego systemu.

en: Polish
pl: polski

en: Port / Target / LUN
    Target Identifier
pl: Port/cel/LUN
    Identyfikator celu

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Portuguese(Brazilian)
pl: portugalski (brazylijski)

en: Post Installation
pl: Po instalacji

en: Post Upgrade
pl: Po aktualizacji

en: Post-Installation
pl: Po instalacji

en: Pre-Installation
pl: Przed instalacją

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
pl: Przedrostek musi być między 1 a 32 dla sieci IPv4 lub między 1 a 128 dla sieci IPv6

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
pl[0]: Przygotowywanie %d urządzenia DASD do użycia z systemem Linux...
pl[1]: Przygotowywanie %d urządzeń DASD do użycia z systemem Linux...
pl[2]: Przygotowywanie %d urządzeń DASD do użycia z systemem Linux...

en: Preparing to install
pl: Przygotowywanie do instalacji

en: Preparing transaction from installation source
pl: Przygotowywanie transakcji ze źródła instalacji

en: Press <enter> for a shell
pl: Naciśnięcie klawisza <enter> spowoduje przejście do powłoki

en: Proceed with upgrade?
pl: Kontynuować aktualizację?

en: Proxy URL
pl: Adres URL pośrednika

en: Proxy U_RL (host:port)
pl: Adres U_RL pośrednika (komputer:port)

en: Proxy must be either an ftp or http URL
pl: Pośrednik musi być adresem URL ftp lub http

en: Proxy pass_word
pl: _Hasło pośrednika

en: Proxy u_sername
pl: Nazwa _użytkownika pośrednika

en: Punjabi
pl: pendżabski

en: RAID Device
pl: Urządzenie RAID

en: RAID Devices
pl: Urządzenia RAID

en: RAID Partition
pl: Partycja RAID

en: RAID _Device:
pl: Urzą_dzenie RAID:

en: RAID _Level:
pl: _Poziom RAID:

en: RAM detected (MB):
pl: Wykryta pamięć RAM (MB):

en: Re-ini_tialize all
pl: Ponownie z_ainicjuj wszystkie

en: Re_boot
pl: U_ruchom ponownie

en: Re_set
pl: _Przywróć

en: Re_view and modify partitioning layout
pl: _Przejrzenie i zmodyfikowanie układu partycjonowania

en: Read-Only
pl: Tylko odczyt

en: Reading anaconda updates
pl: Odczytywanie aktualizacji programu anaconda

en: Reading driver disk
pl: Odczytywanie dysku ze sterownikami

en: Reason:
pl: Przyczyna:

en: Reboo_t
pl: _Uruchom ponownie

en: Reboot
pl: Uruchom ponownie

en: Reboot?
pl: Uruchomić ponownie?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
pl: Współczesne jądra (2.4 lub nowsze) wymagają znacznie większej przestrzeni wymiany niż wcześniejsze wersje, do dwóch razy więcej przestrzeni wymiany niż pamięci RAM systemu. Obecnie jest skonfigurowane %dMB przestrzeni wymiany, ale można teraz utworzyć dodatkowy obszar wymiany na jednym z systemów plików.

en: Recoverable errors have been detected or dosfsck has discovered an internal inconsistency.
pl: Wykryto odwracalne błędy lub program dosfsck wykrył wewnętrzną niespójność.

en: Reinstall System
pl: Ponowna instalacja systemu

en: Remote exception saving methods will not work.
pl: Metody zdalnego zapisywania wyjątków nie będą działały.

en: Removes all partitions on the selected device(s).  This includes partitions created by other operating systems.
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
pl: Usuwa wszystkie partycje na wybranych urządzeniach, w tym partycje utworzone przez inne systemy operacyjne.
    
    <b>Wskazówka:</b> ta opcja usunie wszystkie dane z wybranych urządzeń. Należy się upewnić, że utworzono ich kopie zapasowe.

en: Removes only Linux partitions (created from a previous Linux installation).  This does not remove other partitions you may have on your storage device(s) (such as VFAT or FAT32).
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
pl: Usuwa tylko partycje systemu Linux (utworzone przez poprzednie instalacje systemu Linux). Inne partycje na urządzeniach przechowywania danych (takie jak VFAT lub FAT32) nie zostaną usunięte.
    
    <b>Wskazówka:</b> ta opcja usunie wszystkie dane z wybranych urządzeń. Należy się upewnić, że utworzono ich kopie zapasowe.

en: Replace Existing Linux System(s)
pl: Zastąpienie istniejących systemów Linux

en: Replace existing Linux system
pl: Zastąpienie istniejącego systemu Linux

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
pl: Repozytorium %r nie posiada nazwy w konfiguracji, używanie identyfikatora

en: Repository _URL
pl: Adres _URL repozytorium

en: Repository editing is not available in text mode.
pl: Modyfikowanie repozytoriów nie jest dostępne w trybie tekstowym.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
pl: Wybrane hasło zawiera znaki spoza zestawu ASCII, które nie są dozwolone.

en: Required Install Media
pl: Wymagany jest nośnik instalacji

en: Rescue
pl: Ratowanie systemu

en: Rescue Method
pl: Metoda ratunkowa

en: Rescue Mode
pl: Tryb ratunkowy

en: Reserved Space:
pl: Zastrzeżone miejsce:

en: Resize Device Error
pl: Błąd podczas zmieniania rozmiaru urządzenia

en: Resize FileSystem Error
pl: Błąd podczas zmieniania rozmiaru systemu plików

en: Resizing
pl: Zmienianie rozmiaru

en: Resizing Failed
pl: Zmienienie rozmiaru nie powiodło się

en: Resizing filesystem on %s
pl: Zmienianie rozmiaru systemu plików na %s

en: Retains your current data and partitions and uses only the unpartitioned space on the selected device(s), assuming you have enough free space available.
pl: Utrzymuje obecne dane oraz partycje i używa tylko miejsca nie podzielonego na partycje na wybranych urządzeniach, przyjmując, że dostępne jest wystarczająco dużo wolnego miejsca.

en: Retrieving
pl: Pobieranie

en: Retrieving installation information for %s.
pl: Pobieranie informacji o instalacji dla %s.

en: Retrieving installation information.
pl: Pobieranie informacji o instalacji.

en: Retry
pl: Ponów

en: Retry _Login
pl: Ponów _logowanie

en: Retrying
pl: Ponowna próba

en: Retrying download.
pl: Ponowna próba pobrania.

en: Reverse CHAP Password:
pl: Odwrotne hasło CHAP:

en: Reverse CHAP Username:
pl: Odwrotna nazwa użytkownika CHAP:

en: Romanian
pl: rumuński

en: Root Password
pl: Hasło roota

en: Root Password:
pl: Hasło roota:

en: Root _Password:
pl: _Hasło roota:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
pl: Uruchamianie programu anaconda %s, trybu ratunkowego systemu %s - proszę czekać.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
pl: Uruchamianie programu anaconda %s, instalatora systemu %s - proszę czekać.

en: Running anaconda via telnet.
pl: Uruchamianie programu anaconda przez telnet.

en: Running post-installation scripts
pl: Wykonywanie skryptów poinstalacyjnych

en: Running pre-installation scripts
pl: Wykonywanie skryptów przedinstalacyjnych

en: Running...
pl: Wykonywanie...

en: Russian
pl: rosyjski

en: Saving Screenshot
pl: Zapisywanie zrzutu ekranu

en: Scanning
pl: Skanowanie

en: Scanning iSCSI nodes
pl: Skanowanie węzłów iSCSI

en: Screenshots Copied
pl: Skopiowano zrzuty ekranu

en: Scriptlet Failure
pl: Skrypt nie powiódł się

en: Search
pl: Wyszukaj

en: Search By:
pl: Wyszukiwanie według:

en: Search Results:
pl: Wyniki wyszukiwania:

en: Second BIOS drive:
pl: Drugi dysk w BIOS-ie:

en: Seconds:
pl: Drugie:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
pl: Należy wybrać przycisk "Tak", aby kontynuować i sformatować te partycje, lub przycisk "Nie", aby wrócić i zmienić te ustawienia.

en: Select A Directory
pl: Wybór katalogu

en: Select Device Driver to Load
pl: Wybór sterownika urządzenia do wczytania

en: Select Partition
pl: Wybór partycji

en: Select driver
pl: Wybór sterownika

en: Select driver disk image
pl: Wybór obrazu dysku ze sterownikami

en: Select network interface
pl: Wybór interfejsu sieciowego

en: Select the _partition to put the swap file on:
pl: P_roszę wybrać partycję, na której umieścić obszar wymiany:

en: Select the file which is your driver disk image.
pl: Proszę wybrać plik, który jest obrazem dysku ze sterownikami.

en: Serbian
pl: serbski

en: Serbian(Latin)
pl: serbski (alfabet łaciński)

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Setup Networking
pl: Ustawienia sieci

en: Shared library error.
pl: Błąd biblioteki współdzielonej.

en: Show Identifiers that Include:
pl: Wyświetlanie identyfikatorów zawierających:

en: Show Only Devices From:
pl: Wyświetlanie tylko urządzeń:

en: Show Only Devices Using:
pl: Wyświetlanie tylko urządzeń używających:

en: Shrink Current System
pl: Zmniejszenie obecnego systemu

en: Shrinks existing partitions to create free space for the default layout.
pl: Zmniejsza istniejące partycje, aby utworzyć wolne miejsce dla domyślnego układu.

en: Shutdown
pl: Wyłącz

en: Sinhala
pl: syngaleski

en: Size
    (MB)
pl: Rozmiar
    (MB)

en: Size (MB)
pl: Rozmiar (MB)

en: Size (MB):
pl: Rozmiar (MB):

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip boot loader updating
pl: Pominięcie aktualizacji programu startowego

en: Skip it
pl: Pomiń płytę

en: Slovak
pl: słowacki

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Software Development
pl: Tworzenie oprogramowania

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
pl: Programowy RAID umożliwia połączenie kilka dysków w jedno większe urządzenie RAID. Urządzenie RAID można skonfigurować tak, aby było szybsze i pewniejsze niż pojedynczy dysk. Aby uzyskać więcej informacji o używaniu urządzeń RAID, proszę zobaczyć dokumentację %s.

en: Some of the packages you have selected for install are missing dependencies or conflict with another package. You can exit the installation, go back and change your package selections, or continue installing these packages without their dependencies.
pl: Niektóre z pakietów wybranych do instalacji posiadają brakujące zależności lub są w konflikcie z innymi pakietami. Można zakończyć instalację, powrócić i zmienić wybór pakietów lub kontynuować instalowanie tych pakietów bez ich zależności.

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
pl: Niektóre z repozytoriów oprogramowania wymagają sieci, ale wystąpił błąd podczas włączania jej w systemie.

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
pl: Niektóre pakiety związane z tą grupą nie są wymagane do zainstalowania, ale mogą dostarczać dodatkową funkcjonalność. Proszę wybrać pakiety, które mają zostać zainstalowane.

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Specialized Storage Devices
pl: Wyspecjalizowane urządzenia przechowywania danych

en: Specify optional module arguments
pl: Proszę podać opcjonalne parametry modułu

en: Standard Partition
pl: Standardowa partycja

en: Start VNC
pl: Uruchom VNC

en: Start _Discovery
pl: Rozpocznij _wykrywanie

en: Starting VNC...
pl: Uruchamianie VNC...

en: Starting graphical installation.
pl: Rozpoczynanie instalacji graficznej.

en: Starting installation process
pl: Rozpoczynanie instalacji

en: Storage Activation Failed
pl: Aktywacja urządzeń przechowywania danych nie powiodła się

en: Storage Device Warning
pl: Ostrzeżenie urządzenia przechowywania danych

en: Storing encryption keys
pl: Przechowywanie kluczy szyfrowania

en: Success
pl: Powodzenie

en: Successfully logged in and attached the following nodes:
pl: Pomyślnie zalogowano i dołączono następujące węzły:

en: Suggested size (MB):
pl: Sugerowany rozmiar (MB):

en: Swap file _size (MB):
pl: Rozmiar ob_szaru wymiany (MB):

en: Swap file size (MB):
pl: Rozmiar obszaru wymiany (MB):

en: Swedish
pl: szwedzki

en: System clock uses UTC
pl: Zegar systemowy używa UTC

en: System to Rescue
pl: System do ratowania

en: System to Upgrade
pl: System do zaktualizowania

en: Tajik
pl: tadżycki

en: Tamil
pl: tamilski

en: Target
pl: Cel

en: Target IP Address:
pl: Docelowy adres IP:

en: Target:
pl: Cel:

en: Telugu
pl: telugu

en: Test
pl: Przetestuj

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
pl: Tryb tekstowy dostarcza ograniczony zestaw opcji instalacji. Nie pozwala na podanie własnego układu partycjonowania ani wyboru pakietów. Użyć trybu VNC zamiast tego?

en: Thank you for downloading this pre-release of %(productName)s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    and file a report against '%(fileagainst)s'.
pl: Dziękujemy za pobranie wydania testowego systemu %(productName)s.
    
    Nie jest to wydanie ostateczne i nie powinno być stosowane w systemach produkcyjnych. Celem tego wydania jest zebranie uwag od testerów i nie jest ono odpowiednie do codziennej pracy.
    
    Aby wysłać opinię, proszę odwiedzić:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    i zgłosić raport o programie "%(fileagainst)s".

en: That directory could not be mounted from the server.
pl: Nie można zamontować tego katalogu z serwera.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
pl: Ten katalog nie zawiera obrazu instalacji %s.

en: That's not the correct %s disc.
pl: To nie jest poprawna płyta systemu %s.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
pl: Nie odnaleziono płyty %s w żadnym napędzie CD-ROM. Proszę włożyć płytę %s i nacisnąć %s, aby ponowić.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
pl: Nie odnaleziono płyty systemu %s w żadnym napędzie. Proszę włożyć płytę %s i nacisnąć %s, aby ponowić.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
pl: Obraz ISO %s ma rozmiar, który nie jest podzielny przez 2048 bajtów. To może oznaczać, że został on uszkodzony podczas przesyłania na ten komputer.
    
    Zalecane jest zakończenie i przerwanie instalacji, ale można kontynuować, jeśli są podstawy do stwierdzenia, że jest to błąd.

en: The VNC server is now running.
pl: Serwer VNC jest uruchomiony.

en: The arch of the release of %(productName)s you are upgrading to appears to be %(myarch)s which does not match your previously installed arch of %(arch)s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
pl: Architektura aktualizowanego wydania systemu %(productName)s to %(myarch)s, która nie zgadza się z poprzednio zainstalowaną architekturą %(arch)s. Prawdopodobnie to się nie powiedzie. Na pewno kontynuować aktualizację?

en: The boot partition must be a primary partition.
pl: Partycja startowa musi być partycją podstawową.

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
pl: Partycja startowa musi zawierać się w pierwszych czterech megabajtach dysku.

en: The current requested size (%(size)10.2f MB) is larger than the maximum logical volume size (%(maxlv)10.2f MB). To increase this limit you can create more Physical Volumes from unpartitioned disk space and add them to this Volume Group.
pl: Wybrany rozmiar (%(size)10.2f MB) jest większy niż maksymalny rozmiar woluminu logicznego (%(maxlv)10.2f MB). Aby zwiększyć to ograniczenie, można utworzyć więcej woluminów fizycznych z niepartycjonowanego miejsca na dysku i dodać je do tej grupy woluminów.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
pl: Domyśla instalacja systemu %s zawiera zestaw oprogramowania odpowiedni do ogólnego używania Internetu. Jakie dodatkowe zadania system ma obsługiwać?

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
pl: Domyśla instalacja systemu %s zawiera zestaw oprogramowania odpowiedni do ogólnego używania Internetu. Można teraz opcjonalnie wybrać inny zestaw.

en: The default installation of %s is a minimum install. You can optionally select a different set of software now.
pl: Domyśla instalacja systemu %s jest instalacją minimalną. Można teraz opcjonalnie wybrać inny zestaw oprogramowania.

en: The disc currently inserted to your drive was ejected. Press %s to continue.
pl: Płyta obecnie włożona do napędu została wysunięta. Proszę nacisnąć %s, aby kontynuować.

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
pl: Dysk %s wymaga co najmniej 1 MB wolnego miejsca na początku.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
pl: Nie można otworzyć pliku %s. Powodem może być brak pliku albo uszkodzony pakiet lub nośnik. Proszę sprawdzić źródło instalacji.
    
    Jeśli instalator zostanie zakończony, system pozostanie niespójny, co prawdopodobnie będzie wymagało ponownej instalacji.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
pl: Systemy plików z instalacją systemu Linux wybrane do zaktualizowania zostały już zamontowane. Od tego momentu nie ma możliwości powrotu do poprzednich ekranów.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
pl: Poniżej wymienione są katalogi, które powinny być dowiązaniami symbolicznymi. Katalogi te spowodują problemy podczas aktualizacji. Proszę przywrócić je do pierwotnego stanu (dowiązania symboliczne) i ponownie rozpocząć aktualizację.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %(productName)s.
    
    %(errorstr)s
pl: Wybrany schemat partycjonowania zawiera następujące błędy krytyczne. Muszą one zostać naprawione, zanim będzie można kontynuować instalację systemu %(productName)s.
    
    %(errorstr)s

en: The following devices have been found on your system.
pl: W systemie odnaleziono następujące urządzenia.

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas zamontowania systemów plików z listy z pliku /etc/fstab. Proszę naprawić ten problem i ponownie spróbować zaktualizować system.
    %s

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Installation can not continue.
pl: Wystąpił poniższy błąd podczas ustawiania repozytorium instalacji:
    
    %(e)s
    
    Instalacja nie może być kontynuowana.

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Please provide the correct information for installing %(productName)s.
pl: Wystąpił następujący błąd podczas ustawiania repozytorium instalacji:
    
    %(e)s
    
    Proszę podać poprawne informacje, aby zainstalować system %(productName)s.

en: The following error occurred while setting up the repository:
    
    %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas ustawiania repozytorium:
    
    %s

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas pobierania certyfikatu escrow:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas przetwarzania pliku konfiguracji kickstart:
    
    %s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %(errortxt)s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation. %(extra)s
pl: Wystąpiły następujące błędy podczas partycjonowania:
    
    %(errortxt)s
    
    Sytuacja ta może mieć miejsce, kiedy nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na dyskach twardych dla instalacji. %(extra)s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
pl: Następujące systemy plików w systemie Linux zostały nieczysto odmontowane. Należy ponownie uruchomić system Linux, pozwolić na sprawdzenie systemów plików i czysto wyłączyć system przed aktualizacją.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
pl: Następujące systemy plików w systemie Linux zostały nieczysto odmontowane. Zamontować je mimo to?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
pl: Następujące pliki są bezwzględnymi dowiązaniami symbolicznymi, które nie są obsługiwane podczas aktualizacji. Proszę zamienić je na względne dowiązania symboliczne i ponownie rozpocząć aktualizację.

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s
pl: Podano nieprawidłowy parametr polecenia dysku ze sterownikami kickstart: %s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
pl: Następujące partycje nie zostały usunięte, ponieważ są używane:
    
    %s

en: The following pre-existing devices have been selected to be formatted, destroying all data.
pl: Następujące wcześniej istniejące urządzenia zostały wybrane do sformatowania, co usunie wszystkie dane.

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
pl: Następujące wcześniej istniejące partycje zostały wybrane do sformatowania, co usunie wszystkie dane.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
pl: Wybrany schemat partycjonowania zawiera następujące ostrzeżenia.
    
    %s
    
    Kontynuować zgodnie z tym schematem?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
pl: Podane położenie nie jest prawidłowym obrazem płyty Live systemu %s używanym jako źródło instalacji.

en: The hostname "%(hostname)s" is not valid for the following reason:
    
    %(herrors)s
pl: Nazwa komputera "%(hostname)s" jest nieprawidłowa z następującego powodu:
    
    %(herrors)s

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
pl: Sprawdzony obraz zawiera błędy. Może to być spowodowane uszkodzonym pobieraniem lub błędną płytą. Jeśli to możliwe, należy wyczyścić płytę i spróbować ponownie. Jeśli test nadal nie będzie kończył się sukcesem, nie powinno się kontynuować instalacji.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
pl: Obraz został pomyślnie sprawdzony. Instalacja z tego nośnika powinna odbyć się bez problemu. Proszę zauważyć, że nie wszystkie błędy nośnika/napędu mogą zostać wykryte.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
pl: Nie odnaleziono źródła instalacji podanego przez urządzenie %s. Proszę sprawdzić parametry i spróbować ponownie.

en: The installation was stopped due to what seems to be a problem with your hardware. The exact error message is:
    
    %s.
    
     The installer will now terminate.
pl: Instalacja została zatrzymana z powodu błędu sprzętu. Komunikat błędu:
    
    %s.
    
     Instalator zostanie zakończony.

en: The installer has detected the %(type)s boot loader currently installed on %(bootDev)s.
pl: Instalator wykrył program startowy %(type)s zainstalowany na %(bootDev)s.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
pl: Instalator spróbował zamontować obraz #%s, ale nie mógł odnaleźć go na dysku twardym.
    
    Proszę skopiować ten obraz na dysk i nacisnąć przycisk Ponów. Można nacisnąć przycisk Zakończ, aby przerwać instalację.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
pl: Instalator nie może wykryć obecnie używanego programu startowego.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
pl: W pliku kickstart brak wymaganych informacji, o które program anaconda nie może poprosić. Proszę dodać następujące sekcje i spróbować ponownie:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
pl: Nazwa woluminu logicznego "%s" jest już używana. Proszę wybrać inną.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
pl: Punkt montowania "%s" jest używany. Proszę wybrać inny.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
pl: Punkt montowania %s jest nieprawidłowy. Punkty montowania muszą zaczynać się od "/", nie mogą kończyć się "/" i muszą zawierać tylko drukowalne znaki, bez spacji.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
pl: Punkt montowania %s musi znajdować się na systemie plików systemu Linux.

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.%s
pl: Wybrane opcje partycjonowania zostaną teraz zapisane na dysku. Wszystkie dane na usuniętych lub ponownie formatowanych partycjach zostaną utracone.%s

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
pl: Wybrany schemat partycjonowania spowodował następujące krytyczne błędy.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
pl: Wybrany schemat partycjonowania utworzył następujące ostrzeżenia.

en: The passphrase must be at least %d character long. | The passphrase must be at least %d characters long.
pl[0]: Hasło musi zawierać co najmniej %d znak.
pl[1]: Hasło musi zawierać co najmniej %d znaki.
pl[2]: Hasło musi zawierać co najmniej %d znaków.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
pl: Hasło musi zawierać co najmniej osiem znaków.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
pl: Podane hasła są różne. Proszę spróbować ponownie.

en: The password must be at least six characters long.
pl: Hasło musi zawierać co najmniej sześć znaków.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
pl: Podane hasła różnią się. Proszę spróbować ponownie.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
pl: Podane hasła różnią się. Proszę spróbować ponownie.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
pl: Nie można zmienić rozmiaru obszaru fizycznego, ponieważ obszar wymagany dla obecnie określonych woluminów logicznych zwiększyłby się ponad wielkość dostępnego miejsca.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
pl: Nie można zmienić rozmiaru obszaru fizycznego, ponieważ w wyniku tej zmiany maksymalny rozmiar woluminu logicznego (%10.2f MB) byłby mniejszy niż co najmniej jeden z obecnie określonych woluminów logicznych.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
pl: Nie można zmienić rozmiaru obszaru fizycznego, ponieważ wybrana wartość (%(curpe)10.2f MB) jest większa, niż najmniejszy wolumin fizyczny (%(maxpvsize)10.2f MB) w grupie woluminów.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
pl: Nie można zmienić rozmiaru obszaru fizycznego, ponieważ wybrana wartość (%(curpe)10.2f MB) jest za duża w porównaniu z rozmiarem najmniejszego woluminu fizycznego (%(maxpvsize)10.2f MB) w grupie woluminów.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
pl: Repozytorium %s zostało już dodane. Proszę wybrać inną nazwę i adres URL.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
pl: Podany rozmiar musi być prawidłowo zapisaną liczbą większą od zera.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.  If you need to activate SAN devices choose 'Advanced'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
pl: Środowisko ratownicze spróbuje teraz odnaleźć instalację systemu Linux i zamontować ją w katalogu %s. Wtedy będzie można dokonać wszystkich niezbędnych zmian w systemie. Aby kontynuować, należy wybrać przycisk "Kontynuuj". Można także zamontować systemy plików w trybie tylko do odczytu, zamiast w trybie pełnego dostępu, wybierając "Tylko odczyt". Aby aktywować urządzenia SAN, należy wybrać przycisk "Zaawansowane".
    
    Jeśli z jakiegoś powodu ten proces się nie powiedzie, należy wybrać przycisk "Pomiń", a krok ten zostanie pominięty i nastąpi przejście od razu do powłoki poleceń.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
pl: Konto root jest wykorzystywane do administrowania systemem. Proszę podać hasło dla konta root.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
pl: Utworzony system plików root jest za mały dla tego obrazu Live (wymagane jest %.2f MB).

en: The root for the previously installed system was not found.
pl: Nie odnaleziono roota poprzednio zainstalowanego systemu.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
pl: Nie odnaleziono roota poprzednio zainstalowanego systemu. Można wyłączyć instalator lub cofnąć się, aby wybrać instalację zamiast aktualizacji.

en: The root password must be at least 6 characters long.
pl: Hasło roota musi zawierać co najmniej sześć znaków.

en: The root password must be at least six characters long.
pl: Hasło roota musi zawierać co najmniej sześć znaków.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
pl: Zrzuty ekranu zostały zapisane w katalogu:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Dostęp do nich można uzyskać po ponownym uruchomieniu systemu, logując się jako root.

en: The size entered for this logical volume (%(size)d MB) combined with the size of the other logical volume(s) exceeds the size of the volume group (%(tempvgsize)d MB). Please make the volume group larger or make the logical volume smaller.
pl: Rozmiar podany dla tego woluminu logicznego (%(size)d MB) połączony z rozmiarem innych woluminów logicznych przekracza rozmiar grupy woluminów (%(tempvgsize)d MB). Proszę zwiększyć grupę woluminów lub zmniejszyć wolumin logiczny.

en: The software you have selected to install will require the following %(productName)s %(productVersion)s discs:
    
    %(reqcdstr)s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and exit please select "Reboot".
pl: Oprogramowanie wybrane do zainstalowania wymaga następujących płyt systemu %(productName)s %(productVersion)s:
    
    %(reqcdstr)s
    Proszę przygotować je przed kontynuowaniem instalacji. Jeśli wymagane jest przerwanie instalacji i zakończenie, należy wybrać przycisk "Uruchom ponownie".

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
pl: Wybrana konfiguracja urządzeń przechowywania danych została już aktywowana. Nie można już wrócić do ekranu modyfikowania dysku. Kontynuować instalację?

en: The swap device:
    
         %s
    
    does not contain a supported swap volume.  In order to continue installation, you will need to format the device or skip it.
pl: Urządzenie wymiany:
    
         %s
    
    nie zawiera obsługiwanego woluminu wymiany. Aby kontynuować instalację, należy sformatować urządzenie lub je pominąć.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
pl: Urządzenie wymiany:
    
         %s
    
    w pliku /etc/fstab jest aktualnie użyte jako urządzenie programowego wstrzymania, co oznacza że system jest w stanie hibernacji. Aby wykonać nową instalację, należy upewnić się, że instalator jest ustawiony tak, aby sformatować wszystkie urządzenia wymiany.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
pl: Urządzenie wymiany:
    
         %s
    
    w pliku /etc/fstab jest aktualnie użyte jako urządzenie programowego wstrzymania, co oznacza że system jest w stanie hibernacji. Aby wykonać aktualizację, należy wyłączyć system zamiast hibernować go.

en: The swap device:
    
         %s
    
    is an old-style Linux swap partition.  If you want to use this device for swap space, you must reformat as a new-style Linux swap partition.
pl: Urządzenie wymiany:
    
         %s
    
    jest partycją wymiany systemu Linux starego typu. Aby używać tego urządzenia dla przestrzeni wymiany, należy ją ponownie sformatować jako partycję wymiany systemu Linux nowego typu.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
pl: Obszar wymiany musi mieć rozmiar między 1 a 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
pl: System zostanie teraz ponownie uruchomiony.

en: The system will now reboot.
pl: System zostanie teraz ponownie uruchomiony.

en: The value you entered is not a valid number.
pl: Podana wartość nie jest prawidłową liczbą.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
pl: Nazwa grupy woluminów "%s" jest już używana. Proszę wybrać inną.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
pl: Program startowy z/IPL zostanie zainstalowany po ukończeniu instalacji. Można teraz podać dodatkowe parametry jądra i chandev wymagane przez komputer lub ustawienia.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
pl: Program startowy z/IPL zostanie teraz zainstalowany na komputerze.
    
    Główną partycją będzie ta, którą wybrano poprzednio podczas konfiguracji partycji.
    
    Jądro domyślne będzie wykorzystywane do uruchomiania komputera.
    
    Aby później dokonać zmian, można dowolnie zmieniać plik konfiguracyjny /etc/zipl.conf.
    
    Można teraz wprowadzić dodatkowe parametry jądra wymagane przez komputer lub ustawienia.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
pl: Program startowy z/IPL zostanie zainstalowany w systemie.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
pl: W systemie jest wiele partycji, które mogą zawierać obraz dysku ze sterownikami. Której użyć?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
pl: Jest wiele partycji na tym urządzeniu, które mogą zawierać obraz dysku aktualizacji. Której użyć?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
pl: W grupie woluminów nie ma już miejsca na tworzenie nowych woluminów logicznych. Aby dodać wolumin logiczny, należy zmniejszyć wielkość co najmniej jednego z obecnie istniejących woluminów logicznych

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
pl: Na wybranym urządzeniu jest za mało miejsca, aby utworzyć partycję wymiany.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
pl: Na komputerze odnaleziono co najmniej jedną instalację systemu Linux.
    
    Proszę wybrać jedną z nich do aktualizacji lub wybrać "Ponowna instalacja systemu", aby zainstalować system od nowa.

en: There was an error configuring network device %s
pl: Wystąpił błąd podczas konfigurowania urządzenia sieciowego %s

en: There was an error configuring your network interface.
pl: Wystąpił błąd podczas konfigurowania interfejsu sieciowego.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania rozmiaru urządzenia %s.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania programu startowego. System nie będzie mógł zostać uruchomiony

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania programu startowego. System nie będzie mógł zostać uruchomiony.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania obrazu Live na dysku twardym. Powodem może być uszkodzony nośnik. Proszę sprawdzić nośnik instalacji.
    
    Jeśli instalacja zostanie zakończona, system pozostanie niespójny, co prawdopodobnie będzie wymagało ponownej instalacji.

en: There was an error running the kickstart script at line %(lineno)s.  You may examine the output in %(msgs)s.  This is a fatal error and installation will be aborted.  Press the OK button to exit the installer.
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania skryptu kickstart w wierszu %(lineno)s. Można sprawdzić wyjście w %(msgs)s. Jest to błąd krytyczny, więc instalacja zostanie przerwana. Proszę nacisnąć przycisk OK, aby zakończyć instalator.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania transakcji z następujących powodów: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania transakcji z powodu: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
pl: Wystąpił konflikt plików podczas sprawdzania instalowanych pakietów:
    %s

en: Third BIOS drive:
pl: Trzeci dysk w BIOS-ie:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
pl: Ta pozycja nie może zostać usunięta, ponieważ przeznaczona jest dla systemu %s, który zaraz będzie instalowany.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
pl: Ta zmiana wartości obszaru fizycznego wymaga zaokrąglenia w górę żądanych rozmiarów woluminów fizycznych do całkowitej wielokrotności pojedynczego obszaru fizycznego.
    
    Ta zmiana zostanie uwzględniona natychmiast.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
pl: Ta zmiana wartości obszaru fizycznego spowoduje utratę znacznego obszaru na co najmniej jednym z woluminów fizycznych w tej grupie woluminów.

en: This device is already being used for another boot entry.
pl: To urządzenie jest już używane na liście systemów.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
pl: Te urządzenie jest rozszerzoną partycją, zawierającą partycji logiczne, których nie można usunąć:

en: This device is part of a LVM volume group.
pl: Te urządzenie jest częścią grupy woluminów LVM.

en: This device is part of a RAID device.
pl: Te urządzenie jest częścią urządzenia RAID.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
pl: Te urządzenie jest częścią grupy woluminów LVM "%s".

en: This device is part of the RAID device %s.
pl: Te urządzenie jest częścią urządzenia RAID %s.

en: This hardware (or a combination thereof) is not supported by CentOS.  For more information on supported hardware, please refer to http://www.centos.org/hardware.
pl: Ten sprzęt (lub jego kombinacja) nie jest obsługiwany przez firmę Red Hat. Aby dowiedzieć się więcej o obsługiwanym sprzęcie, należy zobaczyć stronę http://www.centos.org/hardware.

en: This is a global passphrase
pl: To jest globalne hasło

en: This is the recommended option.
pl: Jest to zalecana opcja.

en: This label is already in use for another boot entry.
pl: Ta etykieta jest już używana na liście systemów.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
pl: Ten punkt montowania jest nieprawidłowy. Katalog %s musi znajdować się w systemie plików /.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
pl: Ta opcja utworzy nową konfigurację programu startowego. Należy ją wybrać, aby zmienić program startowy.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
pl: Ta opcja nie zmieni konfiguracji programu startowego. Należy użyć tej opcji, jeśli używany jest programu startowego innej firmy.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
pl: Ta partycja przechowuje dane do instalacji z dysku twardego.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
pl: Ta partycja jest częścią niespójnej grupy woluminów LVM.

en: This platform requires /boot on a dedicated partition or logical volume.  If you do not want a /boot volume, you must place / on a dedicated non-LVM partition.
pl: Ta platforma wymaga /boot na oddzielnej partycji lub woluminie logicznym. Jeśli /boot nie ma znajdować się na własnym woluminie, to należy umieścić / na oddzielnej partycji nie będącej LVM.

en: This release of %(productName)s supports an updated file system, which has several benefits over the file system traditionally shipped in %(productName)s.  This installation program can migrate formatted partitions without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
pl: To wydanie systemu %(productName)s obsługuje zaktualizowany system plików, który ma wiele zalet w porównaniu z systemem plików tradycyjnie dostarczanym z systemem %(productName)s. Ten program instalacyjny może migrować sformatowane partycje bez utraty danych.
    
    Które z tych partycji mają migrować?

en: This release of %(productName)s supports the an updated file system, which has several benefits over the file system traditionally shipped in %(productName)s.  This installation program can migrate formatted partitions without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
pl: To wydanie systemu %(productName)s obsługuje zaktualizowany system plików, który ma wiele zalet w porównaniu z systemem plików tradycyjnie dostarczanym z systemem %(productName)s. Ten program instalacyjny może migrować sformatowane partycje bez utraty danych.
    
    Które z tych partycji mają migrować?

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
pl: To wymaga, aby mieć aktywne połączenie sieciowe podczas instalacji. Proszę skonfigurować interfejs sieciowy.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please select network interface to configure.
pl: To wymaga, aby mieć aktywne połączenie sieciowe podczas instalacji. Proszę wybrać interfejs sieciowy do skonfigurowania.

en: This will update your current boot loader.
pl: To zaktualizuje obecny program startowy.

en: Time Zone Selection
pl: Wybór strefy czasowej

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
pl: Aby rozpocząć testowanie nośnika przed instalacją, należy nacisnąć %s.
    
    Należy wybrać %s, aby pominąć test nośnika i rozpocząć instalację.

en: To create a PV you need a partition with free space.  To create a VG you need a PV that is not part of any existing VG.  To create a LV you need a VG with free space.
pl: Aby utworzyć wolumin fizyczny, wymagana jest partycja z wolnym miejscem. Aby utworzyć grupę woluminów, wymagany jest wolumin fizyczny, który nie jest częścią żadnej istniejącej grupy woluminów. Aby utworzyć wolumin logiczny, wymagana jest grup woluminów z wolnym miejscem.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
pl: Aby używać RAID, należy najpierw utworzyć co najmniej dwie partycje typu "programowy RAID". Następnie można utworzyć urządzenie RAID, które można sformatować i zamontować.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
pl: Aby używać dysków iSCSI, należy podać adresy celów iSCSI i nazwę skonfigurowanego dla tego komputera inicjatora iSCSI.

en: Too small
pl: Za mała

en: Total Space:
pl: Całkowite miejsce:

en: Turkish
pl: turecki

en: Type
pl: Typ

en: URL Setup
pl: Ustawienia adresu URL

en: URL is a _mirror list
pl: Adres URL jest listą _serwerów lustrzanych

en: URL must be either an ftp or http URL
pl: Adres URL musi być adresem ftp lub http

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Unable To Delete
pl: Nie można usunąć

en: Unable To Edit
pl: Nie można zmodyfikować

en: Unable to Start X
pl: Nie można uruchomić X

en: Unable to access the disc.
pl: Brak dostępu do płyty.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
pl: Nie można aktywować urządzenia sieciowego. Sieć nie będzie dostępna w trybie ratunkowym.

en: Unable to change iSCSI initiator name once set
pl: Nie można zmienić nazwy inicjatora iSCSI po jej ustawieniu

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
pl: Nie można pobrać pliku kickstart. Proszę zmodyfikować poniższy parametr kickstart lub nacisnąć przycisk Anuluj, aby kontynuować jako instalacja interaktywna.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
pl: Nie można pobrać obrazu aktualizacji. Proszę zmodyfikować poniższe położenie aktualizacji lub nacisnąć przycisk Anuluj, aby kontynuować bez aktualizacji.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
pl: Nie można odnaleźć /bin/sh do wykonania. Powłoka nie zostanie uruchomiona

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
pl: Nie można odnaleźć żadnych urządzeń potrzebnych do tego typu instalacji. Ręcznie wybrać sterownik lub użyć dysku ze sterownikami?

en: Unable to find image
pl: Nie można odnaleźć obrazu

en: Unable to find install image %s
pl: Nie można odnaleźć obrazu instalacji %s

en: Unable to find the checksum in the image.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
pl: Nie można odnaleźć sumy kontrolnej w obrazie. To zapewne oznacza, że płytę utworzono bez dodania sumy kontrolnej.

en: Unable to load title bar
pl: Nie można wczytać paska tytułowego

en: Unable to mount filesystem
pl: Nie można zamontować systemu plików

en: Unable to open the image.
pl: Nie można otworzyć obrazu.

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
pl: Nie można odczytać informacji o grupach z repozytoriów. Jest to problem z tworzeniem drzewa instalacji.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
pl: Nie można odczytać metadanych pakietu z repozytorium. Powodem może być brak katalogu repodata. Proszę upewnić się, że repozytorium zostało poprawnie utworzone.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
pl: Nie można odczytać metadanych pakietu. Powodem może być brak katalogu repodata. Proszę upewnić się, że drzewo instalacji zostało poprawnie utworzone.
    
    %s

en: Unable to retrieve %s.
pl: Nie można pobrać %s.

en: Unable to retrieve the install image.
pl: Nie można pobrać obrazu instalacji.

en: Uncategorized
pl: Poza kategoriami

en: Unformatted DASD Device Found | Unformatted DASD Devices Found
pl[0]: Odnaleziono niesformatowane urządzenie DASD
pl[1]: Odnaleziono niesformatowane urządzenia DASD
pl[2]: Odnaleziono niesformatowane urządzenia DASD

en: Unknown Device
pl: Nieznane urządzenie

en: Unknown Linux system
pl: Nieznany system Linux

en: Unknown Url method %s
pl: Nieznana metoda adresu URL %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
pl: Nieznany dysk ze źródłem kickstart: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
pl: Nieznany błąd podczas przetwarzania wierszy %%ksappend: %s

en: Unknown return code: %d.
pl: Nieznany kod zwrotny: %d.

en: Unrecoverable Error
pl: Nieodwracalny błąd

en: Unsupported Hardware Detected
pl: Wykryto nieobsługiwany sprzęt

en: Update Disk Source
pl: Źródło dysku aktualizacji

en: Update boot loader configuration
pl: Aktualizacja konfiguracji programu startowego

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Updates Disk
pl: Dysk aktualizacji

en: Upgrade Boot Loader Configuration
pl: Aktualizacja konfiguracji programu startowego

en: Upgrade Examine
pl: Sprawdzanie aktualizacji

en: Upgrade Swap Partition
pl: Aktualizacja partycji wymiany

en: Upgrade an Existing Installation
pl: Aktualizacja istniejącej instalacji

en: Upgrade root not found
pl: Nie odnaleziono roota aktualizacji

en: Upgrading %s
pl: Aktualizowanie %s

en: Usage error.
pl: Błąd użycia.

en: Usage or syntax error.
pl: Błąd użycia lub składni.

en: Use All Space
pl: Użycie całego miejsca

en: Use DCB
pl: Użycie DCB

en: Use Free Space
pl: Użycie wolnego miejsca

en: Use _friendly names for multipath devices
pl: Użycie przyjaznych nazw dla urządzeń wielościeżkowych

en: Use a driver disk
pl: Użycie dysku ze sterownikami

en: Use auto vlan
pl: Użycie automatycznej sieci VLAN

en: Use entire drive
pl: Użycie całego dysku

en: Use free space
pl: Użycie wolnego miejsca

en: Use it
pl: Użyj płyty

en: Use text mode
pl: Użyj trybu tekstowego

en: Use the credentials from the discovery step
pl: Użycie danych uwierzytelniających z kroku wykrywania

en: Used Space:
pl: Użyte miejsce:

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: VNC Configuration
pl: Konfiguracja VNC

en: Vendor
pl: Producent

en: Vietnamese
pl: wietnamski

en: Volume Group Name:
pl: Nazwa grupy woluminów:

en: Volume Group Names must be less than %d characters
pl: Nazwy grup woluminów muszą mieć mniej niż %d znaków

en: Volume to Shrink
pl: Wolumin do zmniejszenia

en: WWPN %(wwpn)s not found at zFCP device %(devnum)s.
pl: Nie odnaleziono WWPN %(wwpn)s na urządzeniu zFCP %(devnum)s.

en: Waiting for NetworkManager
pl: Oczekiwanie na Menedżera sieci

en: Waiting for NetworkManager to activate these devices: %s
pl: Oczekiwanie na Menedżera sieci, aby aktywować te urządzenia: %s

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
pl: Oczekiwanie na Menedżera sieci, aby skonfigurować %s.

en: Waiting for telnet connection.
pl: Oczekiwanie na połączenie telnet.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning! This is pre-release software!
pl: Uwaga! To jest wydanie testowe oprogramowania.

en: Warning: %s.
pl: Ostrzeżenie: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
pl: Ostrzeżenia podczas automatycznego partycjonowania

en: We could not detect partitions or filesystems on this device.
    
    This could be because the device is <b>blank</b>, <b>unpartitioned</b>, or <b>virtual</b>. If not, there may be data on the device that can not be recovered if you use it in this installation. We can remove the device from this installation to protect the data.
    
    Are you sure this device does not contain valuable data?
pl: Nie można wykryć partycji ani systemów plików na tym urządzeniu.
    
    Może to być spowodowane tym, że to urządzenie jest <b>puste</b>, <b>nie podzielone na partycje</b> lub <b>wirtualne</b>. Jeśli nie jest, mogą znajdować się na nim dane, których nie będzie można przywrócić po użyciu urządzenia w tej instalacji. Można usunąć to urządzenie z tej instalacji, aby ochronić dane.
    
    Na pewno to urządzenie nie zawiera żadnych wartościowych danych?

en: Weak Password
pl: Słabe hasło

en: Web Server
pl: Serwer WWW

en: Welcome to %(productName)s for %(productArch)s
pl: Witaj w systemie %(productName)s dla %(productArch)s

en: Welcome to %s
pl: Witaj w systemie %s

en: Welcome to %s for %s
pl: Witaj w systemie %s dla %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
pl: Witaj w trybie ratunkowym systemu %s dla %s

en: Welcome to %s!
pl: Witaj w systemie %s.

en: Welsh
pl: walijski

en: What kind of iSCSI <b>discovery authentication</b> do you wish to perform:
pl: Rodzaj <b>uwierzytelniania wykrywania</b> iSCSI do wykonania:

en: What kind of iSCSI <b>login authentication</b> do you wish to perform:
pl: Rodzaj <b>uwierzytelniania logowania</b> iSCSI do wykonania:

en: What language would you like to use during the installation process?
pl: Jakiego języka używać podczas instalacji?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
pl: Na której partycji i w jakim katalogu na tej partycji znajdują się obrazy instalacji dla systemu %s? Jeśli nie ma używanego dysku twardego na tej liście, należy nacisnąć klawisz F2, aby skonfigurować dodatkowe urządzenia.

en: What type of devices will your installation involve?
pl: Jakiego typu urządzeń będzie używała instalacja?

en: What type of keyboard do you have?
pl: Jaki typ klawiatury jest używany?

en: What type of media contains the installation image?
pl: Jakiego typu nośnik zawiera obraz instalacji?

en: What type of media contains the rescue image?
pl: Jakiego typu nośnik zawiera obraz ratunkowy?

en: What would you like to do?
pl: Co zrobić?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
pl: Po ukończeniu należy wyjść z powłoki, a system zostanie ponownie uruchomiony.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
pl: Gdzie zainstalować program startowy dla systemu?

en: Which device holds the root partition of your installation?
pl: Które urządzenie zawiera partycję root instalacji?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
pl: Których dysków użyć do tej instalacji?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
pl: Jaki jest model klawiatury podłączonej do komputera?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
pl: Którą partycję zmniejszyć, aby zrobić miejsce dla instalacji?

en: Which type of installation would you like?
pl: Którego typu instalacji użyć?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
pl: Kolejna próba połączenia nastąpi za 15 sekund...

en: Would you like to continue with the upgrade?
pl: Kontynuować aktualizację?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
pl: Kontynuować instalację z wybranym schematem partycjonowania?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
pl: Sprawdzić sumę kontrolną obrazu ISO:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
pl: Użyć VNC?

en: Writing storage configuration to disk
pl: Zapisywanie konfiguracji urządzeń przechowywania danych na dysku

en: Wrong Disc
pl: Błędna płyta

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
pl: X nie mógł zostać uruchomiony. Uruchomić VNC, aby połączyć się z tym komputerem z innego i wykonać instalację w trybie graficznym, czy kontynuować instalację w trybie tekstowym?

en: Yes
pl: Tak

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
pl: Aktualizowany jest system, który jest za stary, aby można było go zaktualizować do tej wersji systemu %s. Na pewno kontynuować aktualizację?

en: You are about to delete a RAID device.
pl: Za chwilę zostanie usunięte urządzenie RAID.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
pl: Za chwilę zostaną usunięte wszystkie partycje na urządzeniu "%s".

en: You are about to delete the %(type)s %(name)s
pl: Za chwilę zostanie usunięte %(type)s %(name)s

en: You are about to delete the %s partition.
pl: Za chwilę zostanie usunięta partycja %s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
pl: Za chwilę zostanie usunięty wolumin logiczny "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
pl: Za chwilę zostanie usunięta grupę woluminów "%s".
    
    WSZYSTKIE woluminy logiczne z tej grupy zostaną utracone.

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
pl: Można dostosować wybór oprogramowania teraz lub po instalacji przez aplikację zarządzania oprogramowaniem.

en: You can identify the physical port for
pl: Można zidentyfikować fizyczny port dla

en: You cannot create more than %d logical volume per volume group. | You cannot create more than %d logical volumes per volume group.
pl[0]: Nie można utworzyć więcej niż %d woluminu logicznego na grupę woluminów.
pl[1]: Nie można utworzyć więcej niż %d woluminy logiczne na grupę woluminów.
pl[2]: Nie można utworzyć więcej niż %d woluminów logicznych na grupę woluminów.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
pl: Nie można usunąć partycji będącej elementem urządzenia DASD sformatowanego metodą LDL.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
pl: Nie można zmodyfikować tego urządzenia:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
pl: Nie można usunąć tego woluminu fizycznego, ponieważ grupa woluminów stałaby się za mała, aby pomieścić obecnie określone woluminy logiczne.

en: You currently have %d available PV free to use.
     | You currently have %d available PVs free to use.
pl[0]: Obecnie jest %d dostępny wolumin fizyczny możliwy do użycia.
pl[1]: Obecnie są %d dostępne woluminy fizyczne możliwe do użycia.
pl[2]: Obecnie jest %d dostępnych woluminów fizycznych możliwych do użycia.

en: You currently have %d software RAID partition free to use. | You currently have %d software RAID partitions free to use.
pl[0]: Obecnie jest %d programowa partycja RAID możliwa do użycia.
pl[1]: Obecnie są %d programowe partycje RAID możliwe do użycia.
pl[2]: Obecnie jest %d programowych partycji RAID możliwych do użycia.

en: You did not enter a password
pl: Nie podano hasła

en: You do not have an active network connection.  This is required by some exception saving methods.  Would you like to configure your network now?
pl: Brak aktywnego połączenia sieciowego. Jest ono wymagane przez niektóre metody zapisywania wyjątków. Skonfigurować teraz sieć?

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
pl: Za mało pamięci RAM, aby zainstalować system %s na tym komputerze.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
pl: Brak wystarczającej ilości pamięci RAM, aby użyć instalatora graficznego. Uruchamianie trybu tekstowego.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
pl: Brak partycji systemu Linux. Ponowne uruchamianie.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
pl: Nie ma żadnych partycji systemu Linux. Naciśnięcie klawisza return spowoduje przejście do powłoki. Po wyjściu z powłoki system zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
pl: Wygląda na to, że nie ma żadnego dysku twardego. Skonfigurować dodatkowe urządzenia?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
pl: Zdecydowano użyć do instalacji istniejącą partycję bez formatowania jej. Zalecane jest sformatowanie jej przed użyciem, aby mieć pewność, że pliki z wcześniej zainstalowanego systemu operacyjnego nie spowodują problemów z instalacją systemu Linux. Jednakże, jeśli partycja zawiera pliki, które powinny być zachowane, takie jak katalogi domowe, należy kontynuować bez formatowania tej partycji.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
pl: W systemie jest wiele urządzeń, które mogą służyć jako źródło dysku ze sterownikami. Którego użyć?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
pl: Jest wiele urządzeń, na których może znajdować się dysk aktualizacji. Którego użyć?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
pl: W systemie jest wiele urządzeń sieciowych. Którego użyć do instalacji?

en: You have not created a /boot/efi partition.
pl: Nie utworzono partycji /boot/efi.

en: You have not created a bootable partition.
pl: Nie utworzono partycji startowej.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
pl: Nie wybrano głównej partycji ("/"), która jest niezbędna do kontynuowania instalacji systemu %s.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
pl: Nie podano FCP LUN lub podany numer jest nieprawidłowy.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
pl: Nie podano numeru urządzenia lub podany numer jest nieprawidłowy

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
pl: Nie podano partycji wymiany. Chociaż nie zawsze jest ona ściśle wymagana, w większości przypadków znacznie poprawia wydajność systemu.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
pl: Nie podano partycji wymiany. Z powodu ilości dostępnej pamięci, partycja wymiany jest wymagana, aby ukończyć instalację.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
pl: Nie podano nazwy World Wide Port lub podana nazwa jest nieprawidłowa.

en: You have provided a weak password: %s
pl: Podano słabe hasło: %s

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
pl: Podano, że grupa "%s" powinna zostać zainstalowana. Ta grupa nie istnieje. Kontynuować, czy przerwać tę instalację?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
pl: Podano, że pakiet "%s" powinien zostać zainstalowany. Ten pakiet nie istnieje. Kontynuować, czy przerwać tę instalację?

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
pl: Te błędy muszą zostać naprawione przed kontynuowaniem instalacji systemu %s.

en: You must enter a URL.
pl: Należy podać adres URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
pl: Należy podać prawidłową nazwę tego komputera.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
pl: Należy podać zarówno prawidłowy adres IPv4, jak i maskę sieci lub przedrostek CIDR.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
pl: Należy podać zarówno prawidłowy adres IPv6, jak i przedrostek CIDR.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
pl: Należy podać liczbę sekund jako liczbę całkowitą między 1 a 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
pl: Aby kontynuować, należy podać hasło roota i potwierdzić je, wprowadzając ponownie.

en: You must first select a partition to delete.
pl: Należy najpierw wybrać partycję do usunięcia.

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
pl: Wymagane jest co najmniej jedno włączone repozytorium oprogramowania, aby kontynuować instalację.

en: You must provide a repository name.
pl: Należy podać nazwę repozytorium.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
pl: Należy podać adres URL HTTP, HTTPS lub FTP pośrednika.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
pl: Należy podać adres URL HTTP, HTTPS lub FTP repozytorium.

en: You must select a NIC to use.
pl: Należy wybrać używane urządzenie NIC.

en: You must select at least one drive to be used for installation.
pl: Należy wybrać co najmniej jeden dysk dla instalacji.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
pl: Należy wybrać co najmniej jeden protokół (IPv4 lub IPv6).

en: You must select at least one protocol version
pl: Należy wybrać co najmniej jedną wersję protokołu

en: You must select at least one software repository containing the core package group.
pl: Należy wybrać co najmniej jedno repozytorium oprogramowania zawierające główną grupę pakietów.

en: You must select one drive to boot from.
pl: Należy wybrać jeden dysk, z którego będzie uruchamiany system.

en: You must specify a label for the entry
pl: Należy podać etykietę dla wpisu

en: You need more space on the following file systems:
pl: Wymagane jest więcej miejsca na następujących systemach plików:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
pl: Należy wybrać co najmniej jeden dysk twardy, aby zainstalować system %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
pl: Wybrano włączenie szyfrowania urządzenia blokowego, ale nie podano hasła. Jeśli użytkownik nie cofnie się i nie poda hasła, szyfrowanie urządzenia blokowego zostanie wyłączone.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s megabytes which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
pl: Partycja %(mount)s ma mniej niż %(size)s MB, czyli mniej niż jest zalecane do zwykłej instalacji systemu %(productName)s.

en: Your %s partition is too %s for %s formatting (allowable size is %d MB to %d MB)
pl: Partycja %s jest za %s dla formatowania %s (dozwolony rozmiar to %d MB do %d MB)

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
pl: Partycja / nie zgadza się z obrazem Live, z którego wykonywana jest instalacja. Musi być sformatowana jako %s.

en: Your / partition is less than %(min)s MB which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
pl: Partycja / ma mniej niż %(min)s MB, czyli mniej niż jest zalecane do normalnej instalacji systemu %(productName)s.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
pl: Hasło programu startowego ma mniej niż sześć znaków. Zalecane jest dłuższe hasło.
    
    Kontynuować instalację z tym hasłem?

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
pl: Źródło instalacji jest ustawione na położenie sieciowe, ale nie odnaleziono urządzeń sieciowych w systemie. Aby uniknąć instalacji sieciowej, należy uruchomić za pomocą pełnej płyty DVD, pełnego zestawu płyt CD lub przekazać parametr repo=, który podaje źródło sieciowe.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
pl: Główna partycja ma mniej niż 250 megabajtów, a to zwykle za mało, aby zainstalować system %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
pl: Wybrane pakiety wymagają %d MB wolnego miejsca do instalacji, ale nie jest tyle dostępne. Można zmienić wybór lub zakończyć instalator.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
pl: System zawiera nieczysto zamknięte systemy plików, których nie zamontowano. Proszę nacisnąć klawisz return, aby uzyskać powłokę, z której będzie można uruchomić fsck i zamontować partycje. Po wyjściu z powłoki system zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
pl: System został zamontowany w katalogu %(rootPath)s.
    
    Naciśnięcie klawisza <return> spowoduje przejście do powłoki. Aby katalog / był taki sam, jak katalog / w ratowanym systemie, należy wykonać polecenie:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    Po wyjściu z powłoki system zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.

en: Your system is mounted under the %s directory.
pl: System został zamontowany w katalogu %s.

en: Your system will now be rebooted...
pl: System zostanie teraz ponownie uruchomiony...

en: Zulu
pl: zulu

en: _Abort
pl: _Przerwij

en: _Add
pl: Dod_aj

en: _Add FCoE Disk(s)
pl: Dod_anie dysków FCoE

en: _Add additional software repositories
pl: Dod_aj dodatkowe repozytoria oprogramowania

en: _Add drive
pl: Dod_anie dysku

en: _Apply my choice to all devices with undetected partitions or filesystems
pl: Z_astosowanie wyboru dla wszystkich urządzeń z niewykrytymi partycjami lub systemami plików

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Bind targets to network interfaces
pl: _Dowiązanie celów do interfejsów sieciowych

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Change device
pl: _Zmień urządzenie

en: _Configure Network
pl: S_konfiguruj sieć

en: _Confirm:
pl: _Potwierdzenie:

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Create
pl: _Utwórz

en: _Create new boot loader configuration
pl: _Utworzenie nowej konfiguracji programu startowego

en: _Customize now
pl: Do_stosowanie teraz

en: _Debug
pl: _Debuguj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Deselect
pl: O_dznacz

en: _Deselect all optional packages
pl: O_dznacz wszystkie pakiety opcjonalne

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Device
pl: Urzą_dzenie

en: _Device Options
pl: Opcje urzą_dzenia

en: _Directory
pl: _Katalog

en: _Edit
pl: Z_modyfikuj

en: _Eject
pl: _Wysuń

en: _Encrypt
pl: _Zaszyfrowanie

en: _Encrypt system
pl: Zaszyfrowanie syst_emu

en: _Exit
pl: _Zakończ

en: _Exit installer
pl: _Zakończ instalator

en: _File Bug
pl: _Zgłoś błąd

en: _File System Type:
pl: _Typ systemu plików:

en: _Fixed size
pl: _Stały rozmiar

en: _Format
pl: _Sformatuj

en: _Format as:
pl: S_formatowanie jako:

en: _Format partition?
pl: S_formatować partycję?

en: _Ignore
pl: _Zignoruj

en: _Ignore All
pl: Z_ignoruj wszystko

en: _Install anyway
pl: _Zainstaluj mimo to

en: _Install boot loader on /dev/%s.
pl: _Instalacja programu startowego na /dev/%s.

en: _Label
pl: _Etykieta

en: _Logical Volume Name:
pl: Nazwa woluminu _logicznego:

en: _Logical Volumes
pl: Woluminy _logiczne

en: _Login
pl: Za_loguj

en: _Modify Partition
pl: Z_modyfikuj partycję

en: _Modify repository
pl: Z_modyfikuj repozytorium

en: _Mount Point:
pl: Punkt _montowania:

en: _Next
pl: _Dalej

en: _No, keep any data
pl: _Nie, zachowaj wszystkie dane

en: _Optional packages
pl: Pakiety _opcjonalne

en: _Partition
pl: _Partycja

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Path
pl: Ś_cieżka

en: _Physical Extent:
pl: Obszar fi_zyczny:

en: _RAID Members:
pl: Elementy _RAID:

en: _Re-initialize
pl: _Ponownie zainicjuj

en: _Reboot
pl: U_ruchom ponownie

en: _Resize
pl: Zmiana _rozmiaru

en: _Retry
pl: _Ponów

en: _Select
pl: _Zaznacz

en: _Select all optional packages
pl: _Zaznacz wszystkie pakiety opcjonalne

en: _Server
pl: _Serwer

en: _Shrink
pl: Zmniej_sz

en: _Size (MB):
pl: _Rozmiar (MB):

en: _Skip boot loader updating
pl: Pominięcie aktualizacji programu _startowego

en: _Try again
pl: _Spróbuj ponownie

en: _Update boot loader configuration
pl: Akt_ualizacja konfiguracji programu startowego

en: _Use Anyway
pl: _Użyj mimo to

en: _Use a boot loader password
pl: _Użycie hasła programu startowego

en: _Volume Group Name:
pl: Nazwa grupy _woluminów:

en: _Write changes to disk
pl: _Zapisz zmiany na dysku

en: _Yes, discard any data
pl: _Tak, usuń wszystkie dane

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
pl: przez świecenie diodami LED przez określoną liczbę sekund. Proszę podać liczbę między 1 a 30, aby ustawić czas świecenia diod LED portów.

en: dialog1
pl: okno dialogowe 1

en: e2fsck cancelled by user request.
pl: e2fsck zostało anulowane na żądanie użytkownika.

en: file conflicts
pl: konflikty plików

en: filesystem configuration missing a type
pl: brak typu w konfiguracji systemu plików

en: iSCSI %s Error
pl: Błąd iSCSI %s

en: iSCSI Discovered Nodes
pl: Wykryte węzły iSCSI

en: iSCSI Discovery Details
pl: Szczegóły wykrywania iSCSI

en: iSCSI Error
pl: Błąd iSCSI

en: iSCSI Initiator Name:
pl: Nazwa inicjatora iSCSI:

en: iSCSI Login Results
pl: Wyniki logowania iSCSI

en: iSCSI Nodes
pl: Węzły iSCSI

en: iSCSI Nodes Login
pl: Logowanie do węzłów iSCSI

en: iSCSI login has failed for the following nodes:
pl: Logowanie iSCSI nie powiodło się dla następujących węzłów:

en: iSCSI not available
pl: iSCSI jest niedostępne

en: insufficient disk inodes
pl: niewystarczająca ilość i-węzłów na dysku

en: insufficient disk space
pl: niewystarczająca ilość miejsca na dysku

en: large
pl: duża

en: loader has already been run.  Starting shell.
pl: program wczytujący został już uruchomiony. Uruchamianie powłoki.

en: older package(s)
pl: starsze pakiety

en: package already installed
pl: pakiet jest już zainstalowany

en: package conflicts
pl: konflikty pakietów

en: package for incorrect arch
pl: pakiet dla niepoprawnej architektury

en: package for incorrect os
pl: pakiet dla niepoprawnego systemu operacyjnego

en: required package
pl: wymagany pakiet

en: small
pl: mała

en: the device containing /boot
pl: urządzenie zawierające /boot

en: vginfo failed for %s
pl: wykonanie vginfo dla %s nie powiodło się

en: z/IPL Boot Loader Configuration
pl: Konfiguracja programu startowego z/IPL

en: z/IPL Configuration
pl: Konfiguracja z/IPL

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
pl: Nie odnaleziono urządzenia zFCP %s, nawet na liście ignorowanych urządzeń.

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
pl: Komputery zSeries mogą korzystać z urządzeń w standardzie SCSI przez Fibre Channel (FCP). Należy podać 16 bitowy numer urządzenia, 64 bitowy World Wide Port Name (WWPN) oraz 64 bitowy FCP LUN dla każdego urządzenia.
